fbpx

Murki inne niż wszystkie – wyjątkowe elementy ogrodzeniowe systemu Maxima

Mury i murki mogą pełnić w ogrodzie różnorodne funkcje – zabezpieczają skarpy i obrzeża schodów, ogradzają, wydzielają strefy, ukrywają niepożądane widoki lub tworzą rabaty. Wybierając do ich budowy Ogrodzenie Maxima z linii Libet Completto, stworzymy nie tylko funkcjonalne i trwałe elementy małej architektury, ale również zyskamy oryginalną, nowoczesną dekorację, świetnie wpisującą się w ogród w stylu modernistycznym.    

ogordzenie maximaNa działce o zróżnicowanej rzeźbie terenu zastosowanie murków jest wręcz nieodzowne. Nie tylko umacniają one skarpy, ale są też przydatne podczas tworzenia krawędzi bocznych schodów. Murki są na tyle ciekawym elementem, że chętnie budowane są także tam, gdzie ich obecność nie jest podyktowana różnicą poziomów. Potrafią bowiem urozmaicić płaską działkę i dodać jej charakteru. Warto je zastosować zarówno w małym ogrodzie, gdzie optycznie powiększą przestrzeń, jak też na rozległym terenie, gdzie pozwalają uniknąć monotonii i wyznaczyć poszczególne strefy.

Ponieważ murki pełnią ważną funkcję dekoracyjną, bardzo istotny jest dobór materiału do ich budowy. Często wybierane są kamienie i produkty imitujące ich strukturę oraz cegły, które pozwalają na uzyskanie rustykalnego klimatu. Co jednak, gdy zależy nam na stworzeniu nowoczesnej aranżacji o minimalistycznym charakterze? W ofercie Libet pojawiło się nowe rozwiązanie, idealne dla miłośników modernistycznej, oszczędnej w wyrazie architektury – ogrodzenie Maxima. Prostopadłościenne bloczki o gładkich ściankach w kolorze antracytowym doskonale nadają się do tworzenia niebanalnych, zgeometryzowanych kompozycji. Występują w dwóch rozmiarach: 19 x 19 x 14 cm oraz 19 x 38 x 14 cm.  Spójność formatów z innymi systemami ogrodzeniowymi Libet sprawia, że ascetyczną bryłę murków wzniesionych z elementów Maxima można dowolnie urozmaicić, np. bloczkami ogrodzenia Split. Pamiętajmy także, że na ostateczny efekt estetyczny wpływ mają również parametry techniczne materiału. Ogrodzenie Maxima zostało zabezpieczone przy pomocy innowacyjnego systemu ALS, który w znacznym stopniu ogranicza nasiąkliwość. Zminimalizowano w ten sposób ryzyko powstawania plam i przenikania wilgoci do wnętrza. Dzięki temu mamy pewność, że wzniesione w naszym ogrodzie murki będą jego ozdobą przez długi czas.

Planując budowę murków w ogrodzie, musimy pamiętać, że ich wygląd powinien być spójny z elewacją domu oraz nawierzchniami i pozostałymi obiektami małej architektury. Nowoczesne bloczki ogrodzeniowe Maxima należą do obszernego systemu, w którego skład wchodzą zarówno płyty tarasowe, jak i stopnie schodowe. Mając do dyspozycji tak bogaty asortyment produktów dopasowanych do siebie pod względem struktury i kolorystyki, bez trudu uzyskamy harmonijną aranżację.

Skontaktuj się z nami

Dodawanie do schowka...
Produkt został dodany do schowka.
Ten produkt jest już w schowku.
Maksymalna liczba produktów w schowku to 6.