fbpx

Kilka słów o kostce brukowej

Kostka brukowa

Rodzaje, faktury, kształty kostek Libet pozwalają na tworzenie oryginalnych kompozycji wokół domu i w ogrodzie. Kostka brukowa to materiał wyjątkowo funkcjonalny. Świetnie sprawdza się zarówno jako trwały materiał do budowy ciągów komunikacyjnych w przestrzeni publicznej jak i niezwykle kreatywny element do aranżacji nawierzchni o charakterze dekoracyjnym – tarasów, schodów czy ogrodów.

Kwestia kształtu

Kostka brukowa może występować w najróżniejszych formach, w zależności od charakteru przestrzeni, domu i wnętrza. Najpopularniejsze kostki, o prostokątnym lub kwadratowym kształcie doskonale nadają się do tworzenia ścieżek, tarasów, ale także schodów i murków. Postarzana kostka o nieregularnym kształcie nada tworzonej powierzchni klimatu starych, średniowiecznych uliczek. Projektując elementy brzegowe warto wybrać zamiast tradycyjnych obrzeży ich ciekawszą alternatywę – Kravento to elementy w formie zaokrąglonych rombów, znakomite do wyznaczania łuków i okręgów a także do budowy schodów. To świetny materiał do delikatnego kształtowania przestrzeni na różnych poziomach w ogrodzie.

Rozmiar ma znaczenie

Ciekawy efekt osiągnąć można operując nie tylko kształtem, ale i wielkością kostki brukowej. Połączenie większych i mniejszych elementów sprawi, że powierzchnia nabierze ciekawej ale subtelnej faktury. Taka nawierzchnia posiada dyskretny urok, nie odciąga uwagi od zieleni nie stanowi też konkurencji dla budynku harmonijnie wtapiając się w otoczenie. Jeśli z kolei zależy nam podkreśleniu funkcji czy wydzieleniu stref nawierzchni warto wykorzystać materiał w kontrastowych kolorach, które stworzą wyraźny rysunek.

Moc kolorów

Szeroka paleta kolorów i faktur kostki brukowej umożliwia tworzenie różnorodnych, ciekawych kompozycji. Umiejętnie połączone kolory pozwolą skoncentrować uwagę oglądającego na detalach, na wyróżnieniu których nam zależy, a nawet optycznie powiększyć lub zmniejszyć zagospodarowaną przestrzeń. Kostka brukowa występuje zarówno w naturalnych kolorach ziemi (jasne beże i żółcienie, szarości i brązy), jak i w bardziej intensywnych barwach dla odważnych (kolory jesieni czy grafity). Aby nadać przestrzeni wyjątkowego, barwnego klimatu, warto sięgnąć po kostki brukowe o niejednolitym odcieniu, nadające powierzchni szczególnej głębi.

Sprawdź: Bruk jako nowy trend

Skontaktuj się z nami

Dodawanie do schowka...
Produkt został dodany do schowka.
Ten produkt jest już w schowku.
Maksymalna liczba produktów w schowku to 6.