fbpx

Nawierzchnia inspirowana staromiejskim brukiem

Aranżacje w stylu klasycznym lub vintage to wciąż bardzo aktualny trend. Doskonałą inspiracją do stworzenia takiej przestrzeni wokół posesji jest wygląda staromiejskiego bruku, którego urok odnajdziemy w kostkach z kolekcji Libet Decco Antico.

Bruk – Atmosfera dawnych miast

Staromiejski bruk ma w sobie wiele uroku – od razu przywodzi na myśl spacery po wąskich uliczkach w słonecznych, śródziemnomorskich krajach. Nic więc dziwnego, że wiele osób chce uchwycić to niepowtarzalne wrażenie, próbując przenieść fragment tej rzeczywistości także w pobliże własnej posesji. Kostka, która przypomina bruk z miejskich starówek czy uliczek, położona wokół domu na alejce prowadzącej przez ogród czy na podjeździe, z pewnością pomoże nam stworzyć dawny, romantyczny klimat. Dzięki stylizowanym, poddawanym zabiegowi postarzania powierzchniom, w rozmaitych rozmiarach i kształtach, o ciekawej strukturze i kolorystyce nadamy przestrzeni specyficzny charakter bruku z minionych lat.

129-D-Merano-torfowy-brąz,-Romano-torfowy-brąz,-piaskowo-beżowy

Urok tradycyjnych rozwiązań

Przypominające miejski bruk kostki nadadzą otoczeniu elegancji, zwłaszcza jeśli połączy się je z klasycznym, stylizowanym budownictwem. Dobrym wyborem będzie w tym przypadku kostka Romano z linii Libet Decco Antico. Posiada ona funkcjonalny kształt trapezu, a tworzenie estetycznych aranżacji ułatwia system pięciu elementów w subtelnych rozmiarach oraz czterech kolorach, co dodatkowo pozwala na komponowanie oryginalnych wzorów opartych na łukach, kołach i okręgach. Do stworzenia kompozycji w stylu vintage idealna będzie kostka Durango o fakturze postarzanego kamienia. Przypominający kamień naturalny kostka to doskonałe rozwiązane do tradycyjnych rozwiązań. Cztery, zróżnicowane wymiary, dostępne w pięciu kolorach pozwolą na ułożenie zarówno rozległych, jak i niewielkich nawierzchni w chłodnych lub ciepłych odcieniach. W tonącą w zieleni aranżację w dawnym stylu w bezpretensjonalny sposób wtopią się kostki Merano. Ten system siedmiu różnej wielkości prostokątów zapewnia niebywałą swobodę tworzenia motywów odwzorowujących zabytkową nawierzchnię, także taką przywodząca na myśl wygląd staromiejskiego bruku.

123-D-Merano-bazaltowy-grafit,-Romano-piaskowo-beżowy

Odważne połączenia

Nawierzchnia zainspirowana staromiejskim brukiem nie musi towarzyszyć wyłącznie budynkom utrzymanym w klasycznym stylu. Kostki o zdecydowanych kolorach, jak np. stalowo-szare Atrio lub Merano w odcieniu bazaltowego grafitu, dobrze skomponują się także z nowoczesną bryłą. Każda z kolekcji w linii Libet Decco Antico jest doskonałą inspiracją do zaprojektowania indywidualnego, niepowtarzalnego otoczenia, dlatego warto wypróbować nawet najbardziej odważne połączenia.

Skontaktuj się z nami

Your compare list

Compare
REMOVE ALL
COMPARE
0
Dodawanie do schowka...
Produkt został dodany do schowka.
Ten produkt jest już w schowku.
Maksymalna liczba produktów w schowku to 6.