Mata pod żwir

Mata do stabilizacji nawierzchni żwirowych

Mata zapewnia stabilizację żwiru na ścieżce, podjeździe, parkingu itp. Dzięki niej uzyskujemy stabilną nawierzchnię żwirową, po której można poruszać się z większą łatwością. Mata cechuje się dużą wytrzymałością na nacisk. Z tego też względu, przy odpowiedniej podbudowie, można ją również stosować pod ruch kołowy.

Wygoda tworzenia i użytkowania nawierzchni żwirowej

Mata do stabilizacji nawierzchni żwirowych posiada strukturę plastra miodu z termicznie zespoloną geowłókniną. Jest ona przepuszczalna dla wody, zapobiega przedostawaniu się wody deszczowej do instalacji ściekowych. Natomiast zastosowana geowłóknina zapobiega rozwojowi chwastów.

Budowa maty wyklucza prawdopodobieństwo zatkania porów siatki. Zapewnia szybie i łatwe układanie, co obniża koszty robocizny.

Wygląd

mata pod zwir


Parametry techniczne

Wymiary*Wysokość**m² / arkuszSzt. na palecie żwir / m²żwir / m²
160 x 120301,923165 kg

* tolerancja około 2 %

** tolerancja około 1,5 mm

Układanie

Jeśli nawierzchnia przeznaczona jest pod ruch kołowy, konieczne jest wykonanie podbudowy (25 cm) i warstwy wyrównawczej (5 cm). Dla ruchu pieszego wystarczy jedynie zastosowanie warstwy wyrównawczej (15 cm).  Na tak przygotowaną powierzchnię jest układana mata odpowiednio dla ruchu pieszego o wysokości 30 mm, a dla kołowego 40 mm. Matę przykrywamy żwirem okrywym.