fbpx

Beton architektoniczny: na zamówienie

Wielkoformatowe elementy z betonu architektonicznego to znakomity sposób na urozmaicenie aranżacji otoczenia. Szczególnie duże możliwości kreacyjne dają produkty autorskie, wykonywane ręcznie w technologii odlewniczej.

Gotowe elementy z betonu architektonicznego znajdziesz w naszej kolekcji Libet STAMPO. Dostępne są tam popularne kule, piłki golfowe, donice, sześciany oraz plastry miodu. Ponadto Libet oferuje wykorzystanie indywidualnych projektów z betonu architektonicznego.

Kostki, płyty i inne elementy z tego materiału mogą służyć jako ławki, siedziska, płyty tarasowe, chodnikowe oraz jako elementy dekoracyjne. Ich forma i funkcja zależą od inwencji projektanta. Mogą mieć kształt dowolnego prostopadłościanu o długości boku do 2 m. Do zamawiającego należy również decyzja, w jaki sposób zostaną wykończone krawędzie (fazowane, zaokrąglone, lub „na ostro”).

Zobacz, jak można wykorzystać beton architektoniczny w ogrodzie:

<

Technologia wytwarzania produktów z betonu architektonicznego

Elementy z betonu architektonicznego, spoza kolekcji Libet STAMPO nie są dostępne w sprzedaży masowej, robimy je na specjalne zamówienie. Technologia wytwarzania tych produktów różni się od tej, w której wykonywane są kostki brukowe. Formy odlewnicze powstają według projektu wykonanego przez inwestora. Elementy formowane są z płynnego betonu architektonicznego i wytwarzane w limitowanych seriach ograniczonych liczbą zamówionych elementów.
Wszystkie produkty powstają na podstawie zamówienia, w którym powinien znaleźć się:

  • zwymiarowany rysunek,
  • zapotrzebowanie ilościowe,
  • proponowany termin realizacji.

Wykonanie prototypu i kosztorysu zamówienia poprzedza jego realizację.

Przykłady wykorzystania betonu architektonicznego:

Ręcznie odlewana płyta z betonu architektonicznego o wymiarach 120×40×10 cm stanowi doskonałe uzupełnienie nowoczesnej zabudowy w stylu modern. Można ją z powodzeniem łączyć z innymi produktami z oferty Libet, np. z płytami Maxima lub kostkami Quadra. Świetnie sprawdza się również jako element zabudowany na żwirze lub trawniku.

Natomiast kostka o wymiarach 50×50×50 cm z kolekcji Libet STAMPO. Może być zastosowana jako stolik, ogranicznik wjazdu lub element dekoracyjny.

Libet - Producent Kostki Brukowej