fbpx

Ogród Wystawowy w Łodzi

Projekt ogrodu obejmujący powierzchnię ponad 2500 m²
Oryginalne aranżacje zastosowane w projekcie Ogrodu prezentują m.in. nowości produktowe w ofercie Libet.

Wyjątkowe strefy stylistyczne – miejska, rustykalna, nowoczesna oraz zakątki tematyczne: wodny, galaktyczny, zen i kilka innych, prezentują bardzo ciekawe – często niestandardowe pod względem stylistycznym i funkcjonalnym – rozwiązania.
O tym jak stylistycznie dopasowane do każdego otoczenia mogą być formy z betonu, warto przekonać się osobiście. Czeka na Państwa ponad 2500 m2 inspiracji.

Strefa miejska

Ten fragment ogrodu otwiera całą ekspozycję, prezentując kilka pomysłów aranżacji otoczenia w przestrzeni miejskiej.
Twórcze wykorzystanie ukształtowania terenu podkreśla charakter miejsca, podnosząc wartość estetyczną i użytkową miejskiego krajobrazu. Przykład monochromatycznej aranżacji daje wyraz ostatnim trendom dostrzegającym oczywisty walor takich kompozycji. Czysty, graficzny rysunek nawierzchni dzieli przestrzeń na różne strefy. Wysokie elementy podtrzymujące skarpy podkreślają różnice poziomów. Kostki brukowe i płyty tarasowe z dodatkiem naturalnego kruszywa nadają elegancji najprostszej nawet aranżacji. Jednak w tym wypadku projektant poszedł o krok dalej. Zachęcając małych mieszkańców miasta i ich rodziców do interakcji lub wręcz podsuwając pomysł na spędzenie wolnego czasu. Szachy na świeżym powietrzu, gra w klasy, zabawa w berka wokół kuli czy np. w chowanego, do której zapraszają wyrastające prosto z ziemi wielkoformatowe płyty-parawany to tylko niektóre z nich.

Strefa nowoczesna

Duże proste formy, monochromatyczne barwy to cechy przypisane do nowoczesnego, minimalistycznego stylu. Po latach niełaski szarość powraca pozbawiona wszelkich kompleksów. Bo tym razem jest to tryumf szarości w najlepszym wydaniu. Różna gradacja odcieni i faktur – od bieli do ciemnego grafitu, od powierzchni gładkiej do mocno chropowatej – wprowadza do, na pozór ascetycznych, aranżacji bardzo ciekawe tony. Szarości kochają metal i szkło, podkreślają urok drewna i delikatność zieleni. Dzięki niestandardowemu ułożeniu płyt Maxima uzyskano na tarasie duże fugi, które można wypełnić grysem lub trawą. Mocnym akcentem w tej strefie nowoczesnej jest oryginalna pergola z gabionów.

Strefa rustykalna

Przytulny i swojski dom z ogrodem był inspiracją dla strefy rustykalnej. Złotawe i torfowe brązy kręgów z cegieł i kamieni towarzyszą piaskowej nawierzchni tarasu. Zielone korony drzew zapewniają przyjemny cień, a czerwone krzewy harmonizują z odcieniami małej architektury. Splitowane cegły i kamienie z kolekcji Libet Completto mają naturalny wygląd łupanego kamienia. Ta cecha znakomicie wpisuje je w romantyczny nastrój ogrodu. Uroku całej kompozycji dodaje nieprzypadkowo dobrana huśtawka.

Strefa ogrodowa

W ogrodzie lub parku jednym z najważniejszych elementów kompozycji jest przyroda. Zieleń, aby stale zachwycała, musi rosnąć pod stałą opieką i kontrolą. W strefie ogrodowej na straży porządku stoją wysokie, splitowane palisady, które stanowczo wyznaczają granice szerokiej ścieżki ogrodowej. Przypominające naturalny kamień słupki tworzą zwarty murek, który oddziela trawnik i kępy krzewów od poprowadzonych z rozmachem alejek. Złotawy, ciepły kolor deptaków i ich łagodne linie definiują sielski, spacerowy charakter ogrodu. Ten sposób organizacji przestrzeni sprawdza się znakomicie także na większych powierzchniach, np. w miejskich parkach.

Strefa ZEN

Minimalistyczne ogrody w stylu ZEN pojawiają się dziś najczęściej w sąsiedztwie nowoczesnej architektury z betonu i szkła. Prostota, oszczędność środków wyrazu i symbolizm – charakterystyczny dla liczącego sobie setki lat sposobu urządzania ogrodów – doskonale odnajduje się we współczesnych interpretacjach. Rezygnacja z wszelkich upiększeń i zbędnych dekoracji jest konsekwencją postawy zen wobec świata polegającej na akceptacji rzeczy takimi jakie są. Kompozycje roślin, wody, skał charakteryzuje harmonia i elegancja, a jednocześnie szacunek do natury. Turkusowe szkło uwięzione w gabionie symbolizuje wodę. Towarzyszą jej proste formy z jasnego kamienia. Uporządkowana zieleń podkreśla obecność ziemi. Całość tworzy spokojny zakątek – współczesną aranżację w stylu ZEN.

Zakątek galaktyczny

Głównym bohaterem galaktycznej aranżacji jest popularna, drobna kostka Piccola. System kostek o trapezowych kształtach umożliwia tworzenie łuków i okręgów o dowolnym promieniu, z łatwością rysując kompozycje, dla których ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia projektanta. Ozdobne kule-planety to w większości lampy ogrodowe, ale jedna z nich – półkula leżąca w środku układu – została wykonana z betonu architektonicznego z kolekcji Libet STAMPO. W galaktycznej stylizacji wykorzystano także splitowane palisady tworzące murek wokół tarasu – na froncie zostały one ułożone w sposób niestandardowy – poziomo. Dzięki temu zabiegowi obramowanie zakątka galaktycznego nawiązuje i podkreśla rysunek nawierzchni.

Zakątek FENG SHUI

Woda w ruchu symbolizuje życiodajną energię, która pomaga w osiągnięciu pomyślności, dostatku oraz osobistego szczęścia. W feng shui symbol ten najlepiej ucieleśnia wolno płynący strumień. Woda w ruchu, zaokrąglone kształty ścieżek i elementów małej architektury to podstawa dla swobodnego przepływu pozytywnej energii w ogrodzie. Ciepłe barwy łamanych kamieni oraz nawierzchnia z ciosanych płyt o fakturze piaskowca w harmonijny sposób dopełniają bezpretensjonalną aranżację tej części ogrodu. Magiczny zakątek uzupełnia rzeźba Ribbon Endless – symbol nieskończoności.

zobacz wirtualny spacer

 

 

zobacz pdf

Skontaktuj się z nami

Your compare list

Compare
REMOVE ALL
COMPARE
0
Dodawanie do schowka...
Produkt został dodany do schowka.
Ten produkt jest już w schowku.
Maksymalna liczba produktów w schowku to 6.