fbpx

Elewacja z wykorzystaniem produktów Libet Ceramic

Chcąc stworzyć oryginalną, a przy tym funkcjonalną fasadę budynku, warto sięgnąć po produkty, które będą odporne na czynniki zewnętrzne, a jednocześnie zachwycą swoją formą, barwą i strukturą. Wszystkie te cechy posiadają gresy porcelanowe z kolekcji Libet Ceramic. Z ich pomocą stworzymy np. efektowną i trwałą elewację wentylowaną, którą będziemy mogli cieszyć się przez lata.

Za wykorzystaniem płyt Libet Ceramic do tworzenia fasad przemawiają ich doskonałe parametry techniczne. Nie tylko są plamoodporne, ale też niewrażliwe na niekorzystne warunki atmosferyczne (woda, mróz, promieniowanie UV), zarysowania, działanie środków chemicznych oraz ogień. To znakomity sposób na elewację, która nie będzie wymagała kłopotliwej i kosztownej konserwacji i którą będziemy mogli cieszyć się przez długie lata. Co istotne, funkcjonalność gresów porcelanowych idzie w parze z ich wyjątkowym designem. W skład kolekcji Ceramic wchodzą produkty zróżnicowane pod względem rozmiaru, kolorystyki i faktury, a inspirowane wyglądem naturalnych skał, drewna lub betonu. Dodatkowo powierzchnię ściany można urozmaicić specjalnymi trójwymiarowymi elementami dekoracyjnymi (Rift) z gresu porcelanowego, które idealnie komponują się z płytami z kolekcji Ardesie, Quarziti 2.0 oraz Tribeca. Wykorzystanie ich tylko na fragmencie elewacji pozwoli uzyskać oryginalny efekt zarówno w przypadku obiektów klasycznych, jak i nowoczesnych. Tak duży wybór dostępnych produktów daje ogromne możliwości kształtowania wyglądu budynku i jednoczesnego dostosowania go do istniejącej już nawierzchni.

Z pomocą płyt Libet Ceramic jesteśmy w stanie stworzyć wyjątkowo trwałą i energooszczędną elewację wentylowaną. Istotą tej technologii jest pozostawienie szczeliny wentylacyjnej pomiędzy izolacją przylegającą do budynku a warstwą wykończeniową. Uzyskany dzięki temu tzw. efekt komina chroni ścianę przed niekorzystnym działaniem wilgoci. Elewacja wykonana w ten sposób zapewnia nie tylko dobrą izolację termiczną, ale także akustyczną, a przy zastosowaniu odpowiednich produktów – również ochronę przeciwpożarową. Ponadto taki sposób montażu przekłada się na późniejszą oszczędność energii.

Skontaktuj się z nami

Your compare list

Compare
REMOVE ALL
COMPARE
0
Dodawanie do schowka...
Produkt został dodany do schowka.
Ten produkt jest już w schowku.
Maksymalna liczba produktów w schowku to 6.