fbpx

Ogród w zgodzie z naturą – odcinek 2. programu „Inspiracje Ogrodowe”

Projektując ogród często zastanawiamy się, czy zmieniać zupełnie zastaną przestrzeń wokół domu, czy też dopasowywać do niej nowy aranż. Kolejna odsłona programu „Inspiracje Ogrodowe” skupia się na zaprezentowaniu wyznaczników dwóch stylów, które na pierwszym miejscu stawiają właśnie okoliczną przyrodę. Jeśli nieopodal własnego domu chcielibyście stworzyć ogród wiejski lub naturalistyczny, wystarczy podążać za wskazówkami architekta krajobrazu, Agaty Niedziałek.

W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się ogrody zaprojektowane w stylu wiejskim i naturalistycznym. Pierwszy z nich, kładąc duży nacisk także na to, co znajduje się również poza jego granicami, najlepiej dopełni posesje zlokalizowane na prowincji, w otoczeniu bujnej przyrody i wiejskich krajobrazów. Niemniej ogród naturalistyczny stać się może ozdobą nawet tych domów, które zbudowano w bliskim sąsiedztwie dużych miast. fotoPrzestrzegając zasady, iż najważniejsze jest dopasowanie aranżacji do naturalnej rzeźby terenu, a nie modyfikowanie jej względem wymogów projektu, bez problemu stworzymy klimatyczny i stylowy ogród eksponujący piękno przyrody. Dzięki wykorzystaniu rodzimych gatunków roślin, takich jak szałwia, jeżówka, kocimiętka, czy krwawnik, a także poprzez umiejętny dobór materiałów brukowych, ogród taki odznaczać się będzie dyskretnym pięknem i niebywałą harmonią. O solidne oblicze ogrodów tego typu zadbają z kolei postarzane kostki z linii Libet Decco Antico, takie jak Romano, Merano i Durango.

Jeśli zależy nam, aby otoczenie naszego domu nawiązywało do otaczającej go przyrody to właśnie ogrody wiejskie i naturalistyczne dostarczą nam wielu ciekawych pomysłów.

Aby dowiedzieć się jeszcze więcej na temat eksponujących naturę stylów ogrodowych, zapraszamy do obejrzenia poniższego odcinka programu „Inspiracje Ogrodowe”:

https://www.youtube.com/watch?v=qPhH_E_DXwo&list=PLJdB7c5nWKeZdnflmEij6iqnfxKZmdkDX&index=2

Skontaktuj się z nami

Your compare list

Compare
REMOVE ALL
COMPARE
0
Dodawanie do schowka...
Produkt został dodany do schowka.
Ten produkt jest już w schowku.
Maksymalna liczba produktów w schowku to 6.