Toscania koło

podkreśla wyjątkowość przestrzeni

Koło wpisane w kwadratowy kształt tarasu to oryginalny wzór, który z łatwością można uzyskać dzięki wyjątkowym formom płyt Toscania. Spójna faktura i kolorystka sprawiają, że płyty, świetnie współgrają z ich prostokątnym odpowiednikiem, tworząc estetyczne i funkcjonalne aranżacje. Oprócz tarasów elementy koła dobrze sprawdzą się jako podkreślenie specyficznych miejsc w ogrodzie, np. strefy wypoczynku, letniej kuchni lub grillowego centrum spotkań towarzyskich.

kolory


kształty


parametry
techniczne

elementyśrednica koła /
wym. koła
i narożników [cm]
grubość
[cm]
szt. /
paleta
m2 / paletawaga
palety [kg]
szt. /
warstwa
liczba
warstw
dostępne kolory
koło / płyty pakowane na jednej palecie
1, 2, 32673–42, 8, 125,6524221siena
grigio
narożniki koła / płyty pakowane na jednej palecie
4, 5, 6, 7315 x 3153–4po 4
z elem.
4,3407161siena
grigio

dodatkowe
informacje

Naturalny wygląd

Produkty wyjątkowe i oryginalne, co wynika z naturalnych właściwości materiału, wykorzystanych surowców i procesu produkcji. Wszystkie pozwalają osiągnąć niezwykle estetyczny, zróżnicowany i przede wszystkim naturalny efekt nawierzchni, wyglądem nawiązujący do kamienia, drewna czy cegły.

Produkt paletyzowany

Produkty w standardzie pakowane na palecie.

Odporność na warunki atmosferyczne

Odpowiednia technologia produkcji, wysokiej jakości materiały oraz dodatkowe zabezpieczenia sprawiają, że produkty są odporne na skrajne warunki atmosferyczne.

Zasada 30/70

W ogólnym rozrachunku tylko 30% kosztów inwestycji to cena materiału nawierzchniowego. Różnica między produktami Premium i Standard w ogólnym budżecie jest naprawdę niewielka.

System kostek

Kolekcja kilku elementów w różnych rozmiarach i/lub kształtach sprzedawana w mieszanym komplecie.

Konieczność układania zgodnie z zasadą 3 palet

Zasada dotycząca głównie kostek z grupy Colormix – mieszanie kostek z 3 palet zapewnia najlepszy efekt wizualny, pozwala na uniknięcie plam kolorystycznych.

Wet-cast

Specjalna technologia produkcji pozwoliła na uzyskanie naturalnych barw i faktur odwzorowujących prawdziwe skały. Stylistyka płyt tarasowych nawiązuje do architektury śródziemnomorskiej.

Produkt barwiony w masie

Kostki barwione nie tylko na warstwie wierzchniej, ale w całej objętości, dzięki czemu możliwe jest eksponowanie wszystkich ich boków, nie tracąc przy tym na walorach estetycznych. Idealnie nadają się np. do budowania murków.

Konieczna impregnacja

Impregnacja zabezpiecza powierzchnię przed brudem i trwałymi plamami. Szczególnie zalecana jest do płyt wet-cast z linii Libet Impressio.

Konieczność zachowania odstępów między płytami

Układając płyty wet-cast konieczne jest zachowanie odpowiednich odstępów między nimi (7-15mm). Nie stosowanie się do tej zasady może skutkować odpryskami, wyszczerbieniami czy pęknięciami podczas eksploatacji.

pliki do
pobrania