fbpx

Mała architektura w ogrodzie – klomby, meble i inne formy dekoracyjne

Wyznaczanie granic między poszczególnymi strefami ogrodu, zabezpieczanie naturalnych spadków terenu czy możliwość zbudowania grilla – to tylko nieliczne zastosowania elementów małej architektury. Do ich stworzenia warto wykorzystać materiały nawierzchniowe i uzupełniające marki Libet z serii Completto i Stampo. Bogata oferta faktur, kolorów oraz kształtów pozwoli dopasować właściwe produkty do każdej aranżacji, podkreślając jej naturalny, wyjątkowy wizerunek.

Wykańczanie nawierzchni

Chcąc nadać ogrodowym ścieżkom bardziej dekoracyjny charakter, ich obrzeża można urozmaicić, wykorzystując systemy Kravento Grande i Kravento Alto. Składają się one z trzech elementów: dwóch o przekroju trapezu i jednego bazującego na kształcie kwadratu. Ta różnorodność form umożliwia modelowanie nie tylko dekoracyjnych linii zamykających alejki, ale także klombów, półokrągłych schodów, kwietników i obrzeży rabat. Alternatywą dla nich są różnego rodzaju palisady, które sprawdzą się przy aranżacji łuków o dowolnym promieniu, a także przy wykańczaniu krawędzi stopni czy tarasów. W ofercie marki Libet mamy do wyboru elementy, nawiązujące do rozmaitych stylów aranżacyjnych, a niejednokrotnie też do konkretnych, naturalnych materiałów, jak kamień czy drewno. Znajdziemy więc w niej: Palisadę rustykalną, Palisadę Split, Palladio czy tegoroczne nowości – Palisadę Madera i Palisadę Trawertyn.

Efektowne murki i nie tylko

Produkty Libet możemy wykorzystać do budowy i wykańczania nie tylko ścieżek, lecz także murków. Oryginalne elementy dekoracyjne tego typu z łatwością stworzymy dzięki Cegle Split, charakteryzującej się wyjątkową fakturą eksponowanych boków. W przypadku mniejszych murków świetnie sprawdzą się również niewielkie kostki Murja o postarzanej powierzchni. Doskonale wpiszą się one zarówno w klasyczne, jak i w nowoczesne, minimalistyczne otoczenie. Produkty z kolekcji Libet Completto możemy także zastosować do stworzenia mebli ogrodowych, takich jak ławki, grill czy kwietnik. Sięgając po materiały barwione w masie i zestawiając je, np. elementami drewnianymi, uzyskamy niepowtarzalne projekty, które będą się wyróżniały funkcjonalnością oraz wyjątkową estetyką.

Nowe oblicze betonu

W dzisiejszych aranżacjach ogrodu coraz częściej stawia się na prostotę i minimalizm. W takie przestrzenie dobrze wpiszą się gotowe, betonowe elementy z betonu architektonicznego, reprezentujące linię Libet Stampo. Ogromną wszechstronnością odznacza się Sześcian. Może stać się krzesłem, stolikiem ogrodowym, ogranicznikiem wjazdu czy też po prostu ciekawym detalem, pięknie odznaczającym się na tle zielonej trawy. Z kolei surowa w wyrazie Donica sprawdzi się zarówno w modernistycznych, jak i klasycznych aranżacjach, w których liczy się nieskomplikowana, ale zdecydowana forma. Na uwagę zasługuje też Plaster miodu, którego urok tkwi w geometrycznym kształcie inspirowanym naturą. Dostępny jest on w dwóch wersjach – pełnej, mogącej służyć jako praktyczne, designerskie siedzisko oraz ażurowej, idealnej jako nowoczesna ozdoba czy oryginalna donica.

Elementy małej architektury, takie jak kwietniki, rabaty, obrzeża, murki, palisady czy siedziska nie tylko stanowią efektowną ozdobę ogrodu, ale też pomagają zwiększyć jego funkcjonalność. Ponadczasowy, uniwersalny design specjalnych produktów uzupełniających Libet sprawia, że stworzone z ich pomocą detale doskonale wkomponują się w przestrzenie utrzymane w różnorodnej stylistyce.

Skontaktuj się z nami

Dodawanie do schowka...
Produkt został dodany do schowka.
Ten produkt jest już w schowku.
Maksymalna liczba produktów w schowku to 6.