fbpx

Polityka środowiskowa

Wpływ na środowisko naturalne

Kontrola zużycia energii do produkcji betonu obejmuje każdy istotny element procesu. Dla lepszej efektywności na bieżąco analizujemy poziom poboru energii i paliw przez pracujące maszyny i urządzenia. Starsze i energochłonne silniki elektryczne wymieniamy na nowe – bardziej wydajne i oszczędne. Dużo uwagi poświęcamy nawet logistyce składowania i optymalnego wytyczania dróg transportowych dla wózków widłowych, aby zużywały jak najmniej paliwa.

Coraz mniej odpadów trafia na składowiska. W każdym zakładzie prowadzimy gospodarkę odpadami, która obejmuje między innymi ich segregację i odzysk opakowań. Zakłady mają również zagwarantowanych odbiorców odpadów poddających się recyklingowi. Znaczący wpływ na ograniczenie zużycia folii do zabezpieczania palet z kostką (nawet do 70%!), ma opatentowana przez nas ekonomiczna i ekologiczna metoda. Arkusze foliowe przedzielające warstwy kostek na palecie zastąpiły ziarna granulatu pochodzącego z recyklingu tworzyw sztucznych

W ostatnich latach znacząco zredukowaliśmy zużycie wody pitnej do produkcji betonu, wykorzystując do tego celu wodę gruntową, ze specjalnie wykopanych w tym celu studni. Jednocześnie wybudowaliśmy i udoskonaliliśmy system recyklingu wody dla zakładów produkujących kostkę płukaną. Warto zauważyć, że opracowany system sedymentacji jest rozwiązaniem oryginalnym i unikatowym.

Dodawanie do schowka...
Produkt został dodany do schowka.
Ten produkt jest już w schowku.
Maksymalna liczba produktów w schowku to 6.