fbpx

Ogród w stylu klasycznym

Porządek, symetria i harmonia – to główne cechy ogrodów urządzonych w stylu klasycznym. Nie znajdziemy tu krzykliwych kolorów, a piękno przydomowej przestrzeni utrzymanej w tej stylistyce podkreślone jest przez proste alejki, strzyżone żywopłoty, oczka wodne i gustowne rzeźby. Podział całości na odpowiednie strefy użytkowe sprawia, że śmiało można tu mówić o połączeniu estetyki z funkcjonalnością.

Prostota i elegancja

kostka płukana płyta drewnopodobna
kostka Piccola, płyta Madera

Posesje urządzone w stylu klasycznym cieszą się dużą popularnością wśród osób, dla których ważna jest dbałość o zachowanie odpowiednich proporcji w ogrodzie. Trend ten jest też chętnie wykorzystywany przez zwolenników prostoty oraz tych, którzy cenią eleganckie, a przy tym praktyczne rozwiązania. Podstawową zasadą w trakcie projektowania tego typu przestrzeni jest wybór stonowanych kolorów i bazowanie na odcieniach zieleni, szarości oraz bieli. Tak skomponowane elementy pozwalają uzyskać wyjątkowo atrakcyjny efekt wizualny. Nie ma tu miejsca na przypadkowość, a starannie pielęgnowane i dokładnie strzyżone żywopłoty oraz trawniki stanowią punkt obowiązkowy. Do roślin, które doskonale wpisują się w taką stylistykę należą architektoniczne formy iglaków, pojedyncze drzewa lub krzewy charakteryzujące się wyjątkowymi walorami ozdobnymi oraz atrakcyjne pnącza ogrodowe zwane powszechnie winobluszczami. Ogrody klasyczne szczególnie widowiskowo prezentują się na rozległych powierzchniach, dających nieskończenie duże możliwości aranżacyjne. Posiadacze większych działek, korzystając z tego przywileju, decydują się więc niejednokrotnie na wzbogacenie ich oczkami wodnymi, fontannami, ławeczkami i prostymi, dekoracyjnymi ścieżkami. Podział całości na zgodne z przeznaczeniem strefy użytkowania powoduje, że mamy tu do czynienia nie tylko z wyjątkową estetyką, ale też funkcjonalnością i wysokim komfortem użytkowania.

Klasyka w nowoczesnym wydaniu

postarzana kostka brukowa
Kostka Romano, murek Natulit Massimo

W klasycznych przestrzeniach nie może zabraknąć ścieżek, stworzonych z odpowiednio dobranych materiałów nawierzchniowych, które łączą elegancki design z wysoką wytrzymałością. W tego rodzaju aranżacjach świetnie sprawdzą się specjalnie postarzane propozycje kolekcji Libet Decco Antico, które harmonijnie komponują się z roślinnym otoczeniem oraz tradycyjną architekturą. Jeśli chcemy postawić na niebanalną grę kolorów, warto też sięgnąć po barwne melanże na kostkach z linii Decco Colormix, dbając oczywiście o zachowanie spójności aranżacji. Do dyspozycji mamy także subtelną szorstkość struktury elementów płukanych Elegante lub śrutowano-szczotkowanych Aspero. Ciekawym sposobem urozmaicenia klasycznych aranżacji będzie dla odmiany dodanie w niektórych miejscach bardziej nowoczesnych, minimalistycznych akcentów w formie jednobarwnych kostek z grupy Monocolor lub różnych rodzajów płyt tarasowych z systemu Maxima. Zróżnicowane pod względem formatu, a przy tym komplementarne względem siebie produkty pozwalają uzyskać symetrię i harmonię, tak istotne w ogrodach klasycznych. Funkcjonalność i porządek wprowadzą także elementy małej architektury, takie jak schody, ogrodzenia, murki i kwietniki. W ich stworzeniu pomocne okażą się wysokiej jakości produkty uzupełniające z linii Libet Completto. Na szczególną uwagę zasługują postarzane murki oraz wyraziste wyroby splitowane (ogrodzenie, palisada, cegła, stopień schodowy Split). Ich oryginalna, nierównomierna faktura na wszystkich lub wybranych bokach powoduje, że swoim wyglądem nawiązują do naturalnych kamieni i dzięki temu pięknie komponują się z roślinnością. Wykorzystując do aranżacji produkty z jednej kolekcji z powodzeniem zagospodarujemy każdą strefę, zachowując przy tym spójny charakter całej posesji.

postarzana kostka brukowa
Kostka Mattone

Ogrody klasyczne uznawane są za jedne z bardziej wymagających. Równo przystrzyżone drzewa, zadbane trawniki i regularnie przycinane żywopłoty wymagają dużego nakładu pracy, jednak nadają posesji ponadczasowej szlachetności.

Skontaktuj się z nami

Your compare list

Compare
REMOVE ALL
COMPARE
0
Dodawanie do schowka...
Produkt został dodany do schowka.
Ten produkt jest już w schowku.
Maksymalna liczba produktów w schowku to 6.