Beton architektoniczny

Wielkoformatowe elementy z betonu architektonicznego to nowa kolekcja w ofercie Libet. Tworzą ją produkty autorskie wykonywane ręcznie w technologii odlewniczej.

Kostki, płyty i inne elementy linii Libet STAMPO mogą być wykorzystane jako ławki, siedziska, płyty tarasowe, chodnikowe oraz jako elementy dekoracyjne. Ich forma i funkcja zależą od inwencji projektanta. Mogą mieć kształt dowolnego prostopadłościanu o długości boku do 2 m. Do zamawiającego należy również decyzja, w jaki sposób zostaną wykończone krawędzie (fazowane, zaokrąglone, lub „na ostro”).

Kolekcja Libet STAMPO nie jest dostępna w sprzedaży masowej, a technologia wytwarzania tych produktów różni się od tej, w której wykonywane są kostki brukowe. Formy odlewnicze powstają według projektu wykonanego przez inwestora. Elementy formowane są z płynnego betonu architektonicznego i wytwarzane w limitowanych seriach ograniczonych liczbą zamówionych elementów. Wszystkie produkty powstają na podstawie zamówienia, w którym powinien znaleźć się zwymiarowany rysunek, zapotrzebowanie ilościowe oraz proponowany termin realizacji. Wykonanie prototypu i kosztorysu zamówienia poprzedza jego realizację. Podstawowe elementy dostępne są w wybranych Autoryzowanych Punktach Sprzedaży.

Ręcznie odlewana płyta z betonu architektonicznego o wymiarach 120×40×10 cm stanowi doskonałe uzupełnienie nowoczesnej zabudowy w stylu modern. Można ją z powodzeniem łączyć z innymi produktami z oferty Libetu, np. z płytami Monza i Maxima lub kostkami Quadro. Świetnie sprawdza się również jako element zabudowany na żwirze lub trawniku.

Kostka o wymiarach 50×50×50 cm to jeden z elementów kolekcji Libet STAMPO. Może być zastosowana jako stolik, ogranicznik wjazdu lub element dekoracyjny.

Libet - Producent Kostki Brukowej