fbpx

Elementy małej architektury

Libet Stampo to wyjątkowa kolekcja w naszej ofercie. Seria oryginalnych elementów małej architektury wykonanych z betonu architektonicznego daje możliwość szerokiego zastosowania, zarówno przy projektowaniu przestrzeni publicznych, jak i aranżacji wokół prywatnych posesji.

Wyroby Libet Stampo powstają dzięki doświadczeniu i wiedzy naszych pracowników, którzy metodą ręczną, z należytą starannością prowadzonych prac, niczym artyści tworzą unikatowe dzieła. Produkty te są odzwierciedleniem modernistycznego piękna betonu architektonicznego i niepowtarzalnej struktury zastosowanego materiału.

Elementy Stampo swój niebywały urok zawdzięczają właśnie naturalnemu surowcowi, dzięki któremu produkty wyróżniają się niejednorodną kolorystyką, nierównomiernym rozłożeniem barw oraz charakterystycznymi porami, odzwierciedlającymi naturę betonu. Występujące pustki i wżery, zawsze rozłożone są w sposób nieregularny, niejednorodny, o różnej intensywności i w zróżnicowanych ilościach.

IMG_9655
Ponadto do produkcji wykorzystywana jest wysokiej jakości mieszanka betonu. Wszystkie te walory sprawiają, że produkty Stampo są oryginalne i niepowtarzalne, a naturalne cechy betonu powodują dodatkowo, że każdy egzemplarz jest wyjątkowy i unikalny i nie ma dwóch jednakowych produktów.

IMG_9912IMG_0025
Dodatkowym zabiegiem, jakiemu poddawany może być beton architektoniczny, jest piaskowanie. Polega ono na zmianie struktury powierzchni za pomocą poddania jej strumieniowi piasku pod wysokim ciśnieniem. Piasek matuje powierzchnię, czyni ją delikatnie szorstką i bardziej porowatą – pozwala delikatnie odsłonić strukturę kruszywa. W przypadku elementów z mocno widocznymi porami po wypiaskowaniu ich struktura dodatkowo nabiera intensywności i wyjątkowości. Piaskowane produkty ułożone na gruncie (przeznaczone do utwardzenia np. ciągów dla pieszych) wykazują lepszą antypoślizgowość w porównaniu do „surowego” betonu architektonicznego.

IMG_9037
Nowością w tegorocznej ofercie Libet Stampo jest Plaster miodu o standardowych wymiarach 90x78x45 cm. Inspiracją dla jego wyjątkowego, geometrycznego kształtu była struktura plastra miodu. Produkt dostępny jest w dwóch wersjach – pełnej, które świetnie sprawdzi się w roli oryginalnego siedziska oraz ażurowej, mogącej być designerska ozdobą lub nietypową donicą.

IMG_9965
Linię Libet Stampo uzupełnia także donica, dostępna w trzech rozmiarach (50x50x50 cm, 50x100x50 cm, 50x50x100 cm), sześcian, piłka golfowa oraz kula o średnicy 90, 60 lub 30 cm. Każdy z tych produktów doskonale sprawdzi się jako estetyczna ozdoba, ale i oryginalny oraz niezwykle funkcjonalny detal, dający szerokie możliwości zastosowania. Elementy z betonu architektonicznego mogą być stosowane w charakterze małej architektury ogrodowej i miejskiej, w budynkach mieszkalnych, jak i obiektach użyteczności publicznej, na zewnątrz, ale też wewnątrz. W ramach kolekcji Stampo możliwe jest – oprócz standardowych produktów – zamówienie elementów według indywidualnego projektu. Należy jednak pamiętać, że nie mogą być to elementy konstrukcyjne nawierzchni. Ponadto maksymalna długość elementu wynosi 180 cm, a waga – 600 kg. Każda tego typu produkcja wymaga ustalenia indywidualnego terminu oraz warunków realizacji, dlatego w celu ustalenia szczegółów zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami.

Warto również pamiętać, iż elementy Stampo to produkty z surowców naturalnych, dlatego przebarwienia i czasowe zmiany kolorystyki, powstałe w wyniku zmiennych warunków wilgotności powietrza, są cechą charakterystyczną tego materiału. Beton architektoniczny z natury jest surowcem trwałym, jednak przy jego pielęgnacji nie należy używać agresywnych środków czyszczących lub innych środków chemicznych wchodzących w reakcję z betonem lub impregnatem, którym już na etapie produkcji pokrywane są nasze produkty. Dzięki takiej impregnacji znacznie zmniejsza się nasiąkliwość elementów, co wpływa pozytywnie także na ograniczenie (lecz nie 100% wyeliminowanie) powstawania zabrudzeń.

Libet - Producent Kostki Brukowej