Schody

Aranżując przestrzeń wokół domu nie można zapomnieć o schodach. Aby służyły nam przez wiele lat w nienaruszonym stanie, warto wybrać materiał, któremu niestraszne będzie intensywne użytkowanie, zmienna temperatura czy skrajne warunki pogodowe.

Kolekcja Decco – idealne schody z kostki

Decydując się na produkty Libet warto zwrócić uwagę na kolekcję Decco. To wyjątkowa, szlachetna kostka brukowa, zaprojektowana, by sprawdzić się w każdych warunkach. Dzięki ciekawym, naturalnym fakturom i barwom świetnie komponuje się z innymi elementami otoczenia, sprawiając, że schody są nie tylko rozwiązaniem funkcjonalnym, ale również estetycznym. Szeroka gama produktów Libet umożliwia zaprojektowanie schodów dopasowanych do własnych upodobań, otoczenia czy elewacji domu. Szlachetna kostka brukowa Decco świetnie komponuje się też z innymi kolekcjami Libet, tworząc wyjątkowe i niepowtarzalne wzory, które zachwycą Państwa przyjaciół, rodzinę czy klientów.

Płyty z Piaskowca – Alternatywa dla kostki brukowej

Sprawdzonym sposobem na trwałe i funkcjonalne schody jest oczywiście kostka brukowa. Jej wysoka odporność na środowisko zewnętrzne oraz łatwość pielęgnacji sprawia, że jest ona idealnym budulcem do wykorzystania przy projektowaniu otoczenia domu. Warto również zwrócić uwagę na płyty z piaskowca, które nadadzą schodom nutki elegancji i ponadczasowego szyku. Walory estetyczne idą tu w parze z trwałością oraz łatwością w utrzymaniu. Dzięki okresowo przeprowadzanej impregnacji płyty z piaskowca niełatwo poddają się trwałym zabrudzeniom, skrajnym temperaturom czy innym niesprzyjającym warunkom atmosferycznym.

Stopnie schodowe z kolekcji Libet Completto

Libet Completto to bogata i uniwersalna gama produktów uzupełniających, wśród których znajdują się także ciekawe propozycje stopni. Spójne stylistycznie z innymi materiałami Libet, stanowią atrakcyjne i bardzo praktyczne dopełnienie aranżacji, nie tylko w formie schodów…

  • Stopień schodowy Madera oferuje niepowtarzalny urok drewna, który sprawdza się szczególnie w aranżacjach o rustykalnym charakterze. Jako estetyczne uzupełnienie płyt tarasowych i palisad o tej samej nazwie, Madera umożliwia tworzenie całościowych, spójnych kompozycji, w których rządzi naturalny design.
  • Stopień Trawertyn przenosi na powierzchnię schodów, murków i elementów małej architektury oryginalny, chropowaty rysunek, charakterystyczny dla faktury naturalnego kamienia. Spójny z płytą i palisadą Trawertyn, wprowadza intrygujący klimat do otoczenia urządzonego zarówno w klasycznej, jak i w modernistycznej stylistyce.
  • Stopień Maxima to funkcjonalność w nowoczesnym wydaniu, wyrażonym przez harmonijne połączenie prostej bryły z minimalistyczną kolorystyką.
  • Stopień schodowy Split, zwłaszcza w kolorze naturalnego piaskowca, pozwala na budowę funkcjonalnych, pięknych schodów z charakterystycznym, nieregularnym rysunkiem w roli głównej.
  • Stopień schodowy Venetia to rozwiązanie dla osób, które poszukują niebanalnych nawiązań do naturalnego wyglądu kamienia.
  • Kravento Alto to prosty sposób na estetyczne dopełnienie przestrzeni wokół budynku. Stosowany przy wykańczaniu tarasów, stopni schodowych, murków, kwietników czy oczek wodnych, sprawdza się doskonale na powierzchniach o zróżnicowanych poziomach.
  • Kravento Grande to elastyczny system trzech elementów (dwa o przekroju trapezu i jeden bazujący na kształcie kwadratu), znakomity do realizacji projektów krętych ścieżek, półokrągłych schodów, kwietników, obrzeży rabat i innych niebanalnych form dekoracyjnych.

Zalety schodów z produktów Libet

Przygotowanie schodów z kostki i innych produktów Libet to gwarancja wieloletniej żywotności oraz elegancji. Dbamy o najwyższą jakość naszych produktów, aby były odporne na warunki atmosferyczne, a także na naciski związane z codziennym użytkowaniem. Schody z kostki  i stopni Libet to funkcjonalność i estetyka najwyższego rzędu.

Libet - Producent Kostki Brukowej