fbpx

Piękno funkcjonalności – stopnie schodowe z linii Libet Completto

Schody to ten element architektoniczny, który odnajdziemy nie tylko w niemal każdym domu, ale też w wielu ogrodach. Łącząc ciekawy projekt z nowoczesnymi i stylowymi materiałami nawierzchniowymi możemy sprawić, że nie tylko zwiększą nasz komfort, ale i wzbogacą wygląd otoczenia. Bez względu na to, czy zależy nam na zbudowaniu schodów prowadzących do domu, na taras, czy też łączących zróżnicowane poziomy gruntu w ogrodzie, wielu inspiracji dostarczą nam stopnie z linii Libet Completto – Maxima, Split oraz Venetia.

Wraz z pojawianiem się wymyślnych kompozycji ogrodowych często zapominamy o tym, by doceniać urok najprostszych i znanych od dawna rozwiązań. Elementem, na który rzadko kiedy zwracamy większą uwagę są schody, rozpatrywane przez nas głównie w kategoriach funkcjonalnych. Tymczasem ten aspekt przestrzeni, poza podnoszeniem komfortu użytkowania posesji, potrafi skutecznie zadbać o jej estetykę. Stanie się tak wtedy, gdy zdecydujemy się na odbiegającą od znanych standardów formę oraz wybierzemy materiał, który cechuje się ciekawą barwą, fakturą oraz kształtem. Najbardziej uniwersalnych rozwiązań dostarczy nam stopień schodowy Maxima z linii Libet Completto. Jego prosty, geometryczny kształt, w połączeniu z paletą barw opartą na klasycznych szarościach (antracyt, popielaty), doskonale dopełni aranżacje nowoczesne i minimalistyczne. Ponadto stanowi on kompletne uzupełnienie linii płyt tarasowych z Systemu Maxima, przez co wykorzystując oba produkty, możemy zadbać o harmonijne wykończenie całej posesji.

Bez tytułuZupełnie inne możliwości pojawiają się wraz z wyborem stopni Split. Ich znakiem charakterystycznym jest nieregularna, łamana krawędź boczna, która wyraźnie kontrastuje z gładką powierzchnią części górnej. Ten bezpretensjonalny design idealnie łączy się z ogrodami zaprojektowanymi w stylu śródziemnomorskim, angielskim czy rustykalnym. Uroki takich aranżacji podkreśli także kolorystyka stopni Split. Są one bowiem dostępne zarówno w odcieniu tradycyjnej bieli i czerni (nero, bianco carrara), jak i w barwach ciepłego brązu oraz ochry (kasztanowy, pastello). Obecnie dużą popularnością cieszą się również ogrody skandynawskie, w których dominują bardzo jasne kolory, oszczędność detali dekoracyjnych oraz prosta forma. Stopień schodowy Venetia, w odcieniu złamanej bieli (verno), dzięki swoim dużym wymiarom pozwala na układanie pozornie surowych, niemniej tworzących bardzo stylowy efekt końcowy schodów. Wybierając stopień Venetia uzyskamy również ciekawy kontrast kolorystyczny, w zestawieniu z intensywną zielenią roślinności. Ponadto idealnie dopełnią one nawierzchnię ułożoną z płyt tarasowych w dekorze drewna, które stanowi bardzo istotny element skandynawskich inspiracji.

Odpowiednio dopasowane stopnie mogą w znacznym stopniu przyczynić się do poprawy wyglądu otoczenia naszego domu, dlatego też, decydując się na zbudowanie nowych lub renowację obecnych schodów, warto mieć na uwadze nie tylko parametry techniczne, ale i sam wygląd wybieranych materiałów.

Skontaktuj się z nami

Your compare list

Compare
REMOVE ALL
COMPARE
0
Dodawanie do schowka...
Produkt został dodany do schowka.
Ten produkt jest już w schowku.
Maksymalna liczba produktów w schowku to 6.