Inauguracja współpracy Libet i SAK

Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK) i Libet jako jego członek wspierający współdziałają na rzecz promocji i podnoszenia jakości polskiego krajobrazu. Tę współpracę zainaugurował nasz udział w 9. edycji konferencji „Współczesna architektura krajobrazu – trendy, technologie i praktyka” organizowanej przez SAK.


Konferencja miała miejsce 16 października br. w Warszawie, a poświęcona była „Przestrzeniom aktywnego wypoczynku w krajobrazie”. Temat ten oraz udział prelegentów z Polski, Danii i Holandii okazały się bardzo interesujące i zgromadziły blisko 140 uczestników, przede wszystkim architektów krajobrazu oraz studentów pokrewnych kierunków.

Nowości na konferencji

Dużym zainteresowaniem cieszyły się nasze materiały informacyjno-produktowe oraz stoisko, na którym zaprezentowaliśmy kilka pozycji z szerokiej oferty produktowej. Dyżurujące na nim Agata Humienna (koordynator rozwoju rynku) oraz projektantka nawierzchni Marta Pryczkowska nie miały chwili wytchnienia. Odwiedzający żywo interesowali się naszymi produktami z betonu architektonicznego Stampo oraz, tak modnymi obecnie, płytami w dużych formatach. Uwagę skupiały zwłaszcza nowości – płyta tarasowa Tierra oraz gresowa Aristoni. Udział w tej konferencji był dla nas bardzo owocny, a jednocześnie istotny w procesie budowania świadomości marki. Przede wszystkim zaprezentowaliśmy się w środowisku profesjonalistów z branży na dużej, ogólnopolskiej konferencji, odświeżyliśmy wiele dotychczasowych kontaktów oraz nawiązaliśmy nowe, dobrze rokujące na przyszłość.

Wspólne cele

SAK działa od 10 lat i obecnie skupia ponad 120 aktywnych członków, tj. osoby związane z projektowaniem lub wykonawstwem obiektów architektury krajobrazu oraz naukowców specjalizujących się w tej dziedzinie. Cele stowarzyszenia są w większości zbieżne z naszymi i dotyczą m.in. działań na rzecz podnoszenia jakości krajobrazu, promowania nowych technologii i trendów w branży. Warto też podkreślić, że jako jedyna polska organizacja branżowa SAK jest zrzeszony w europejskich organizacjach ELCA (European Landscape Contractors Association) oraz IFLA Europe (International Federation of Landscape Architects Europe) i bierze udział w ich aktywnościach.

Udział w październikowej konferencji to tylko jeden z aspektów naszej współpracy z SAK. Jako członek wspierający nasza firma ma możliwość uczestniczenia także w innych przedsięwzięciach na terenie całej Polski oraz wspólnego działania na rzecz upowszechniania i promocji małej architektury.