Mattone, Tract, Qubo – nowe wzory kostek postarzanych z kolekcji Libet Decco Antico

Rysy, pęknięcia i nierówności, powstałych przed setkami lat nawierzchni, nie są dziś postrzegane jako wady, ale elementy decydujące o ich niezwykłej urodzie i szlachetności. Podobny efekt można osiągnąć dzięki współczesnym produktom o postarzanej fakturze. Libet Decco Antico to kolekcja kostek charakteryzujących się wyjątkową powierzchnią, nadawaną podczas specjalnego procesu produkcji. Bogata gama wzorów, formatów i kolorów poszerzyła się w tym roku o kolejne propozycje.

Zamiast cegły, granitu czy bazaltu

Qubo2Pierwsza z nowości wśród szlachetnych kostek postarzanych firmy Libet inspirowana jest cegłą, do której nawiązuje kolorem i formą. Mattone charakteryzuje się naturalną ceglastą barwą i typowym kształtem prostokąta o wymiarach 10 x 30 cm. Druga nowość to Tract – system aż 6 komplementarnych elementów, przypominających design staromiejskiego bruku. Zestawiane w rozmaite kompozycje, zawsze dają wyjątkowy efekt, na który wpływa również dostępność ciekawych kolorów: ceglasty, piaskowo-beżowy oraz bazaltowy grafit. Najmniejsza w rodzinie Libet Decco Antico jest Qubo. To postarzana wersja popularnej kostki Pepito, która umożliwia kreatywne kształtowanie nawierzchni z motywem niewielkich kwadracików o wymiarach 10 x 10 cm w roli głównej. Doskonale sprawdzi się zarówno jako detal, jak też w postaci podstawowego materiału nawierzchniowego. Stanowi przy tym dobrą alternatywę dla kostek granitowych i bazaltowych.

Szlachetny wygląd, wyjątkowa trwałość

tractProdukty Libet Decco Antico odznaczają się niezwykle naturalnym wyglądem. Nierównomierna faktura oraz delikatne obtłuczenia idą jednak w parze z niezbędną wytrzymałością i trwałością materiału, który zachowuje wszystkie walory szlachetnych kostek Libet. Jest odporny na warunki atmosferyczne, a system ochrony ALS (Anti Liquid System) dodatkowo zabezpiecza go przed plamami i wykwitami. Mattone, Tract i Qubo świetnie nadają się więc do tworzenia estetycznych nawierzchni na prywatnych posesjach oraz w przestrzeniach publicznych. Grubość 8 cm umożliwia budowanie z nich nie tylko ciągów pieszych, ale też np. podjazdów czy miejsc postojowych.

Stylowe nawierzchnie z postarzanych kostek brukowych pasują szczególnie do otoczenia zaaranżowanego w stylu klasycznym i rustykalnym. Uniwersalna kolorystyka i różnorodne formaty nowych produktów Libet Decco Antico sprawdzają się również w przestrzeni o nowoczesnym charakterze.

pobierz artykuł:
plik pdf
plik docx
plik jpg
plik jpg
plik jpg
plik jpg
plik jpg
plik jpg
plik jpg
plik jpg
plik jpg
plik jpg
plik jpg
plik jpg
plik jpg
plik jpg