Nowe trendy

Oferta rynkowa betonowych materiałów nawierzchniowych z roku na rok się powiększa. Niebagatelny udział w tym mają zawsze nowości wprowadzane przez Libet, których średnio każdej wiosny jest ok. 50. Nie inaczej jest w tym roku. Zupełnie nowe kształty w zróżnicowanych wariantach kolorystycznych oraz nowe barwy dobrze już znanych produktów to zawsze podstawa naszego katalogu produktowego. W tym roku stawiamy przede wszystkim na kontrasty. Zdecydowane kolory, nowe faktury, okazałe rozmiary uzupełnione niewielkimi, geometrycznymi elementami. Tak w skrócie określić można tegoroczne nowinki.

SZACHOWNICA JEST W CENIE

Głównym punktem nowości 2015 jest grupa kostek szlachetnych Libet Decco Monocolor. Jak sama nazwa wskazuje nie znajdziemy tu melanży kolorystycznych. Podstawą tej grupy są kontrasty oparte na dwóch kolorach – głębokim antracycie i delikatnej pergaminowej bieli. Znajdziemy tu zarówno znane kształty, jak np. Stream Line, Iberia, Quadra, Stone Road, Vertigo, jak również zupełnie nowe propozycje.

Innovatio to propozycja dla osób ceniących słuszne rozmiary (80x20x8 cm) oraz wyraziste faktury. Charakterystyczna struktura czesanego betonu została pięknie podkreślona przez dwa zupełnie różne kolory. Dzięki temu całość nabiera industrialnego, surowego charakteru. Vertigo Lungo natomiast to świetne uzupełnienie dla dobrze znanej już kostki Vertigo – tym razem jednak dostępnej także w wersji Monocolor . Duże odstępniki pozwalają na tworzenie ekologicznych nawierzchni, gwarantując swobodny odpływ wody do gruntu.

Libet konsekwentnie stawia na rozwiązania sprzyjające naturze, dlatego też wprowadza kolejny produkt ECO. Cadena Eco, bo o niej mowa, to doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących designerskich kształtów, pozwalających na tworzenie swobodnych, jedynych w swoim rodzaju kompozycji. Cztery zróżnicowane elementy w kolorze antracytowym pięknie wpiszą się w soczyście zielony trawnik – zarówno jako pojedyncze, chaotycznie rozrzucone punkty, jak i zwarte ścieżki. Bardziej zbliżona do klasycznych kształtów jest niewielka kostka Pepito. Jej zgrabna forma może tworzyć jednolite nawierzchnie, ale doskonale sprawdzi się jako uzupełnienie innych produktów, np. kostek Imola, płyt tarasowych z systemu Maxima czy jako alternatywa dla tradycyjnych obrzegowań.

MAXIMUM MOŻLIWOŚCI

Konsekwentnie rozbudowujemy nasz sztandarowy System Maxima. W tym roku do kwadratowej płyty, dekorów Maxima Trio oraz stopnia schodowego i Kravento dołączyły dwa nowe produkty. Sporych rozmiarów, bo aż 120x40x10 cm, Maxima Grande dobrze komponuje się z pozostałymi produktami Systemu. Maxima Lumino natomiast doda całej aranżacji wysublimowanego, eleganckiego charakteru. Wszystko za sprawą miki, która nadaje kwadratowej płycie wyjątkowej szlachetności. Wskazane podziwianie w słońcu, kiedy to nawierzchnia mieni się tysiącem drobnych refleksów. Nowością jest również możliwość zamówienia w tym roku płyt Maxima Trio w wersji gładkiej – bez ozdobnej fugi.

NOWOŚĆ NA TARAS

Nowy wymiar zyskują w tym roku także płyty Tierra. Do jasnoszarego i antracytowego odcienia doszły bowiem płyty w cieplejszej, jasnobeżowej barwie. Dzięki temu możemy stworzyć nie tylko nowoczesny, minimalistyczny taras, ale także otoczenie przywodzące na myśl południowe klimaty. Dobrym uzupełnieniem dla Tierry będą nowe płyty tarasowe Soledo dostępne w trzech kolorach – ciemnobeżowym, stalowym oraz biało-szarym.

Osoby poszukujące płyt gresowych z najwyższej półki zapewne zainteresują się ofertą grupy Libet Ceramic. Wytrzymałej i nowoczesnej płycie Aristoni w tym roku towarzyszy płyta Sedimento w cieplejszych, piaskowych barwach i fakturze do złudzenia przypominającej trawertyn. Co ważne – w skład systemu wchodzi dziewięć, zróżnicowanych pod względem melanżu kolorystycznego płyt, dzięki czemu nawierzchnia zyskuje wyjątkowo naturalnego, kamiennego charakteru, przy zachowaniu wszystkich walorów wytrzymałych płyt gresowych Libet Ceramic.

KOMPLEMENTARNE PROPOZYCJE

Kontynuując nowoczesny trend dużych rozmiarów wprowadziliśmy do oferty Libet Completto płyty Piastra. Spore wymiary (120x90x10 cm), jednorodna struktura oraz cztery kolory dopasowane do produktów splitowanych Libet pozwalają na tworzenie zarówno stopni schodowych, elementów nawierzchni, jak również małej architektury (np. mebli ogrodowych). Ciekawym rozwiązaniem jest też nowa propozycja obrzegowań pasujących tak do klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacji. Palisada rustykalna przypomina nieco kostkę Piccola, jednak w wersji połączonych trzech mini-palisad. Zróżnicowana faktura palisady rustykalnej (aż 9 odmiennych wersji) pozwala na tworzenie jedynych w swoim rodzaju, a przy tym naturalnych w odbiorze wykończeń.

Nie zapominamy też o różnego rodzaju murkach czy ogrodzeniach. Pierwszą propozycją jest w tym roku Cadena, czyli elementy o kształtach tożsamych z Cadeną Eco przeznaczoną na nawierzchnie. Barwione w masie bloczki pozwalają na budowanie zróżnicowanych konstrukcji– zarówno zwartych, jak i ażurowych. Murja natomiast to niewielkich rozmiarów postarzane kostki, które dobrze sprawdzą się przy budowaniu kwietników, wydzielaniu określonych stref czy innych elementach małej architektury.

W NOWYM KSZTAŁCIE CZY KOLORZE?

Nowe kształty z grupy Monocolor dostępne są również w innych wariantach kolorystycznych. I tak – Innovatio oraz Vertigo Lungo dostępne są w wersji Colormix w kolorze popielatym, Pepito w ciepłych odcieniach pastello i kasztanowym, a Cadena Eco – w wersji Classic. Ponadto do tegorocznej oferty dołączyły nowe opcje kolorystyczne dobrze znanych produktów. Postarzane kostki Durango dostępne są teraz także w kolorze karmelowo-szarym i srebrno-szarym (ten ostatni również w wersji Romano), Merano natomiast w alabastrowej bieli, a Imola, Via Trio oraz Akropol Colormix – w karbonowym. Ten ostatni znajdziemy również w muszelkowym melanżu. Toscanię Koło zakupimy w kolorze grigio, stopień schodowy Maxima w popielatym, a stopień Split i cegłę – w bieli. Palladio i gazon trapezowy natomiast dostępne są w tym roku także w wersji gładkiej w kolorze pastello.