Ekspert radzi

zapytaj eksperta
thumb

Chwasty w ogrodzie - jak się ich pozbyć?

Chwasty to niechciane rośliny, które potrafią zniszczyć cały wysiłek włożony w aranżację ogrodu. Ich regularne zwalczanie stanowi jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Samosiewy i rośliny dziko rosnące szybko rozprzestrzeniają się na danym terenie, utrudniając rozwój innych roślin. Chwasty w ogrodzie – jak skutecznie się ich pozbyć? Podpowiadamy.

czytaj dalej
thumb

Płyty gresowe czy kostka brukowa - co wybrać do ogrodu?

Wraz z nadejściem wiosny coraz więcej czasu spędzamy na dworze i coraz większą wagę przywiązujemy do ogrodowych aranżacji. Wybierając nawierzchnię, zwracamy uwagę na wiele czynników – cenę, wytrzymałość materiału, wygląd, a także bezpieczeństwo użytkowania. Wśród najczęściej proponowanych rozwiązań znajdują się różne rodzaje kostki brukowej oraz płyty gresowe. Każda z tych opcji wiąże się z określonymi możliwościami zagospodarowania otoczenia. Sprawdź, która będzie najlepsza dla Ciebie i zbuduj swój wymarzony kącik wypoczynkowy w ogrodzie.

czytaj dalej
thumb

Jak ułożyć płyty chodnikowe w ogrodzie?

Płyty chodnikowe w ogrodzie to tylko z pozoru niestandardowy pomysł. Materiał ten świetnie sprawdza się do tworzenia ogrodowych ścieżek, tarasów oraz innych nawierzchni (np. pod ogrodową altankę). Jako płyty chodnikowe możemy w tych miejscach z powodzeniem potraktować także wszystkie płyty tarasowe. Z reguły nie są to elementy przeznaczone pod ruch kołowy, natomiast z powodzeniem można je stosować wszędzie tam, gdzie nie będą wjeżdżać żadne auta. Przyjrzyjmy się zatem temu, jakie płyty wybrać i jakie są dostępne techniki montażu.

czytaj dalej
thumb

Jak wykorzystać różne typy lamp ogrodowych?

Oświetlenie przydomowej posesji to już nie tylko kwestia związana z naszym bezpieczeństwem. Coraz chętniej ozdabiamy światłem nasze ogrody, by ich piękno cieszyło także po zmroku. W tym celu warto umiejętnie wykorzystywać różne typy lamp ogrodowych. Dzięki temu uzyskamy najlepsze efekty. Przyjrzyjmy się zatem najpopularniejszym rodzajom oświetlenia zewnętrznego i temu, gdzie sprawdzi się ono najlepiej.

czytaj dalej
thumb

Kostka z fazą, mikrofazą czy bez fazy – na czym polegają różnice

Niewiele osób wie, że kostki brukowe różnią się między sobą nie tylko kształtem, kolorem czy fakturą, ale także rodzajem krawędzi (zobacz także artykuł: Rodzaje kostki brukowej). Wybierając produkty z fazą, z mikrofazą lub bez fazy warto zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów, które wpłyną na ostateczny efekt i estetykę ułożonej nawierzchni.

czytaj dalej
thumb

Jak dobrze dobrać wymiary kostki brukowej do nawierzchni?

Odpowiedni dobór rozmiarów kostki ma niemały wpływ na trwałość wybrukowanej nawierzchni. Jaki ma mieć kostka brukowa rozmiar? Najważniejszym kryterium niech będzie jej grubość. Ma to niebagatelne znaczenie, jeśli chodzi o wybór materiału na konkretną nawierzchnię. To jaki będzie mieć kostka brukowa kształt lub kolor, jest drugorzędną kwestią. Kiedy zatem zwracać uwagę na wymiary?

czytaj dalej
thumb

5 sposobów na wykorzystanie palisady ogrodowej

Nie jest łatwo jednym zdaniem odpowiedzieć na pytanie, czym jest palisada ogrodowa. Dzieje się tak dlatego, że występuje ona w różnych kształtach i wymiarach, co pozwala na jej różnorodne wykorzystanie. W dużym skrócie można powiedzieć, że palisada ogrodowa to rodzaj murku. Jednak jej zastosowanie może być o wiele szersze. Poniżej prezentujemy 5 sposobów na wykorzystanie palisady ogrodowej.

czytaj dalej
thumb

Płyty tarasowe bez klejenia.
Czy to możliwe?

Czy zabudowując taras płytami ceramicznymi lub betonowymi musimy używać kleju? Montaż za pomocą klejów (tzw. metoda „na mokro”) to tylko jedna z kilku dostępnych technik. Możemy z powodzeniem zamontować płytki na taras bez kleju. W jaki sposób to zrobić? Przedstawiamy trzy metody, aby stworzyć taras bez użycia kleju.

czytaj dalej
thumb

Kamień dekoracyjny na ścianę - coraz modniejszy trend w aranżacji

Surowe piękno naturalnego kamienia zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Kamień dekoracyjny na ścianę wykorzystywany jest obecnie nie tylko do tworzenia stylowych elewacji budynków, ale również we wnętrzach. Aby cieszyć się przez lata z takiej ozdoby należy wybrać odpowiedni sposób, w jaki ma być stworzona ściana z kamienia dekoracyjnego. Konieczny jest również przemyślany sposób dobrania pozostałych elementów aranżacji.  Wybierać możemy między kamieniem elewacyjnym, płytkami cegłopodobnymi oraz płytami z gresu ceramicznego.

czytaj dalej
thumb

Płytki tarasowe zewnętrzne antypoślizgowe - gdzie jeszcze można je montować

Piękne, ceramiczne płytki antypoślizgowe na taras kojarzyły się dotychczas ze słoneczną Italią lub Grecją. Nie są tam one poddawane tak trudnym warunkom atmosferycznym, jak ma to miejsce w naszym kraju. Na szczęście technologia wykorzystująca wyjątkowo wytrzymały gres ceramiczny, sprawia, że płytki tarasowe są obecnie w stanie przejść niejedną próbę. Są odporne na zabrudzenia, mróz oraz chemikalia. Dobrze spisują się w tym miejscu również płyty betonowe, choć one nie wszystkie są antypoślizgowe. Płytki tarasowe, o dziwo, nadają się nie tylko na taras. Ich możliwości są naprawdę ogromne.

czytaj dalej
thumb

Jak prawidłowo dobrać kolor kostki brukowej do aranżacji przestrzeni?

Na rynku dostępny jest cały ogrom rodzajów, kształtów i kolorów kostki brukowej. Wydaje się wręcz niemożliwe, aby poznać wszelkie możliwości, a co dopiero sprawnie połączyć różne elementy w jedną, spójną całość. Nic zatem dziwnego, że wielu właścicieli domów szuka porad, na temat tego jaki kolor kostki brukowej do brązowego dachu sprawdzi się najlepiej. A przecież do otoczenia powinien pasować nie tylko podjazd, ale cały styl budynku, jego elewacja, okiennice, rynny oraz wszystko to, co znajduje się w pobliżu. Trudne zadanie? Na szczęście nie. Jest kilka zasad, które ułatwią nam stworzenie nawierzchni idealnie harmonizującej z otoczeniem.

czytaj dalej
thumb

Zalety nowoczesnych ogrodzeń betonowych

Ogrodzenie nie tylko podnosi walory estetyczne ogrodu oraz całej posiadłości, ale również zapewnia nam intymność i tworzy barierę dla wiatru oraz  hałasu. Jednak to nie wszystkie zalety, jakie wiążą się z solidnym rozwiązaniem. Istnieje szereg powodów, dla których warto się zdecydować na wytrzymałe ogrodzenie betonowe.

czytaj dalej
thumb

Jak zadbana posesja wpływa na wartość nieruchomości?

Piękny ogród i zadbana posesja niewątpliwie „sprzedają” nieruchomości. Zapewniają nie tylko dobre pierwsze wrażenie, zwiększające szanse na pozytywne zakończenie transakcji, ale również na istotne zwiększenie wartości domu czy też coraz popularniejszych w Polsce mieszkań parterowych z ogródkami.

czytaj dalej
thumb

Klej do betonu 2 w 1

Produkty Libet to nie tylko piękna nawierzchnia, ścieżki ogrodowe, tarasy czy schody. Idealnym uzupełnieniem aranżacji wykonanej ze szlachetnych kostek brukowych czy płyt tarasowych są elementy małej architektury stworzone np. z produktów Libet Completto.

czytaj dalej
thumb

Nowoczesny taras wentylowany

Taras wentylowany to jedna z technologii wykonywania tarasów. Sprawdza się zarówno na dobrze utwardzonym gruncie, jak też na nowych czy starych, stabilnych wylewkach betonowych. Uważna za najprostszą i najszybszą metodę, daje jednocześnie w pełni zadowalające efekty użytkowe i estetyczne przy stosunkowo niskich kosztach.

czytaj dalej
thumb

Ogród jesiennym okiem – jak przygotować posesję do zimy?

Ostatnie słoneczne dni to idealny czas, aby przygotować nasz ogród do zbliżającej się dużymi krokami zimy. Koniec sezonu jest bowiem doskonałą okazją na to, by przywrócić posesji blask, a także zdecydować się na posadzenie nowych roślin. Dlatego też warto dowiedzieć się, jakie jesienne prace powinny znaleźć się w grafiku każdego sumiennego ogrodnika.

czytaj dalej
thumb

Jak wybrać oświetlenie ogrodowe?

Efektowne rośliny, oryginalne elementy dekoracyjne czy atrakcyjne układy nawierzchni to tylko niektóre detale wpływające na ostateczny odbiór wizualny przydomowej przestrzeni. W ostatnich latach na popularności zyskuje jeszcze jeden – oświetlenie ogrodowe. Umiejętnie rozmieszczone punkty świetlne są w stanie podkreślić walory poszczególnych części posesji i nadać im wyjątkowy klimat. Zwiększają również komfort i bezpieczeństwo jej użytkowania. Podpowiadamy o czym warto pamiętać, decydując się na oprawy w ogrodzie.

czytaj dalej
thumb

Jak stworzyć estetyczne i funkcjonalne schody?

Zapewniają komfortowe dojście do budynku lub na taras, stanowią praktyczny łącznik między różnymi poziomami gruntu w ogrodzie, umożliwiają niebanalne zagospodarowanie przestrzeni… Na co zwrócić uwagę, planując inwestycję w schody zewnętrzne?

czytaj dalej
thumb

Niezbędnik brukarza – kolekcja Libet Tools

Dobrze skompletowany przybornik narzędziowy to bardzo istotny element codziennej, niełatwej pracy profesjonalistów, reprezentujących rozmaite branże. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom brukarzy, firma Libet oferuje kolekcję Libet Tools, zawierającą najwyższej klasy chwytaki, imaki, młotki oraz inne przydatne rozwiązania.  

czytaj dalej
thumb

Jak dostosować kostkę brukową do stylistyki budynku?

Ogród, podjazd czy taras to niezwykle ważne elementy otoczenia domu, które wpływają na finalne postrzeganie wyglądu samego budynku oraz całej posesji. W trakcie ich wykańczania warto zadbać o odpowiedni dobór materiałów nawierzchniowych. Dostępne w specjalnych kolekcjach oferują bogactwo faktur, rozmiarów i kształtów, dzięki czemu łatwo je dopasować do stylistyki otoczenia.

czytaj dalej
thumb

Obramowanie nawierzchni – przegląd rozwiązań

Obrzegowanie nawierzchni to jeden z etapów realizacji prawidłowej podbudowy. Wykorzystując do tego odpowiednie produkty z oferty Libet, stworzymy ścieżki, podjazdy i tarasy, które nie tylko będą solidne i trwałe, ale też estetyczne i spójne z całą aranżacją posesji.

czytaj dalej
thumb

Co trzeba wiedzieć o betonie – różnice kolorów, wykwity, wypływki, zróżnicowane struktury

Beton to jeden z najpopularniejszych materiałów budowlanych, doskonale wpisujący się w aranżacje utrzymane w rozmaitych konwencjach – klasyczne, nowoczesne, industrialne itp. Betonowe kostki brukowe i płyty tarasowe różnią się między sobą m.in. strukturą i kolorystyką, co wynika ze specyfiki materiałów użytych w procesie ich produkcji. Różnice te nie wpływają na ich jakość, jednak warto wziąć je pod uwagę w trakcie układania produktów.

czytaj dalej
thumb

Korytowanie gruntu oraz wyrównanie i profilowanie terenu – istotne etapy przygotowania podłoża przed brukowaniem

Kostka brukowa to ceniony materiał wykończeniowy stosowany w aranżacji przydomowej przestrzeni. Aby powstająca nawierzchnia była stabilna i trwała, konieczne jest wcześniejsze odpowiednie przygotowanie podłoża. W trakcie prac należy zwrócić uwagę m.in. na korytowanie gruntu oraz wyrównanie i wyprofilowanie terenu.

czytaj dalej
thumb

Jak prawidłowo postępować z produktami z betonu architektonicznego?

W nowoczesnych projektach aranżacji przestrzeni coraz częściej wykorzystywane są rozmaite elementy małej architektury. Znakomicie sprawdzają się jako gotowe meble czy niebanalne dekoracje, z powodzeniem wprowadza się je także do rozbudowanych koncepcji zagospodarowania otoczenia. Z myślą o tych, którzy cenią nowoczesne, a przy tym funkcjonalne rozwiązania, powstała linia Libet Stampo – eleganckie, wykonane z betonu architektonicznego bryły zachwycają wyjątkową estetyką, a przy tym są niezwykle praktyczne i trwałe. Podpowiadamy, jak prawidłowo postępować z tego rodzaju produktami.

czytaj dalej
thumb

Odpowiednia szerokość fug – dlaczego to takie ważne?

Stworzenie estetycznej i trwałej nawierzchni brukowanej to efekt dobrania odpowiednich materiałów oraz prawidłowego ich montażu. Konieczne jest ścisłe trzymanie się zasad sztuki brukarskiej na każdym etapie prac. Jednym z nich jest fugowanie, w ramach którego kluczową rolę odgrywa właściwa szerokość spoin.

czytaj dalej
thumb

Na co zwracać uwagę, wybierając kostkę brukową?

Szerokie portfolio dostępnych obecnie materiałów nawierzchniowych sprawia, że często musimy się poważnie zastanowić, jakie produkty będą najlepiej pasowały do naszej posesji. Pamiętajmy, że idealna nawierzchnia powinna być nie tylko efektowna, ale też funkcjonalna i trwała. Na co zwracać uwagę, wybierając kostkę brukową?

czytaj dalej
thumb

Trwała i efektowna nawierzchnia tarasu – na jakie rozwiązania warto postawić

Wiosenne i letnie miesiące to doskonały moment, by pomyśleć o zaaranżowaniu efektownego tarasu. Nieodłącznym elementem takiego wystroju jest nawierzchnia, która powinna być nie tylko praktyczna, ale też atrakcyjna. Betonowe płyty z linii Impressio oraz gresy porcelanowe Ceramic sprawdzą się nawet w najbardziej wymagających przestrzeniach.

czytaj dalej
thumb

Wyjątkowe układy na nawierzchni – produkty z grupy Decco Monocolor

Minimalizm to obecnie jeden z wiodących trendów aranżacyjnych. Bazujący na surowości, braku przypadkowości i oszczędności detali, cieszy się uznaniem wśród wielu użytkowników i projektantów przestrzeni. Dominują tu stonowane, ale wyraziste kolory: odcienie bieli, szarości i czerni – łączone niejednokrotnie na zasadzie przeciwieństw, co pozwala na kreowanie nowoczesnych nawierzchni i niepowtarzalnych układów. W stworzeniu ogrodów utrzymanych w takim klimacie pomogą kostki z linii Libet Decco Monocolor.

czytaj dalej
thumb

Fugowanie bez problemów – fuga żywiczna Libet Fuga

Fugowanie to bardzo ważny etap układania nawierzchni. Prawidłowe wypełnienie spoin wpływa bowiem na jej wytrzymałość, zabezpieczając płyty przed odpryskiwaniem krawędzi oraz niewłaściwym przenoszeniem obciążeń. Zadowalający i długotrwały efekt pomoże nam uzyskać wysokiej jakości fuga żywiczna marki Libet.

czytaj dalej
thumb

Jakich błędów unikać przy układaniu kostki brukowej?

Układanie kostki brukowej wymaga fachowej wiedzy oraz doświadczenia. To wieloetapowy proces, który powinien być każdorazowo dostosowany do rozmaitych czynników. Na co zwracać uwagę, planując wykończenie przydomowej nawierzchni?

czytaj dalej
thumb

Zalety kostek i płyt betonowych

Nawierzchnie wokół domu powinny być nie tylko trwałe i odporne na czynniki atmosferyczne, ale też estetyczne i łatwe do utrzymania w czystości. Wymagania te spełniają wysokiej jakości wyroby z betonu.

czytaj dalej
thumb

Kostka pod szczególną ochroną – sposoby zabezpieczania nawierzchni

Impregnacja to klasyczny sposób na zwiększenie odporności i trwałości produktów betonowych. Wysokiej jakości kostki brukowe są dodatkowo zabezpieczane już na etapie produkcji. Innowacyjny system ALS, stosowany w kostkach z grupy Libet Decco, uszczelnia je od wewnątrz i jeszcze skuteczniej zapobiega powstawaniu plam czy wykwitów.

czytaj dalej
thumb

Wypoczynek nad wodą – produkty dedykowane basenom

Przydomowy basen zwykle kojarzony jest z luksusem. Jednak dzięki dostępności nowoczesnych materiałów i technologii decyduje się na niego coraz większa liczba inwestorów prywatnych. Odpowiednio zaprojektowany i wykonany stanie się nie tylko miejscem rekreacji, ale i efektowną ozdobą całej posesji. Budowę basenu ułatwić mogą systemowe elementy do jego wykończenia, jakie w swojej ofercie posiada firma Libet.

czytaj dalej
thumb

Zasady użytkowania nawierzchni z kostek brukowych

Nawierzchnie ze szlachetnych kostek brukowych i płyt tarasowych są trwałe, estetyczne i nie wymagają specjalnych, kłopotliwych zabiegów konserwujących. Jednak aby zachowały swoje walory użytkowe i wizualne, trzeba je właściwie użytkować i regularnie dbać o ich czystość.

czytaj dalej
thumb

Technologia postarzania, czyli sposób na współczesny starobruk

Postarzanie to specjalna metoda produkcji stworzona po to, by nadać kostce betonowej wygląd antycznego bruku. Powstałe w ten sposób wyroby zyskują wyjątkowy charakter, a efekt końcowy wygląda niezwykle naturalnie.

czytaj dalej
thumb

Jak przy użyciu produktów Libet stworzyć ekologiczną nawierzchnię w ogrodzie?

Nawierzchnie ekologiczne to rozwiązania ograniczające negatywny wpływ człowieka na środowisko. Zapewniają działce odpowiednią ilość powierzchni biologicznie czynnej, a jednocześnie wykończone są materiałami przyjaznymi naturze. Produkty z grupy ECO firmy Libet spełniają restrykcyjne normy środowiskowe zarówno na etapie produkcji, jak i użytkowania.

czytaj dalej
thumb

Funkcjonalny ogród na lata

Do stworzenia ogrodu, który będzie nie tylko piękny, ale też funkcjonalny, potrzebne są: przemyślany, kompleksowy projekt, wysokiej jakości materiały i prawidłowe wykonanie. Jakie produkty mogą pomóc w realizacji tego niełatwego zadania?

czytaj dalej
thumb

Jak wybierać materiały budowlane

Czasy, kiedy materiały budowlane i wykończeniowe były trudno dostępne, ograniczając się do monotonnych i często kiepskiej jakości rozwiązań, dawno już za nami. Dziś oferta rynkowa jest niezwykle rozwinięta i obejmuje różnorodne typy produktów, nowoczesne technologie, bogactwo stylów, form i kolorów. Jak szybko zapoznać się z dostępnymi możliwościami i dokonać optymalnego wyboru do swojej inwestycji?

czytaj dalej
thumb

Subtelne płyty z linii Impressio – montaż ma znaczenie

Oferta Libet to niezwykle szerokie portfolio produktów, dające niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne zarówno na posesjach prywatnych, jak i w przestrzeniach publicznych. Bogactwo dostępnych materiałów, barw i kształtów wiąże się jednak z koniecznością uwzględniania specyfiki niektórych rozwiązań w trakcie ich montażu. Na szczególną uwagę wykonawców zasługują płyty Maxima Slim i Maxima Molto, dwie nowości z kolekcji Libet Impressio. Dlaczego?

czytaj dalej
thumb

Jak zamontować płyty tarasowe przy pomocy kleju?

Nawet najlepszej jakości materiał nawierzchniowy, taki jak gres porcelanowy, nie spełni właściwie swojej roli i szybko ulegnie zniszczeniu, jeśli nie zostanie prawidłowo zamontowany. Jednym ze sposobów umocowania gresowych płyt tarasowych jest wykorzystanie kleju. Podpowiadamy, jak prawidłowo wykonać montaż „na mokro”. 

czytaj dalej
thumb

Montaż płyt tarasowych na żwirze

Układanie nawierzchni bez użycia kleju, bezpośrednio na żwirze, ma wiele zalet. Nie tylko jest szybkie, ale też gwarantuje skuteczne odprowadzenie wody deszczowej. Radzimy, jak właściwie przeprowadzić taki montaż.

czytaj dalej
thumb

Jak prawidłowo wykonać elewację wentylowaną?

Fasady wentylowane cieszą się stale rosnącą popularnością. Trudno się dziwić, bo jest to rozwiązanie trwałe, dobrze chroniące konstrukcję budynku i zapewniające optymalne warunki użytkownikom wnętrz. Aby jednak cieszyć się piękną elewacją przez lata, należy prawidłowo ją wykonać używając do tego wysokiej jakości materiałów. W roli okładziny zewnętrznej doskonale sprawdzą się gresy porcelanowe z kolekcji Libet Ceramic.

czytaj dalej
thumb

Jak właściwie zamontować płyty tarasowe na trawie?

Montaż płyt tarasowych bezpośrednio na trawniku to najprostszy, a zarazem bardzo efektowny sposób na stworzenie odrębnego miejsca do grillowania lub szlaku komunikacyjnego na naszej posesji. Powstałe w ten sposób wygodne i stylowe ścieżki pozwolą nam zadbać o bezpieczeństwo domowników i uchronić roślinność przed zdeptaniem. Co najważniejsze, ich położenie nie jest zbyt skomplikowane. Przy odrobinie pracy i chęci może je wykonać każdy.

czytaj dalej
thumb

Liczy się produkt – dlaczego nie warto oszczędzać na kostce brukowej

Polacy znani są ze szczególnego upodobania do oszczędności – uwielbiają promocje, okazyjne zakupy i ograniczanie wydatków do niezbędnego minimum. W przypadku niektórych inwestycji, zwłaszcza jeśli mamy na myśli materiały budowlane mające służyć przez wiele lat, nie zawsze okazuje się to wskazane. Przykładem może być kostka brukowa, na której nie zawsze warto jest oszczędzać.

czytaj dalej
thumb

Dobry projekt to podstawa – dlaczego przy projektowaniu przestrzeni wokół domu warto sięgnąć po pomoc ekspertów

Projektowanie przestrzeni wokół domu tylko z pozoru wydaje się proste. Aby uniknąć niepotrzebnych błędów i eksperymentów, które w razie niepowodzenia mogą okazać się bardzo kosztowne, warto od razu powierzyć wykonanie projektu profesjonaliście. Jego wiedza i doświadczenie pomogą zamienić nasz ogród w piękne i funkcjonalne miejsce wypoczynku, którym będziemy cieszyć się przez długie lata.

czytaj dalej
thumb

Nie za blisko, nie za daleko – właściwe układanie i spoinowanie nawierzchni

Na wytrzymałość oraz stabilność nawierzchni ma wpływ kilka czynników. Solidna i trwała budowa  materiałów należy bez wątpienia do najważniejszych spośród nich, niemniej kluczowy jest także sposób montażu poszczególnych elementów. Zanim przystąpimy do układania nawierzchni, warto dowiedzieć się, dlaczego tak ważne jest zachowanie optymalnych odstępów pomiędzy kostkami i płytami.

czytaj dalej
thumb

Sposób na piękny ogród – montaż małej architektury i produktów uzupełniających na klej

W przeciwieństwie do kostki brukowej, płyty tarasowe oraz elementy małej architektury pozwalają na dużo większą swobodę przy wyborze metody montażu. Jednym z prostszych sposobów zamocowania elementów na tarasie i wewnątrz domu, a także wykonania ciekawych konstrukcji architektonicznych w ogrodzie, jest wykorzystanie specjalnego kleju do betonu. W jaki sposób przeprowadzić cały proces, aby uniknąć niepotrzebnych błędów i zaniedbań? Oto kilka podstawowych wskazówek.

czytaj dalej
thumb

Piękno funkcjonalności – stopnie schodowe z linii Libet Completto

Schody to ten element architektoniczny, który odnajdziemy nie tylko w niemal każdym domu, ale też w wielu ogrodach. Łącząc ciekawy projekt z nowoczesnymi i stylowymi materiałami nawierzchniowymi możemy sprawić, że nie tylko zwiększą nasz komfort, ale i wzbogacą wygląd otoczenia. Bez względu na to, czy zależy nam na zbudowaniu schodów prowadzących do domu, na taras, czy też łączących zróżnicowane poziomy gruntu w ogrodzie, wielu inspiracji dostarczą nam stopnie z linii Libet Completto – Maxima, Split oraz Venetia.

czytaj dalej
thumb

Kostka podwójnie chroniona – technologia ALS na straży nieskazitelnej nawierzchni

Brukowe materiały nawierzchniowe odznaczają się bardzo wysokimi parametrami technicznymi. Jednak aby przez wiele lat zachowały piękny wygląd, ważna jest nie tylko wytrzymałość na uszkodzenia, ale i odporność na zmienne warunki atmosferyczne. Innowacyjny system ALS (Anti Liquid System), zastosowany przy szlachetnych kostkach z linii Libet Decco oraz niektórych produktach w grupach Impressio i Completto, w znacznym stopniu ogranicza nasiąkliwość materiału, przez co ułożona z niego nawierzchnia, nawet przy wieloletnim użytkowaniu, prezentuje się estetycznie.

czytaj dalej
thumb

Wędrując pośród zieleni – jak stworzyć estetyczne i praktyczne ścieżki w ogrodzie?

W umiejętnie zaprojektowanym ogrodzie na równi z ciekawym efektem wizualnym powinny znajdować się praktyczne rozwiązania. O wygodne przemieszczanie się wśród zieleni zadba skrupulatnie zaprojektowana i solidne wykonana sieć estetycznych i bezpiecznych ścieżek. W jaki sposób wytyczyć przebieg szlaków komunikacyjnych w ogrodzie, tak, by nie zaburzyć jego naturalnego piękna? Oto kilka prostych i sprawdzonych wskazówek.

czytaj dalej
thumb

Gwarancja bez problemów – co zrobić, a czego nie robić, by kostka nie straciła ochrony

Choć wszystkie materiały firmy Libet objęte są gwarancją, to przez popełnione błędy i niedopatrzenia możemy wykluczyć możliwość zareklamowania naszej nawierzchni w przyszłości. Na co zwracać uwagę, tak podczas zakupu, wykonania, jak i pielęgnacji, by dany materiał nawierzchniowy spełniał warunki ochrony gwarancyjnej? Kluczowe jest dopilnowanie kilku podstawowych kwestii.

czytaj dalej
thumb

Nowe szaty nawierzchni – jak wymienić kostkę brukową?

Wymiana brukowanej nawierzchni bez wątpienia jest zadaniem łatwiejszym, niż pierwsze jej układanie. Bogatsi w doświadczenie i wiedzę możemy trafniej wybrać nowe materiały oraz uniknąć typowych błędów, które często obniżają efektywność naszych prac.

czytaj dalej
thumb

Impregnacja kostki brukowej i płyt tarasowych

Większość zaawansowanych technologicznie materiałów nawierzchniowych uszczelniana jest od wewnątrz dzięki nanoszeniu podczas produkcji specjalnych systemów ochronnych.  Tak właśnie dzieje się między innymi z kostkami szlachetnymi z linii Libet Decco, które wzbogacone są o system ALS, które dzięki temu są bardziej odporne na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych. Jednak nawet najlepsza ochrona z czasem wymaga jej odświeżenia. Są również i takie płyty, które odpowiedniego zabezpieczenia wymagają jeszcze przed ich zamontowaniem. W takich sytuacjach warto zdecydować się na impregnację powierzchni betonowych.

czytaj dalej
thumb

Kunsztowne niczym porcelana – specjalne elementy uzupełniające EVO_2/E™ z linii Libet Ceramic

Gresy porcelanowe EVO_2/E™ z linii Libet Ceramic to bez wątpienia jedna z najciekawszych kolekcji tego sezonu. Na ich unikatowość mają wpływ nie tylko imponujące parametry techniczne i bogata kolorystyka, ale także szeroka gama specjalnych elementów uzupełniających dla ogrodów i przestrzeni publicznych. To właśnie dzięki nim możemy stworzyć eleganckie oraz niebywale harmonijne wykończenie dowolnej aranżacji, gdzie każdy nowo wprowadzony detal z kolekcji EVO_2/E™ pozwoli nam osiągnąć najwyższy poziom kunsztu i precyzji.

czytaj dalej
thumb

Nawierzchnia wprost z natury – czasowe wykwity i różnice w kolorze nieodłączną cechą kostki brukowej

Kostka brukowa od wielu lat cieszy się ogromnym powodzeniem i należy do grona najchętniej wybieranych produktów nawierzchniowych. Niemniej zdarza się, że podziwiając efekt końcowy dostrzegamy nieznaczne różnice w pigmentacji oraz pojawiające się po pewnym czasie wapienne wykwity. Choć na tej podstawie moglibyśmy wnioskować, iż przyczyną jest wadliwy produkt, to w istocie zaobserwowane przez nas zjawiska należą do naturalnych właściwości materiałów nawierzchniowych wykonanych z betonu.

czytaj dalej
thumb

Sposób na piękne schody

Kostka brukowa z powodzeniem może posłużyć jako materiał do budowy schodów zewnętrznych. Umiejętnie dobrana jest alternatywą dla gresowych i klinkierowych płytek. Co więcej, użycie tego samego materiału na schodach, alejkach i pojeździe – zgrabnie wpisze się w projekt aranżacji otoczenia domu, dodając mu niebanalnego charakteru.

czytaj dalej
thumb

O czym pamiętać układając kostkę brukową?

Materiały, które odznaczają się wyjątkową wytrzymałością, coraz częściej wybierane są dla dopełnienia aranżacji przestrzeni wokół naszego domu. Niemniej, aby ułożona z kostki brukowej nawierzchnia mogła cieszyć nasze oczy przez wiele lat, ważne jest, by już na samym początku wystrzegać się istotnych błędów i niedopatrzeń. Jaki jest zatem przepis na nieskazitelne wykończenie posesji? Odpowiedź jest bardzo prosta – innowacyjne i trwałe produkty oraz fachowe wykonawstwo.

czytaj dalej
thumb

Mocny detal – kolekcja betonowych elementów dekoracyjnych Libet Stampo

Aby skutecznie podkreślić nowatorstwo aranżu wystarczy czasem jeden odważny i wyjątkowo designerski akcent. Z myślą o kreowaniu wyrazistej, nowoczesnej, a zarazem oszczędnej w ozdobniki przestrzeni powstała kolekcja dekoracyjnych elementów Libet Stampo. Linia ta to sprawdzony sposób na stworzenie kompozycji wyróżniającej się wśród okolicznych posesji oraz przykuwającym wzrok urozmaiceniem monotonnego krajobrazu miejskiego.

czytaj dalej
thumb

Zróżnicowane metody montażu gresów z kolekcji EVO_2/E™

Płyty gresowe EVO_2/E™ stwarzają nieograniczone możliwości aranżu zarówno ze względu na nowoczesny i elegancki design, jak i uniwersalne zastosowanie. Ponadto ogromnym atutem tej kolekcji są także stałe, regularne i precyzyjne wymiary, które umożliwiają montaż jedną spośród czterech najpopularniejszych metod. Dzięki temu możemy tworzyć dowolne kompozycje bezpośrednio na trawie, żwirze i piasku, poprzez klejenie płyt do podłoża lub układanie ich na wspornikach tarasowych.

czytaj dalej
thumb

Harmonia stylu i jakości – płyty gresowe EVO_2/E™

Aby szczególnie wyszukane i wymagające projekty mogły zostać wiernie odwzorowane w rzeczywistości ważny jest dobór innowacyjnych, a zarazem wszechstronnych materiałów. Wybierając płyty gresowe z Linii Ceramic przekonamy się, że możliwości ich wykorzystania sięgają tam, dokąd sięga nasza wyobraźnia. Z ich pomocą stworzymy niepowtarzalną oraz wyjątkowo wytrzymałą nawierzchnię wewnątrz i na zewnątrz domu, podnosząc zarówno aspekt estetyczny, jak i użytkowy całej posesji.

czytaj dalej
thumb

Elementy uzupełniające Libet Completto i Libet Patio

Za piękny wygląd ogrodu w dużej mierze odpowiada nie tylko roślinność, ale również nawierzchnia. Jednak, aby w pełni podkreślić piękno całej kompozycji konieczne jest dopełnienie jej odpowiednio dopasowanymi elementami małej architektury. Z pomocą linii Libet Completto i Libet Patio stworzymy harmonijne otoczenie wokół naszego domu, dyskretnie uzupełniając jego wygląd o stylowe i funkcjonalne palisady, gazony oraz murki.

czytaj dalej
thumb

Urok dawnych czasów – kostki tworzone techniką postarzania

Materiały aranżacyjne, które przywodzą na myśl minione epoki, stanowią bardzo popularny element ogrodów zaprojektowanych w stylu angielskim, rustykalnym, a nawet modernistycznym. Nie musimy jednak wybierać naprawdę starych i zniszczonych produktów, aby osiągnąć zamierzony efekt. Nowoczesne, trwałe i estetyczne kostki z linii Libet Antico wyróżniają się celowo postarzanym wyglądem, który wzbogaci otoczenie naszego domu nutą tajemniczości i niewymuszonej elegancji.

czytaj dalej
thumb

NOWOŚĆ: Płyty gresowe EVO_2/E™ z linii Libet Ceramic

Od niedawna do naszej oferty dołączył produkt, który pozwala odkrywać nieznane dotąd możliwości aranżacyjne, dopełniając każdą przestrzeń nutą włoskiego stylu i elegancji. Ponadto jego wysokie parametry techniczne zadbają o nieskazitelny wygląd każdej nawierzchni, pozwalając cieszyć się estetycznym otoczeniem domu przez długie lata. O najnowszej kolekcji płyt gresowych EVO_2/E™ z linii Libet Ceramic, odznaczających się zarówno efektownym designem, jak i wytrzymałą budową, opowiada Maciej Pańczyk.

czytaj dalej
thumb

Taras na wspornikach – prosty sposób na elegancką nawierzchnię

Wsporniki to jeden z łatwiejszych i wygodniejszych systemów montażowych płyt tarasowych, dający duże możliwości zagospodarowania i aranżacji przestrzeni. Świetnie sprawdzi się, gdy pod tarasem planujemy zamontowanie instalacji.

czytaj dalej
thumb

Oryginalna ścieżka w ogrodzie

Pomysłowość w aranżacji ogrodowych ścieżek często ograniczana jest przez rodzaj materiału nawierzchniowego i sposób jego montażu. Wybierając gres porcelanowy Libet Ceramic możemy pozwolić sobie na nieskrępowaną kreatywność, ponieważ płyty mogą być układane na każdej powierzchni i niemal każdym dostępnym sposobem.

czytaj dalej
thumb

Idealna nawierzchnia w 3 krokach

Odpowiedni projekt, profesjonalne wykonawstwo oraz dobrze dobrane materiały to 3 niezbędne kroki, jakie powinniśmy wykonać tworząc aranżację otoczenia posesji.

czytaj dalej
thumb

Sposób na estetyczny i funkcjonalny taras

Taras z płyt betonowych to dobre rozwiązanie dla tych, którzy cenią funkcjonalność i trwałość nawierzchni. Duża różnorodność rozmiarów, kolorów czy faktur płyt, czyni z nich nowoczesny i ponadczasowy materiał do aranżacji otoczenia posesji.

czytaj dalej
thumb

Pora na płyty gresowe

Mrozoodporność, odporność na zmienne warunki atmosferyczne, bardzo duża wytrzymałość – aż do 1 tony, odporność na działanie substancji chemicznych i soli, brak nasiąkliwości – odporność na plamienie, nie wymagają specjalnej pielęgnacji – łatwe utrzymanie w czystości, wysoki współczynnik antypoślizgowy, łatwy montaż, łatwy demontaż.

czytaj dalej
thumb

Imprgnacja i fugowanie płyt tarasowych

IMPREGNACJA PŁYT TARASOWYCH Impregnacja polega na nasyceniu betonowej nawierzchni specjalnym środkiem chemicznym, który nada jej właściwości zabezpieczające przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych.

czytaj dalej
thumb

Płyty wet-cast bliskie naturze

Płyty tarasowe produkowane w technologii wet-cast (formowane z ciekłej mieszanki betonowej) wyróżniają się naturalnym kamiennym wyglądem i mogą posiadać nieregularne kształty.

czytaj dalej
thumb

Trwała i estetyczna nawierzchnia na lata - 5 zasad

Brukowane nawierzchnie stanowią zarówno użytkowy, jak i estetyczny element przestrzeni.

czytaj dalej
thumb

Nawierzchnia w wersji maxi

Wraz z modą na minimalizm przyszła pora na płyty tarasowe i kostki brukowe w dużych formatach.

czytaj dalej
thumb

Eco-nawierzchnie są w cenie

Troska o środowisko naturalne jest nowoczesną postawą i przede wszystkim świadomym oraz odpowiedzialnym zachowaniem każdego z nas.

czytaj dalej
thumb

ZMIEŃ SWÓJ STANDARD NA PREMIUM

TO SIĘ OPŁACA! Przy planowaniu kosztów wykonania nawierzchni z kostek brukowych ich cena jednostkowa nie jest dobrym doradcą.

czytaj dalej
thumb

Technologia produkcji a właściwości kostek

W betonowych kostkach brukowych drzemią wręcz nieograniczone możliwości układania atrakcyjnych i funkcjonalnych nawierzchni.

czytaj dalej
thumb

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o ogrodzeniach...

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że podstawowym zadaniem ogrodzenia jest zapewnienie domownikom poczucia bezpieczeństwa i ochrona domu przed wizytami niepożądanych gości. Okazuje się jednak, że funkcjonalność muru to nie wszystko – równie ważny jest jego wygląd.

czytaj dalej
thumb

Idealne dopasowanie, czyli kostka brukowa a stylistyka budynku

Urządzając dom zwykle staramy się, aby wszystkie elementy wystroju idealnie ze sobą współgrały i wzajemnie się dopełniały. Zasada taka obowiązuje jednak nie tylko w przypadku wnętrz, ale jest aktualna również w odniesieniu do samego budynku i otaczającej go przestrzeni.

czytaj dalej
thumb

Układanki z kostek brukowych Iberia

Ażurowa kostka Iberia firmy Libet jest produktem atrakcyjnym wizualnie, o wysokich walorach użytkowych i – co bardzo ważne – przyjaznym dla środowiska naturalnego. Jej oryginalny kształt pozwala na tworzenie różnorodnych wzorów nawierzchni biologicznie czynnej, zapewniającej prawidłowe funkcjonowanie ekosystemu. Technologia układania Iberii jest taka sama jak innych kostek brukowych.

czytaj dalej
thumb

Bloczki splitowane – sposób na mur z charakterem

System łamanych (splitowanych) elementów z betonu – pustaków do budowy ogrodzeń, to jedna z tegorocznych nowości w ofercie firmy Libet. Warto im się przyjrzeć ponieważ ich faktura odwzorowująca łamany kamień nadaje ogrodzeniom mocny charakter, a kolorystyka świetnie koresponduje z całą gamą oryginalnych kostek brukowych i płyt tarasowych.

czytaj dalej
thumb

Sposób wykonania tarasu metodą na sucho

Taras stał się nieodłączną częścią każdego nowobudowanego domu. To właśnie tam spędzamy większość wolnego czasu – organizujemy spotkania lub relaksujemy się w rodzinnym gronie. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dobranie materiału, z którego zostanie wykonana podłoga tarasu. Jeśli zależy nam na komforcie użytkowania, warto zdecydować się na materiał trwały, funkcjonalny i odporny na skrajne warunki atmosferyczne.

czytaj dalej
thumb

Płyty tarasowe Trawertyn – właściwości i zasady układania

Trawertyn to szczególne płyty tarasowe w ofercie firmy Libet. Uwagę przyciągają ich smukły, prostokątny kształt oraz porowata faktura odwzorowująca strukturę i rysunek naturalnego trawertynu. Ten wyjątkowy produkt, podczas układania nawierzchni, wymaga jednak wyjątkowej staranności, a przede wszystkim selekcji i dokładnego pasowania płyt.

czytaj dalej
thumb

Taras wentylowany – szybki i prosty sposób na zbudowanie tarasu

Prosta, szybka i tania, a przy tym niezawodna to podstawowe zalety technologii tarasu wentylowanego. Do tego należy dodać jeszcze jedną – Kowalski może wykonać taki taras samodzielnie, bez pomocy fachowców i bez użycia specjalistycznych narzędzi.

czytaj dalej
thumb

Kilka słów o kostce brukowej

Kostka brukowa Rodzaje, faktury, kształty kostek Libet pozwalają na tworzenie oryginalnych kompozycji wokół domu i w ogrodzie.

czytaj dalej
thumb

Zasada układania z trzech palet

Przy brukowaniu zawsze należy mieszać kostkę z trzech różnych palet. Jest to jedyny sposób, aby uniknąć wielkopowierzchniowych różnic w odcieniach koloru nawierzchni.

czytaj dalej
thumb

Jak przygotować podbudowę?

Niedostateczne utwardzenie podłoża, źle wykonana podbudowa, nieodpowiednio dobrany materiał – wszystko to może z czasem doprowadzić do zapadania się nawierzchni i powstawania nierówności w jej obrębie.

czytaj dalej
thumb

Kolor kolorowi nierówny

Cechą produktów wytwarzanych z surowców mineralnych jest ich niepowtarzalność kolorystyczna. Każdy producent ma oczywiście ustaloną ofertę barw, ale trzeba pamiętać, że nawet w obrębie jednego koloru mogą wystąpić nieznaczne różnice odcieni.

czytaj dalej
thumb

Pielęgnacja i czyszczenie kostki brukowej

Konserwacja nawierzchni z kostek brukowych polega na ich regularnym zamiataniu, okresowym zmywaniu wodą, usuwaniu zabrudzeń i ewentualnym uzupełnianiu fug. Poza tym nawierzchnia z kostki betonowej nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów konserwacyjnych. W gruntownych, okresowych porządkach wokół domu, czyszczenie i pielęgnacja kostki brukowej znacznie ułatwi wykorzystanie specjalnych urządzeń przeznaczonych do tego rodzaju prac.

czytaj dalej