Libet znow doceniony!

W czerwcu br., na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbyła się II Powszechna Wystawa Krajowa Konkurencyjna Polska. Libet znalazł się w prestiżowym gronie firm, które zaproszono do zaprezentowania się w części „Sukces dobrze zaprojektowany”. Honorowy patronat nad całym wydarzeniem objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Zaprezentowana na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich II Powszechna Wystawa Krajowa Konkurencyjna Polska stanowiła przegląd dokonań, które przyczyniły się do wzrostu znaczenia gospodarczego i politycznego naszego kraju.Na różnorodnych ekspozycjachoraz konferencjachmożna było zapoznać się z największymi polskimi osiągnięciami zarówno w sferze biznesu i przemysłu, jak również designu, kultury, nauki.

– Libet został zaproszony przez organizatora PWK do udziału w wystawie „Sukces dobrze zaprojektowany” – mówi Thomas Lehmann, Prezes Zarządu Libet S.A. – Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i prestiż, zwłaszcza że dotyczy sfery designu, który jest jednym z priorytetów działalności firmy. Libet nie tylko przywiązuje dużą wagę do wzornictwa i jakości swoich produktów, ale także kreuje trendy i wyznacza kierunki rozwoju całej branży. Udział w tym wydarzeniu jest to dla nas tym bardziej cenny, że Libet został wybrany przez ekspertów spośród kilku tysięcy firm w całej Polsce, a to potwierdza mocną pozycję marki Libet.

„Sukces dobrze zaprojektowany” jest prezentacją tych polskich firm i marek, które dzięki współpracy z projektantami osiągnęły sukces w kraju i zagranicą. Zespół kuratorów-ekspertów z dziedziny designu: przedstawicieli uczelni i instytucji artystycznych, branżowych mediów oraz znanych w kraju i na świecie polskich projektantów, wskazał 40 takich marek, z których 25 zostało pokazanych na wystawie – w tym także Libet. Głównym punktem naszej ekspozycji była tegoroczna nowość – System Maxima, a także przyciągająca wzrok piłka golfowa Stampo. Pokazane materiały idealnie wpisują się w założenia wystawy – są przykładem produktów z jednej strony dobrze zaprojektowanych, z drugiej doskonale spełniających oczekiwania konsumentów.

II Powszechna Wystawa Krajowa Konkurencyjna Polska jest jednym z punktów ogólnopolskich obchodów Święta Wolności, a patronat nad tym wydarzeniem objął Prezydent RP Bronisław Komorowski. Swoją misją i przesłaniem nawiązuje ona do I Powszechnej Wystawy Krajowej z 1929 roku, zorganizowanej z okazji 10-lecia odzyskania niepodległości, aby zaprezentować dorobek odrodzonego państwa. Tegoroczna wystawa dokumentowała najważniejsze osiągnięcia Polski w latach 1989-2014 i odbyła się w: 25. rocznicę pierwszych wolnych wyborów do Sejmu i Senatu, 10. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej, 15. rocznicę członkostwa Polski w NATO i wreszcie 85. rocznicę I PWK. Wszyscy wystawcy, podczas gali otwarcia PWK, otrzymali z rąk Olgierda Dziekońskiego, Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, pamiątkowe medale. Nasz możecie podziwiać we wrocławskiej Centrali. J