Kostka brukowa Favo

Sześciokątna kostka brukowa

Znana i lubiana kostka o charakterystycznym kształcie plastra miodu, występująca kiedyś jako popularna trelinka. Atrakcyjna, geometryczna forma, niewielki format oraz nowoczesne, wyraziste kolory to wszystko składa się na spójną elegancką całość, która sprawdzi się zarówno w naturalnym otoczeniu, jak i w stylistyce modernistycznej.

Kostka wygodna w układaniu

Favo polecana jest do budowania nawierzchni alejek, ścieżek ogrodowych i chodników, a więc wszędzie tam, gdzie zależy nam na bezpieczeństwie i wygodzie pieszego. Zestaw zawiera również elementy „połówkowe”, które ułatwiają równe wykończenie obrzeży nawierzchni.

kolory

kształty

Kostka brukowa Favo


parametry techniczne

grubość [cm]szt. / paletam²/paletawaga palety
[kg]
szt. / warstwaliczba warstwdostępne kolory
4,374412,1211406212pergaminowa biel
antracytowy

Deklaracje, karty, instrukcje do pobrania tutaj


dodatkowe
informacje

Monocolor

Powierzchnie jednokolorowe, w nowoczesnych kontrastowych barwach.

Produkt paletyzowany

Produkty w standardzie pakowane na palecie.

ALS

System ochrony nawierzchni Anti Liquid System, zabezpieczający kostkę przed plamami i wykwitami.

Odporność na warunki atmosferyczne

Odpowiednia technologia produkcji, wysokiej jakości materiały oraz dodatkowe zabezpieczenia sprawiają, że produkty są odporne na skrajne warunki atmosferyczne.

Zasada 30/70

W ogólnym rozrachunku tylko 30% kosztów inwestycji to cena materiału nawierzchniowego. Różnica między produktami Premium i Standard w ogólnym budżecie jest naprawdę niewielka.

Zalecana impregnacja

Impregnacja takich kolorów, jak pergaminowa biel czy antracyt pozwala zachować ich blask na długo, zabezpiecza przed brudem i plamami. Impregnację wykonujemy przed zabudowaniem produktów, zwłaszcza w przypadku jasnych kolorów.

Konieczność zachowania odstępów między płytami

Układając płyty wet-cast konieczne jest zachowanie odpowiednich odstępów między nimi (7-15mm). Nie stosowanie się do tej zasady może skutkować odpryskami, wyszczerbieniami czy pęknięciami podczas eksploatacji.