Trendy

zapytaj eksperta
thumb

Mała architektura w ogrodzie – klomby, meble i inne formy dekoracyjne

Wyznaczanie granic między poszczególnymi strefami ogrodu, zabezpieczanie naturalnych spadków terenu czy możliwość zbudowania grilla – to tylko nieliczne zastosowania elementów małej architektury. Do ich stworzenia warto wykorzystać materiały nawierzchniowe i uzupełniające marki Libet z serii Completto i Stampo. Bogata oferta faktur, kolorów oraz kształtów pozwoli dopasować właściwe produkty do każdej aranżacji, podkreślając jej naturalny, wyjątkowy wizerunek.

czytaj dalej
thumb

Oryginalny i funkcjonalny taras – płyty tarasowe Soledo i Tierra

Taras to komfortowy łącznik między domem a ogrodem, który bardzo często staje się naszym ulubionym miejscem spędzania wolnego czasu. Warto więc zadbać o odpowiedni dobór materiałów, z których zostanie wykonany.

czytaj dalej
thumb

Elewacja z wykorzystaniem produktów Libet Ceramic

Chcąc stworzyć oryginalną, a przy tym funkcjonalną fasadę budynku, warto sięgnąć po produkty, które będą odporne na czynniki zewnętrzne, a jednocześnie zachwycą swoją formą, barwą i strukturą. Wszystkie te cechy posiadają gresy porcelanowe z kolekcji Libet Ceramic. Z ich pomocą stworzymy np. efektowną i trwałą elewację wentylowaną, którą będziemy mogli cieszyć się przez lata.

czytaj dalej
thumb

Siła naturalności – płyty wet-cast inspirowane wyglądem skał i drewna

Nawierzchnia stworzona z produktów nawiązujących do materiałów występujących w przyrodzie, takich jak kamień czy drewno, to jeden z popularniejszych zabiegów aranżacyjnych. Wielbicielom innowacyjnych, eleganckich, inspirowanych naturą wyrobów z pewnością przypadną do gustu płyty wet-castowe, które znaleźć można w kolekcji Libet Impressio.

czytaj dalej
thumb

Elegancja, trwałość, wygoda – ogrodzenia Maxima i Split z linii Libet Completto

Ogrodzenie to ważny element wykończenia posesji. Stworzone na bazie odpowiednich materiałów zapewnia jej mieszkańcom bezpieczeństwo, prywatność i komfort użytkowania. Niejednokrotnie stanowi przy tym wizytówkę całego terenu. Powinno być więc atrakcyjne wizualnie i spójne z wyglądem budynku, który otacza. Kolekcja Libet Completto zawiera rozmaite propozycje wyrobów betonowych, dostosowanych do popularnych obecnie trendów aranżacyjnych. Należą do nich ogrodzenia Maxima i Split.

czytaj dalej
thumb

Wyjątkowe kolory nawierzchni – produkty z grupy Colormix

Mieniący się wieloma odcieniami melanż kolorystyczny to niezawodny sposób na intrygującą i naturalną nawierzchnię. Taki efekt można uzyskać, sięgając po kostki Colormix z kolekcji Libet Decco. Bogata paleta kolorystyczna w połączeniu z różnymi kształtami i rozmiarami pozwala tworzyć piękne aranżacje w dowolnym stylu.

czytaj dalej
thumb

Komplementarne elementy ogrodowe – produkty z kolekcji Libet Completto

Podczas aranżacji ogrodu niezwykle pomocne jest korzystanie ze specjalnych produktów uzupełniających, które pozwalają szybko i skutecznie tworzyć atrakcyjne obrzeża, murki, palisady czy rabaty. Dzięki nim dużo łatwiej wzniesiemy też większe konstrukcje, jak ogrodzenia, schody, grille lub siedziska. Elementy pomocne przy tego rodzaju pracach znajdziemy w kolekcji Libet Completto, którą tworzy bogata gama wszechstronnych materiałów, prezentujących różne style, kolory i faktury.

czytaj dalej
thumb

Wszechstronność, elegancja i trwałość – gresy porcelanowe EVO_2/E™

Wybierając materiały do aranżacji nawierzchni, warto zwrócić uwagę nie tylko na ich trwałość czy funkcjonalność, ale też na walory estetyczne. Przykładem produktu, który łączy w sobie wszystkie te cechy, jest gres porcelanowy EVO_2/E™ z kolekcji Libet Ceramic.

czytaj dalej
thumb

Nawierzchnie w szlachetnym wydaniu – kostki z grupy Elegante

Produkty inspirowane naturalnymi materiałami są chętnie wykorzystywane zarówno w aranżacjach wnętrz, jak i w projektach zagospodarowania przestrzeni wokół budynków. W trend ten doskonale wpisuje się kolekcja szlachetnych kostek brukowych Libet Decco Elegante. Dzięki specjalnej technologii obróbki (płukanie), charakteryzują się one elegancką, wysublimowaną strukturą i zróżnicowaną kolorystyką, pozwalając na uzyskanie wyjątkowego efektu wizualnego.

czytaj dalej
thumb

Nawierzchnie w oryginalnym wydaniu – kostki wykonane w technologii śrutowo-szczotkowej

Materiały nawierzchniowe wykorzystywane do zagospodarowania przestrzeni wokół domu powinny być nie tylko funkcjonalne, ale też atrakcyjne pod względem wizualnym. Chcąc stworzyć wyjątkowo wytrzymałą, a przy tym praktyczną i efektowną aranżację otoczenia posesji, warto sięgnąć po produkty o powierzchni śrutowo-szczotkowej.

czytaj dalej
thumb

Piękne kolory i wyjątkowe rozmiary - systemy kostek Tract, Mattone, Qubo

Klasyczne wzorce to niegasnące źródło inspiracji dla współczesnych koncepcji zagospodarowania przestrzeni wokół domu. Estetyczne odniesienia do dawnych, sprawdzonych rozwiązań sprawdzają się znakomicie m.in. w przypadku materiałów nawierzchniowych. Szczególną grupę tworzą tu kostki brukowe o charakterystycznej, postarzanej fakturze.

czytaj dalej
thumb

Wyjątkowe schody w ogrodzie z produktów Libet Completto

Wygodne, bezpieczne, trwałe, a jednocześnie efektowne i dopasowane do pozostałych elementów aranżacji –takie powinny być idealne schody ogrodowe. Wymagania te pomogą spełnić gotowe stopnie z kolekcji Libet Completto.

czytaj dalej
thumb

Wyjątkowy wymiar betonu – elementy dekoracyjne z kolekcji Libet Stampo

Kolekcja Libet Stampo to grupa produktów zaprojektowanych z myślą o wzbogaceniu ogrodowych aranżacji zarówno w przestrzeni prywatnej, jak i publicznej. Designerska forma nowoczesnych elementów z betonu architektonicznego idzie tu w parze z użytecznością.

czytaj dalej
thumb

Jak wykonać nawierzchnię ekologiczną?

Nacisk na ekologię we współczesnym budownictwie to znacznie więcej niż tylko moda i nośne hasła. Przy wznoszeniu budynków stosuje się szereg rozwiązań, mających na celu ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko. Podejście to realizować można również, zagospodarowując teren działki. W tym celu warto wykorzystać m.in. produkty firmy Libet, które spełniają normy ekologiczne zarówno na etapie produkcji, jak i użytkowania.  

czytaj dalej
thumb

Surowe oblicze porcelany – produkty Libet Ceramic inspirowane wyglądem betonu

Oszczędny w wyrazie, surowy beton stał się jednym ze sztandarowych materiałów nowoczesnej architektury i współczesnego designu. Kojarzony z minimalizmem, jest chętnie wykorzystywany przez zarówno we wnętrzach, jak i na elewacjach oraz w otoczeniu budynków. Połączeniem modnej estetyki betonu i zalet gresu porcelanowego są wyjątkowe produkty, dostępne w ofercie firmy Libet.

czytaj dalej
thumb

Design w parze z jakością – kostka Via Trio w wersji balck&white

Popularny system kostek Via Trio firmy Libet ma teraz nową odsłonę – w ramach kolekcji Monocolor występuje w dwóch szlachetnych, kontrastowych opcjach kolorystycznych. To odpowiedź na potrzeby osób szukających funkcjonalnych rozwiązań połączonych z modnym, nowoczesnym designem.

czytaj dalej
thumb

Poznaj najnowsze trendy w aranżacji ogrodów

Podobnie jak w wykańczaniu wnętrz, również w aranżowaniu przestrzeni zewnętrznej zauważyć można dominujące tendencje i style, które w danym sezonie cieszą się szczególną popularnością. Zanim zaplanujemy otoczenie własnego domu, warto poznać aktualne trendy i wybrać te, które odpowiadają architekturze budynku i naszemu gustowi.

czytaj dalej
thumb

Elewacja inna niż wszystkie – produkty z kolekcji Libet Fassade

Dopasowana do otoczenia, efektowna i trwała elewacja to gwarancja, że budynek zrobi dobre pierwsze wrażenie nawet na bardzo wymagających przechodniach. W kolekcji Libet Fassade znajdziemy zróżnicowane propozycje produktowe nawiązujące swoim wyglądem do cegieł i naturalnego kamienia. Każda z nich daje inny efekt, ale wszystkie posiadają wysokie parametry techniczne i pozwalają na łatwy montaż.

czytaj dalej
thumb

Przełamać nudę – stopnie schodowe Madera i Trawertyn

Stopnie z kolekcji Libet Completto to sprawdzone produkty, przy pomocy których jesteśmy w stanie stworzyć komfortowe i efektowne schody w ogrodzie. Rodzina tych praktycznych wyrobów poszerzyła się o dwa nowe wzory nawiązujące do naturalnych materiałów. Elementy Trawertyn i Madera stanowią współczesną interpretację kamienia i drewna.

czytaj dalej
thumb

Murki inne niż wszystkie – wyjątkowe elementy ogrodzeniowe systemu Maxima

Mury i murki mogą pełnić w ogrodzie różnorodne funkcje – zabezpieczają skarpy i obrzeża schodów, ogradzają, wydzielają strefy, ukrywają niepożądane widoki lub tworzą rabaty. Wybierając do ich budowy Ogrodzenie Maxima z linii Libet Completto, stworzymy nie tylko funkcjonalne i trwałe elementy małej architektury, ale również zyskamy oryginalną, nowoczesną dekorację, świetnie wpisującą się w ogród w stylu modernistycznym.    

czytaj dalej
thumb

Piękny i funkcjonalny taras – 5. odcinek cyklu „Inspiracje Ogrodowe”

Trudno dziś wyobrazić sobie funkcjonalny dom i komfortowy ogród bez tarasu. Właściwie zaprojektowany może być łącznikiem między tymi dwiema strefami. Nic więc dziwnego, że to właśnie jemu poświęcony został finałowy odcinek serii „Inspiracje Ogrodowe”. 

czytaj dalej
thumb

Wyjątkowe kolory nawierzchni – produkty tworzone w technologii Color Flex

Gra kolorem, również w przypadku betonowych nawierzchni, daje niezwykły efekt. Widać to szczególnie w przypadku produktów firmy Libet wytwarzanych w technologii Color Flex. Stworzone z ich pomocą ścieżki czy podjazdy przykuwają uwagę, pozwalając na uzyskanie niezwykłego efektu wizualnego.

czytaj dalej
thumb

Styl formalny i swobodny – 4. odcinek cyklu „Inspiracje Ogrodowe”

Styl swobodny i styl formalny to dwa skrajne typy aranżacji ogrodów. Czym się one charakteryzują i jak je uzyskać? Odpowiedzi na te pytania udziela w kolejnym odcinku „Ogrodowych Inspiracji” architekt krajobrazu, Agata Niedziałek.

czytaj dalej
thumb

Skończyć z nudą – fasada budynku z wykorzystaniem gresów porcelanowych

Fasada jest jedną z bardziej reprezentacyjnych części domu i zapowiedzią tego, co czeka nas po przekroczeniu jego progów. Jednocześnie pełni rolę ochronną i stanowi docieplenie budynku. Dlaczego więc nie pokusić się o nowoczesne rozwiązania, które nie tylko doskonale spełnią swoje podstawowe zadania użytkowe, ale przede wszystkim zaskoczą efektownym wykończeniem elewacji. W tej roli sprawdzi się gres porcelanowy z kolekcji Libet Ceramic – propozycja na pozbawioną nudy, innowacyjną ochronę ścian.

czytaj dalej
thumb

Zatrzymać wspomnienia z podróży - 3. odcinek cyklu „Inspiracje Ogrodowe”

Zagraniczne podróże często przywołują w nas miłe wspomnienia. Klimat miejsc, które zachwyciły nas swoim wyglądem, możemy zatrzymać na dłużej, jeśli zdecydujemy się na właściwą aranżację przestrzeni wokół naszego domu. Jednymi z popularniejszych stylów nawiązujących do konkretnych regionów, są styl włoski, śródziemnomorski czy orientalny. Jak stworzyć ogrody utrzymane w takich klimatach w kolejnej odsłonie programu „Inspiracje Ogrodowe” podpowiada architekt krajobrazu, Agata Niedziałek.

czytaj dalej
thumb

Ogród w zgodzie z naturą – odcinek 2. programu „Inspiracje Ogrodowe”

Projektując ogród często zastanawiamy się, czy zmieniać zupełnie zastaną przestrzeń wokół domu, czy też dopasowywać do niej nowy aranż. Kolejna odsłona programu „Inspiracje Ogrodowe” skupia się na zaprezentowaniu wyznaczników dwóch stylów, które na pierwszym miejscu stawiają właśnie okoliczną przyrodę. Jeśli nieopodal własnego domu chcielibyście stworzyć ogród wiejski lub naturalistyczny, wystarczy podążać za wskazówkami architekta krajobrazu, Agaty Niedziałek.

czytaj dalej
thumb

„Ogrodowe inspiracje”, czyli sposób na ogród marzeń

Zrealizowany przez firmę Libet i TV Regionalną (TTM) z Sopotu cykl „Ogrodowe inspiracje” to program, który w całości poświęcono tematyce ogrodów. W każdym z odcinków dowiemy się, w jaki sposób ciekawie zaaranżować przestrzeń wokół własnego domu, poznamy najpopularniejsze style projektowania ogrodów, a także zgłębimy tajemnice efektownego łączenia brukowanej nawierzchni z roślinnością.

czytaj dalej
thumb

Nawierzchnia inspirowana staromiejskim brukiem

Aranżacje w stylu klasycznym lub vintage to wciąż bardzo aktualny trend. Doskonałą inspiracją do stworzenia takiej przestrzeni wokół posesji jest wygląda staromiejskiego bruku, którego urok odnajdziemy w kostkach z kolekcji Libet Decco Antico.

czytaj dalej
thumb

LIBET Stampo - kamień XXI wieku

Libet Stampo to seria oryginalnych elementów małej architektury wykonanych z betonu architektonicznego, tworząca wyjątkową kolekcję, która ozdobi niejedną posesję prywatną czy przestrzeń publiczną.

czytaj dalej
thumb

Płyty wet-cast bliskie naturze

Płyty tarasowe produkowane w technologii wet-cast (formowane z ciekłej mieszanki betonowej) wyróżniają się naturalnym kamiennym wyglądem i mogą posiadać nieregularne kształty.

czytaj dalej
thumb

Wielka mała architektura

Ogrodzenia, murki, osłony, rabaty, grille, meble i dekoracyjne formy – to tylko niektóre elementy małej architektury dedykowane ogrodom.

czytaj dalej
thumb

Nawierzchnia w wersji maxi

Wraz z modą na minimalizm przyszła pora na płyty tarasowe i kostki brukowe w dużych formatach.

czytaj dalej
thumb

Eco-nawierzchnie są w cenie

Troska o środowisko naturalne jest nowoczesną postawą i przede wszystkim świadomym oraz odpowiedzialnym zachowaniem każdego z nas.

czytaj dalej
thumb

Ponadczasowe szarości

Odcienie szarości tylko pozornie są skromne i powściągliwe.

czytaj dalej
thumb

Styl vintage - wybór indywidualistów

Vintage hołduje prostej filozofii – wszystko już było i znów się powtórzy.

czytaj dalej
thumb

Nowe trendy

Oferta rynkowa betonowych materiałów nawierzchniowych z roku na rok się powiększa.

czytaj dalej
thumb

Pora na płyty gresowe

Mrozoodporność, odporność na zmienne warunki atmosferyczne, bardzo duża wytrzymałość – aż do 1 tony, odporność na działanie substancji chemicznych i soli, brak nasiąkliwości – odporność na plamienie, nie wymagają specjalnej pielęgnacji – łatwe utrzymanie w czystości, wysoki współczynnik antypoślizgowy, łatwy montaż, łatwy demontaż.

czytaj dalej