fbpx

Pielęgnacja i czyszczenie kostki brukowej

Konserwacja nawierzchni z kostek brukowych polega na ich regularnym zamiataniu, okresowym zmywaniu wodą, usuwaniu zabrudzeń i ewentualnym uzupełnianiu fug.

Poza tym nawierzchnia z kostki betonowej nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów konserwacyjnych. W gruntownych, okresowych porządkach wokół domu, czyszczenie i pielęgnacja kostki brukowej znacznie ułatwi wykorzystanie specjalnych urządzeń przeznaczonych do tego rodzaju prac.

Środki chemiczne wspomagające pielęgnację

Do pielęgnacji i czyszczenia nawierzchni z betonowych kostek brukowych czy płyt tarasowych stosuje się także środki chemiczne impregnujące beton. Większość z nich zmniejsza nasiąkliwość powierzchni kostki lub intensyfikuje jej barwę. Oferta rynkowa jest szeroka, oprócz produktów dostępnych w całym kraju istnieją środki dystrybuowane lokalnie. Warto zapytać brukarza o rekomendację sprawdzonego produktu. A przed zaimpregnowaniem całości zawsze wskazane jest wykonanie próby w skali mikro.

Pielęgnacja i czyszczenie kostki brukowej w zimie

W okresie zimowym należy unikać usuwania śniegu lub lodu za pomocą ostrych narzędzi, mogących uszkodzić poszczególne kostki. Dopuszczalne jest stosowanie zimą środków odladzających, ale ich intensywne używanie może przyczynić się do zmian kolorystyki betonu (może powodować złuszczanie wierzchniej warstwy).

Skontaktuj się z nami

Your compare list

Compare
REMOVE ALL
COMPARE
0
Dodawanie do schowka...
Produkt został dodany do schowka.
Ten produkt jest już w schowku.
Maksymalna liczba produktów w schowku to 6.