Nowy Ogród Wystawowy Libet Design w Libiążu

To już drugi Ogród Wystawowy Libet Design w Polsce. Zaaranżowany na terenie zakładu produkcyjnego w Libiążu otworzył swe podwoje 27 czerwca 2014 roku. Na ponad 1,5 tys. mkw. powierzchni prezentowany jest niemal cały asortyment firmy Libet, jak również przekrój możliwości aranżacyjnych i funkcjonalnych, jakie dają kostki brukowe i płyty tarasowe.

Pierwszy Ogród Wystawowy Libet Design udostępniliśmy do zwiedzania jesienią 2012 roku w Łodzi. Zaproponowana w nim forma ekspozycji produktów nawierzchniowych spotkała się z zainteresowaniem klientów, a wciąż napływające pozytywne opinie skłoniły nas do kolejnych tego typu inicjatyw. Od 27 czerwca br. na terenie naszego zakładu produkcyjnego w Libiążu czynny jest drugi Ogród Wystawowy Libet Design.
Ogród w Libiążu realizuje te same cele i zadania, jednak pomysł aranżacyjny jest zupełnie inny niż w przypadku łódzkiej wystawy – mówi Joanna Skrzypek, kierownik działu projektowego w firmie Libet. – Tym razem pokazujemy przede wszystkim ogromne możliwości materiałów nawierzchniowych w tworzeniu małej architektury ogrodowej. Mniej jest tutaj powierzchni płaskich, za to wiele modułów i elementów przestrzennych.

[Not a valid template]

Letnia kuchnia i piwniczka

Ogród Wystawowy w Libiążu obejmuje obszar 1,5 tys. mkw., z czego aż 1,2 tys. mkw. zajmują nawierzchnie brukowane i mała architektura. Na pozostałej powierzchni zasiana została trawa, która w naturalny sposób komponuje się i podkreśla barwy oraz faktury kostek brukowych i płyt. Aranżacja ogrodu stanowi spójną całość, w której wszystkie elementy w efektowny i płynny sposób się przenikają. Osią kompozycyjną jest tzw. sucha rzeczka, której linię brzegową imitują elementy uzupełniające Libet Completto – palisady i stopnie Split w odcieniu pastello, a dno wypełniają otoczaki Libet Patio.

Rzeczka swobodnie wije się po ogrodzie, jakby mimochodem wyznaczając jego dwie strefy kolorystyczne: chłodną – nowoczesną, utrzymaną w szarych tonacjach, oraz ciepłą – rustykalną, w odcieniach beży i brązów. W strefie rustykalnej użyte zostały obijane kostki z linii Libet Decco Antico oraz elementy splitowane – cegły i palisady Libet Completto.

Zaprojektowane z nich nawierzchnie i elementy przestrzenne wpisują się trochę w klimat rozgrzanych południowym słońcem włoskich pejzaży, a trochę w nastrój powieści „Alicja w Krainie Czarów”. Wśród materiałów wykorzystanych w nowoczesnej części ogrodu, obok dobrze znanych już produktów z linii Libet Impressio, znalazły się tegoroczne nowości, m.in. płyty Maxima Trio oraz linia Libet Stampo (kule, piłki golfowe, donice i sześciany), jak również materiały elewacyjne Libet Fassade.

Kostki brukowe świetnie nadają się do tworzenia różnorodnych, czasem nawet zaskakujących elementów małej architektury, ale również np. do okładania elewacji – mówi Joanna Skrzypek. – Dobrze to widać właśnie w ogrodzie w Libiążu, gdzie zbudowaliśmy naprawdę wiele niestandardowych modułów, które są atrakcyjne wizualnie, użyteczne i niesamowicie praktyczne.

Wrażenie robi np. liczba i wygląd siedzisk i ławeczek, stworzonych niekiedy w zaskakujących miejscach. Do tego różne układy stopni podwyższających teren, murki, mury i ogrodzenie z wejściem wykończonym łukiem, różnorodne formy kwietników itp. Osobną kategorię stanowią tzw. letnie wnętrza, np. letnia kuchnia czy chłodna piwniczka, oraz profesjonalne stanowiska np. do grillowania. Również same brukowane nawierzchnie przyciągają uwagę i budzą żywe zainteresowanie. Efektowne, wymyślne wzory inspirowane fraktalami obok prostych układów, miksowanie formatów i zestawień kolorystycznych – to wszystko sprawia, że zwiedzanie ogrodu jest czystą przyjemnością i doświadczeniem estetycznym.

Autorkami wszystkich pomysłów i aranżacji w Ogrodzie Wystawowym Libet Design w Libiążu są nasze projektantki: Joanna Skrzypek, Katarzyna Wierzbicka-Milczarczyk oraz Martyna Purska.

W Ogrodach Wystawowych Libet Design każdy znajdzie coś intersującego dla siebie i swojej posesji. Prezentowane w nich projekty nawierzchni i rozwiązania zaproponowane przez projektantów Libet są doskonałym źródłem inspiracji oraz bodźcem do tworzenia i realizowania indywidualnych pomysłów. Ogrody Libet Design to również miejsca szkoleń dla partnerów oraz wykonawców, którzy z nami współpracują.

Korzystając z okazji serdecznie dziękujemy wszystkim Partnerom, którzy wzięli udział w otwarciu Ogrodu Wystawowego Libet Design w Libiążu.

Gorąco zapraszamy do odwiedzania naszych Ogrodów!