fbpx

FAQ

Standardowo zaleca się 5 punktów podparcia płyty (4 na rogach i 1 po środku). Przy montażu długiej płyty tarasowej  Libet Ceramic (np. o wymiarach 120x30x2 cm) w technologii wentylowanej, zalecamy podparcie na minimum 6 wspornikach.

Jeśli natomiast przewidujemy, że na płytach będą występowały ponadprzeciętne obciążenia dynamiczne, a nawierzchnia będzie montowana wysoko (powyżej 10 cm),  zastosujmy system mocowania na wspornikach i profilach aluminiowych lub płyty dodatkowo podklejone siatką z włókna.

Montaż płyt na wspornikach tarasowych jest szybszy i łatwiejszy od klasycznych metod klejenia. Zachęcamy do zapoznania się z przykładową realizacją na LibetTV

Wsporniki z oferty Libet wyprodukowane są ze specjalnych granulatów, dzięki którym nie pękają pod wpływem temperatury czy obciążeń. Ułożone zgodnie z zaleceniami producenta (odpowiednie podłoże, minimum 5 punktów podparcia, jednolita wysokość etc.) tworzą trwałą i stabilną nawierzchnię tarasów wentylowanych.

Montaż płyt na wspornikach wymaga stabilnego podłoża, takiego jak wylewka betonowa z hydroizolacją i odpowiednimi spadkami. Rozwiązania te są szczególnie popularne na tarasach, choć stosuje się też w bardziej ekstremalnych miejscach, jak np. fontanny.

Układanie płyt przebiega szybko i sprawnie, a powstająca w ten sposób stabilna konstrukcja eliminuje niedogodności w użytkowaniu związane z odspajaniem elementów czy infiltracją wody, jest łatwa w demontażu i umożliwia ukrycie pod powierzchnią instalacji, np. elektrycznej.

Na skraju tarasu doskonale sprawdzają się palisady. To szeroka gama produktów o zróżnicowanych formatach i fakturach. Można więc je swobodnie dopasowywać zarówno do wysokości tarasu, jak również do stylu w jakim został wykończony – np. nawiązania do kamienia lub drewna w miejscach, gdzie dominuje naturalny design.

Zobacz także:

Skontaktuj się z nami

Your compare list

Compare
REMOVE ALL
COMPARE
0
Dodawanie do schowka...
Produkt został dodany do schowka.
Ten produkt jest już w schowku.
Maksymalna liczba produktów w schowku to 6.