fbpx

Eco-nawierzchnie są w cenie

Troska o środowisko naturalne jest nowoczesną postawą i przede wszystkim świadomym oraz odpowiedzialnym zachowaniem każdego z nas. O proekologicznych aspektach życia nie można zapominać także przy aranżacji brukowanych elementów otoczenia domu, dlatego warto postawić na powierzchnie biologicznie czynne. Dzięki temu nie tylko pozostaniemy w zgodzie z naturą, ale też zyskamy wokół domu oryginalną i funkcjonalną nawierzchnię, która przyciągnie wzrok i będzie cieszyła przez długie lata.

Z EKOLOGIĄ ZA PAN BRAT

Libet już od dawna stosuje rozwiązania sprzyjające ochronie środowiska naturalnego. Troszcząc się o ekologię – dba o potrzeby Klientów. Jako pierwsza firma w Polsce otrzymaliśmy certyfikat Instytutu Ochrony Środowiska potwierdzający, że nasze produkty z grupy Eco są przyjazne i bezpieczne dla natury zarówno na etapie produkcji, jak i w trakcie użytkowania. Ułożone z nich nawierzchnie podjazdów, parkingów, tarasów czy ścieżek charakteryzują się znacznym procentem powierzchni biologicznie czynnej, a więc wodoprzepuszczalnej – od ok. 6% do ok. 36%. Właściwość ta zapewnia naturalny odpływ i wsiąkanie wód opadowych do gruntu, a tym samym niezakłóconą wegetację roślin.

Eco-nawierzchnie pod względem funkcjonalnym w niczym nie ustępują pełnym brukowanym nawierzchniom. Prawidłowo wykonane podłoże i starannie ułożone kostki oraz standardowa pielęgnacja gwarantują ich wytrzymałość, trwałość i nienaganny wygląd.

bzasadfe

Moda na ekologię wniosła również znaczący wkład w ewolucję wzornictwa materiałów nawierzchniowych, przekraczając granice tradycyjnej estetyki. Doskonałymi przykładami są tu nasze produkty Eco: płyty Stream Line, kostki brukowe Iberia, Vertigo oraz Vertigo Lungo, a także innowacyjne elementy nawierzchniowe Cadena ECO – tegoroczna nowość. Nietypowe, ażurowe formy, łączenie betonowych kształtów z trawą, wielokolorowymi mchami, piaskiem, grysem czy otoczakami, jak też ciekawa paleta barw kostek i płyt – wszystko to sprawia, że eko-nawierzchnie szybko zdobywają zwolenników i stają się coraz częstszym widokiem w przestrzeni polskich miast i wsi.

ORYGINALNOŚĆ W STYLU STREAM LINE

Chcąc wykreować niebanalną, a przy tym proekologiczną aranżację posesji czy ogrodu warto wykorzystać płytę Stream Line z linii Libet Decco Monocolor lub Colormix, która wyróżnia się oryginalnym designem i wyrafinowaną urodą. Inspiracją dla jej ażurowej formy była linia meandrującej rzeki oraz ruch wody przepływającej w strumieniu. W ten sposób powstał organiczny, pozbawiony ostrych kątów kształt, który tworzy niepowtarzalny moduł, dość daleki od tradycyjnego wyobrażenia kostki brukowej, ale umożliwiający dobry odpływ wody do ziemi. Stream Line pozwala na układanie nawierzchni o wyrazistym, dekoracyjnym charakterze, w których przestrzenie pomiędzy betonowymi elementami może wypełniać – obok traw, piasku i grysu – wszystko to, co podpowie fantazja.

asdfghjkl

IBERIA W WIELU UKŁADACH

Charakterystyczny kształt, poza tym, że skupia na sobie uwagę, umożliwia tworzenie nawierzchni o interesującym, niepowtarzalnym obliczu. Kostka brukowa Iberia z linii Libet Decco Colormix i Monocolor zadziwia swą plastycznością. Jej kształt, przypominający nieco podkowę, wydaje się dość masywny i ciężki. W rzeczywistości jednak jest niesamowicie inspirujący i pozwala na tworzenie różnorodnych ażurowych płaszczyzn. Wśród kilkunastu sposobów układania kostek Iberia, opracowanych przez projektantów Libet, znajdują się proste wzory oparte na kwadratach i prostokątach, jak też nietypowe motywy wykorzystujące nieregularne formy. Iberia idealnie sprawdzi się w przestrzeniach zaaranżowanych w każdym stylu, od klasyki po nowoczesność, i w każdej z nich stanie się prawdziwą ozdobą.

Stream Line, Iberia oraz Vertigo posiadają pozytywną opinię Instytutu Ochrony Środowiska.

Skontaktuj się z nami

Dodawanie do schowka...
Produkt został dodany do schowka.
Ten produkt jest już w schowku.
Maksymalna liczba produktów w schowku to 6.