fbpx
płyty tarasowe LIBET

Ogrody i baseny


Współczesny ogród to bardzo wymagająca przestrzeń, której zagospodarowanie wiąże się z wykorzystaniem rozmaitych rozwiązań z betonu i nie tylko. W zależności od dostępnej powierzchni oraz potrzeb użytkowników, może ona obejmować rozmaite strefy użytkowe i rekreacyjne, rozciągające się od tarasu po granice działki.

Warto urządzać je, mając na uwadze spójność i funkcjonalność całości, a także wprowadzenie do niej akcentów własnego, niepowtarzalnego stylu. Asortyment Libet umożliwia stworzenie kompleksowej aranżacji nawet na bardzo wymagających posesjach.


Bogactwo możliwości w kolekcjach kostek brukowych

Zacznijmy od kostki brukowej. Różnorodność dostępnych formatów, barw, faktur i właściwości stwarza tu niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne przy realizacji nawierzchni ścieżek, alejek, podjazdów, tarasów i innych utwardzonych miejsc. Dzięki specjalistycznym technologiom obróbki powstają całe kolekcje, wyróżniające się unikatowym dizajnem i pozwalające stworzyć oryginalną, dostosowaną do charakteru posesji przestrzeń. Przykładem tego potencjału kreacyjnego są specjalne grupy produktowe, dostępne w kolekcji Libet Decco.

Chcąc wyeksponować na nawierzchni charakterystyczną strukturę kamienia naturalnego możemy więc sięgnąć po elementy powstałe w procesie płukania (z grupy Libet Decco Elegante). Niezmiennie popularny efekt staromiejskiego bruku to wyróżnik materiałów specjalnie postarzanych (Libet Decco Antico), a  delikatnie chropowatą nawierzchnię stworzymy z pomocą wyrobów śrutowano-szczotkowanych (Decco Aspero). Warto też brać pod uwagę kolorystyczne dostosowanie nawierzchni do otoczenia. Można postawić na bogate melanże dostępne w linii Colormix lub na nowoczesny minimalizm typowy dla propozycji Monocolor.


Murki i ogrodzenia, czyli praktyczne zwieńczenie posesji

Ogrodzenia są dziś nieodłącznym elementem wykończenia większości działek. Wyznaczają granice, dają mieszkańcom poczucie intymności i bezpieczeństwa, zapobiegają wejściu niepożądanych osób. Niezwykle istotne jest więc wykorzystanie przy ich budowie pewnego materiału. Wyroby betonowe z powodzeniem łączą niezbędną wytrzymałość z atrakcyjnym wyglądem. Dostępne w kolekcji Libet Completto, w postaci kompleksowych systemów ogrodzeniowych, umożliwiają szybki i trwały montaż, stając się solidnym zwieńczeniem posesji.

Poszczególne rozwiązania zaprojektowane zostały w zgodzie z określonymi trendami, dzięki czemu łatwo je dopasować do popularnych dziś aranżacji. Miłośnicy nowoczesnego minimalizmu z pewnością zwrócą uwagę na prostą formę bloczków i daszków systemu Maxima. Modernistyczna stylistyka pojawia się też w Ogrodzeniu strukturalnym. Z kolei osoby hołdujące tradycji chętniej wybiorą naturalny wygląd Ogrodzenia Split oraz postarzanych kostek Natulit Massimo lub Murja.

Warto jednocześnie pamiętać, że materiały ogrodzeniowe oferują znacznie więcej niż sposób na wytyczenie granic działki. Są bardzo przydatne również bezpośrednio w jej obrębie – dzięki nim z łatwością wydzielimy poszczególne strefy, zabezpieczymy obrzeża schodów, ukryjemy mniej atrakcyjne miejsca (np. część gospodarczą czy śmietnik), albo przeciwnie – efektownie wyeksponujemy zadbane rabaty lub przestrzeń rekreacyjną.


Estetyczne obrzeże

W kompletnej aranżacji wszystkie miejsca są odpowiednio wykończone. Znakomicie w takiej roli sprawdzają się obrzeża i palisady. W ramach kolekcji Completto prezentują one różnorodność rozmiarów, kolorów i kształtów.

Przykładowo, system Kravento Alto poradzi sobie nie tylko z wytyczeniem linii prostych, ale też tych biegnących po łuku, a bogaty asortyment palisad umożliwi realizację ciekawych projektów nawet na nierównym, pagórkowatym terenie. To przy tym doskonałe rozwiązanie do stawiania rabat i kwietników oraz innych konstrukcji, mogących pełnić rolę murków czy przepierzeń.


Meble z betonu w ogrodzie?

Produkty z betonu nadają się też idealnie do „przenoszenia na powietrze” udogodnień charakterystycznych dla typowo domowych przestrzeni. Wykorzystując je do stawiania elementów małej architektury, można urządzić w ogrodzie funkcjonalne strefy, które zachowają swoje walory bez względu na porę roku i panujące wokół warunki atmosferyczne.

Do wyposażenia takich outdoorowych kuchni, salonów i jadalni wykorzystuje się m.in. obszerne betonowe bloki Piastra, które samodzielnie lub w zestawieniu z palisadami i stopniami, mogą pełnić rolę sofy albo stołowego blatu. Dobrym materiałem na urokliwe ławy są, barwione w masie kostki Natulit Massimo oraz cegły Split, które warto wygodnie zwieńczyć drewnianymi siedziskami.

Produkty takie stanowią również doskonały budulec na imponującą oprawę ogrodowego pieca. A palisady, cegły czy niewielkie bloczki pozwalają też na zwieńczenie stref klimatycznymi donicami, wypełnionymi bujną roślinnością.


Beton architektoniczny – elementy małej architektury ogrodowej

Niezwykłe możliwości kreacyjne daje wykorzystanie betonu architektonicznego w formie imponujących Plastrów miodu, Donic, Sześcianów, Kul i Piłek golfowych. Ich charakterystyczne bryły, w połączeniu ze stonowanymi kolorami, wprowadzą do ogrodu intrygujący motyw nowoczesności.

Sześcian może np. pełnić funkcję małego stolika kawowego, a w połączeniu z kilkoma innymi elementami tego typu – także dużej ławy lub prostego murka. Osoby ceniące nietuzinkowe rozwiązania powinny zwrócić uwagę na inspirowany światem przyrody Plaster miodu, dostępny w dwóch wersjach – pełnej i ażurowej. Wariant ażurowy można wykorzystać jako wyrazistą ozdobę, półkę lub kwietnik, natomiast opcję pełną warto uwzględnić przy poszukiwaniu praktycznego stołu lub ławki.

Niebanalnym dopełnieniem współczesnych aranżacji będą też propozycje prostoty i pragmatyzmu Donic (dostępnych w różnych rozmiarach) oraz subtelnego designu Kul i Piłek golfowych, używanych z powodzeniem jako ciekawe ograniczniki wjazdu.


Własny basen – coraz częściej spotykany w prywatnych ogrodach

Baseny rekreacyjne w otwartej przestrzeni wpisały się już na stałe w krajobraz mniejszych i większych miejscowości. Typowo komercyjne, ogólnodostępne lub zupełnie prywatne – przynoszą oczywistą ulgę szczególnie w upalne dni. Coraz częściej stanowią też nieodłączną, przemyślaną część aranżacji całego terenu, na którym się znajdują.

Do wykończenia tego specyficznego elementu aranżacji zaleca się stosowanie sprawdzonych, uniwersalnych materiałów, takich jak płyty gresowe. Parametry techniczne gresu porcelanowego gwarantują trwałość wykańczanych nawierzchni nawet w tak wymagających warunkach.

Gres porcelanowy jest odporny na:

  • absorpcję wody,
  • mróz,
  • ogień,
  • silne obciążenia,
  • ścieranie,
  • działanie chloru,
  • środków chemicznych,
  • pleśni,
  • mchów itp.

Płytki gresowe Libet Ceramic sprawdzają się więc doskonale w naszym klimacie, a rozmaite formy eksploatacji nie wpływają na ich walory estetyczne i użytkowe: trudno je uszkodzić mechanicznie, zaplamić, a do czyszczenia wystarczy myjka ciśnieniowa.

Jednak najważniejszą w tym przypadku cechą jest to, że płyty ceramiczne Libet są antypoślizgowe, a co za tym idzie – bezpieczne. Nie bez znaczenia jest też fakt, że ich uniwersalność umożliwia stworzenie spójnego wystroju nawet stosunkowo dużego obszaru. Dostępne pod postacią elementów o różnorodnych fakturach, wymiarach i kolorach chronią i zdobią powierzchnię podłóg lub ścian we wnętrzach, tworzą praktyczną strefę komfortu na tarasie, wypełniają przestrzeń w dalszym otoczeniu budynku.


Ważne jest zachowanie spójności aranżacji

Dobrze zagospodarowany teren charakteryzuje się spójnością kompozycji wszystkich zastosowanych elementów. Dlatego często nasze produkty składają się na całościowe systemy. Do dyspozycji mamy choćby wyjątkowy urok drewna w postaci propozycji Madera (okrągła płyta na ścieżkę ogrodową, drewnopodobna deska betonowa, drewnopodobne płyty na schody i palisada).

Natomiast ceniący sobie nowoczesną prostotę z pewnością docenią piękno linii Maxima, na którą składają się różnej wielkości płyty Maxima, elementy ogrodzeniowe oraz nowoczesne stopnie schodowe.

W cenie jest również klasyczna naturalność oferowana przez linię Split, której poszczególne elementy wyglądają niczym wykonane z kamienia naturalnego. W jej skład wchodzi: ogrodzenie ogrodowe, palisada, cegła, stopień schodowy.

Natomiast elementy linii Venetia pozwolą uzyskać taras niczym ze skały wapiennej (zestaw płyt tworzących koło oraz jasne płyty tarasowe). Warto też po prostu szukać stylistycznych powiązań pomiędzy poszczególnymi grupami i tworzyć z nich indywidualne kompozycje.

Niezależnie od tego, na jakie rozwiązania się zdecydujemy, pamiętajmy, że otoczenie domu to w pewnym sensie jego przedłużenie, a co za tym idzie – musi zapewniać pełen komfort mieszkańcom. Dlatego również w tym przypadku liczą się kompleksowy projekt i fachowe wykonanie.

Libet - Producent Kostki Brukowej

Zgodnie z artykułem 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.Urz.UE.L. 2016 Nr 119, str. 1), informujemy że w ramach korzystania z niniejszego serwisu może dojść do przetwarzania Pani/Pana danych osobowych, co będzie mieć miejsce w sytuacji, gdy będziemy w stanie Panią/Pana zidentyfikować z wykorzystaniem gromadzonych w serwisie danych. W szczególności będzie to mieć miejsce gdy poda Pani/Pan swoje dane osobowe w formularzu kontaktowym na stronie internetowej.

Z tego względu wyjaśniamy następujące zagadnienia:

 

Kto jest administratorem moich danych osobowych?

 

Administratorem Pani/Pana danych osobowych będzie Libet S.A. z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. Kazimierza Michalczyka 5.

 

Czy Libet S.A. posiada wyznaczonego inspektora ochrony danych?

 

Libet S.A. z uwagi na brak obowiązku prawnego w tym względzie nie posiada wyznaczonego inspektora ochrony danych, natomiast w kwestiach związanych z przetwarzaniem danych osobowych może Pani/Pan skontaktować się z Libet S.A. drogą mailową: dane@libet.pl

 

W jakim celu są przetwarzane moje dane osobowe?

 

Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w celu:

a) udzielenia odpowiedzi na pytanie zgłoszone za pośrednictwem formularza kontaktowego w oparciu o wyrażoną przez Panią/Pana zgodę (artykuł 6 ustęp 1 litera a) RODO);

b) marketingowym związanym z przygotowaniem i przekazaniem oferty usług Libet S.A. pod warunkiem wyrażenia stosownej zgody na przetwarzanie danych osobowych w tym celu (artykuł 6 ustęp 1 litera a) RODO);

c) udzielenia informacji o usługach świadczonych na rzecz użytkownika na podstawie odrębnej umowy, którą zawarł z Libet S.A. w oparciu wyrażoną przez Panią/Pana zgodę (artykuł 6 ustęp 1 litera a) RODO).

 

Jakie prawa posiadam w związku z przetwarzaniem moich danych osobowych?

 

Posiada Pani/Pan w określonych przez obowiązujące przepisy prawa sytuacjach prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych.

 

Kto jest odbiorcą moich danych osobowych?

 

Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy Libet S.A. oraz firmy zewnętrzne świadczące na rzecz Libet S.A. usługi informatyczne, w tym usługi opieki nad serwisami internetowymi. Niezależnie od tego odbiorcami Pani/Pana danych mogą być również Facebook Ireland Ltd. (4 Grand Canal Square, Grand Canal Harbour, Dublin 2 Irlandia) oraz Google LLC (1600 Apmphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, USA) w zakresie związanym z wykorzystaniem narzędzi Facebook Pixel, Google Analytics, czy Google AdWords.

 

Czy moje dane osobowe będą przekazywane do państw trzecich?

 

Z uwagi na korzystanie z narzędzi Google, Pani/Pana dane osobowe mogą być przekazywane do państwa trzeciego w rozumieniu ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych. Przekazanie danych osobowych następuje w tym wypadku w oparciu o decyzję wykonawczą Komisji (UE) 2016/1250 z dnia 12 lipca 2016 roku przyjętą na mocy dyrektywy 95/46/WE Parlamentu Europejskiego i Rady, w sprawie adekwatności ochrony zapewnianej przez Tarczę Prywatności UE-USA (notyfikowana jako dokument nr C(2016) 4176), której zasad przestrzega Google (https://policies.google.com/privacy/frameworks?hl=pl);

 

Czy posiadam prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych?

 

W razie przetwarzania danych osobowych w oparciu o zgodę na ich przetwarzanie, posiada Pani/Pan prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie; cofnięcie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

W razie wątpliwości co do sposobu wycofania zgody na przetwarzanie danych powinna się Pani/Pan skontaktować z Libet S.A. w drodze wiadomości e-mail wysłanej na adres dane@libet.pl

 

Jak długo będą przetwarzane moje dane osobowe?

 

Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane do czasu cofnięcia przez Panią/Pana zgody na ich przetwarzanie, a w przypadku danych osobowych nieprzetwarzanych na podstawie zgody na ich przetwarzanie, przez czas niezbędny do zabezpieczenia ewentualnych roszczeń lub obrony przed roszczeniami, a w przypadku danych statystycznych wykorzystujących pliki cookies przez okres 26 miesięcy od czasu ostatniej aktywności użytkownika na stronie.

 

Czy mam prawo wnieść skargę na przetwarzanie moich danych osobowych?

 

Bez uszczerbku dla innych środków administracyjnych lub środków ochrony prawnej przed sądem posiada Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, jeżeli sądzi Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczące narusza ogólne rozporządzenie o ochronie danych;

 

Czy podanie przeze mnie danych osobowych jest obowiązkowe?

 

Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest dobrowolne, przy czym w zakresie skierowania zapytania do Libet z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest niezbędne do udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie.

 

Czy moje dane osobowe są profilowane?

 

Dane zebrane poprzez pliki cookies mogą zostać wykorzystane przez Libet S.A. do tworzenia grup docelowych oraz kierowania treści reklamowych do wybranych grup (profilowanie). Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords, Facebook Pixel. W sytuacji wniesienia sprzeciwu wobec profilowania, prosimy zoptymalizować odpowiednio przeglądarkę w sposób opisany w Polityce Cookies. Szczegółowe informacje odnośnie zbierania danych przez Facebook Ltd. Czy Google LLC, są dostępne na ich stronach. Utworzona w ten sposób reklama może być kierowana m.in. do osób, które już odwiedziły stronę, do grup spełniających określone wymogi demograficzne (wiek, płeć, miejsce przebywania itp.) lub inne cechy udostępniane przez ww. podmioty. Libet S.A. nie jest w stanie zidentyfikować osób, do których kieruje swoje reklamy. Grupa reklamowa jest wybierana na podstawie danych statystycznych, a nie osobowych. Identyfikacja wybranego w ten sposób użytkownika nie jest możliwa.

KLAUZULA INFORMACYJNA