fbpx

Płyta tarasowa Madera – drewno zamknięte w betonie

Wyroby nawierzchniowe inspirowane naturą należą do najpopularniejszych rozwiązań wykorzystywanych w aranżacji przydomowej przestrzeni. Płyty tarasowe Madera z kolekcji Libet Impressio nie tylko wiernie oddają wygląd drewnianej deski, ale też zachwycają funkcjonalnością. Świetnie sprawdzą się jako materiał na ścieżki czy tarasy, a w połączeniu z komplementarnymi palisadami, stopniami schodowymi oraz efektowną okrągłą płytą o tej samie nazwie pozwolą stworzyć efektowną, kompleksową zabudowę małej architektury ogrodowej.

Madera łączy w sobie użyteczność i wyjątkowe walory estetyczne. Dzięki specjalnej technologii produkcji wet-cast, polegającej na formowaniu elementów z ciekłej mieszanki betonu, ponadczasowy urok drewna został ujęty w prostej, nowoczesnej formie. Niepowtarzalna i niezwykle realistyczna struktura drewna, uzyskana poprzez odlew prawdziwej deski, a także praktyczne wymiary (20×79,5×4-5 cm) sprawiają, że produkt wyróżnia się uniwersalnością, znacznie ułatwiając aranżację rozmaitych przestrzeni. Naturalność kompozycji stworzonych z wykorzystaniem płyty podkreśla bogactwo wzorów na powierzchni oraz dwa minimalistyczne odcienie do dyspozycji – bianco i grigio. A dzięki barwieniu produktu w masie możliwe jest eksponowanie każdego z jego boków, np. podczas budowy elementów małej architektury.

Funkcjonalne piękno

Wielość możliwości kreacyjnych oraz wszechstronność zastosowań powoduje, że Madera świetnie sprawdza się w różnorodnej stylistyce, od klasycznej po nowoczesną. Płyta idealnie komponuje się ze stopniami schodowymi, kołami i palisadami o tej samej nazwie, które możemy znaleźć w kolekcji Completto. Ich komplementarność pod względem kolorystyki oraz faktury sprawia, że stworzenie spójnej i efektownej aranżacji staje się niezwykle proste. Atutem produktu jest też łączenie walorów estetycznych drewna z zaletami wysokiej klasy materiałów betonowych. Odpowiednia technologia produkcji, zastosowanie najlepszych materiałów oraz dodatkowych zabezpieczeń sprawia, że w odróżnieniu od naturalnego odpowiednika Maderę cechuje wyjątkowa wytrzymałość, także na zmienne warunki atmosferyczne. Aby jeszcze dłużej cieszyć się jej atrakcyjnym wyglądem warto pamiętać o zachowaniu odpowiednich odstępów (7-15 mm) między poszczególnymi elementami. Niestosowanie się do tej metody może powodować odpryski, wyszczerbienia a nawet pęknięcia w trakcie eksploatacji.

Skontaktuj się z nami

Dodawanie do schowka...
Produkt został dodany do schowka.
Ten produkt jest już w schowku.
Maksymalna liczba produktów w schowku to 6.