fbpx

Ponadczasowe szarości

Odcienie szarości tylko pozornie są skromne i powściągliwe. W rzeczywistości drzemie w nich naprawdę wielki potencjał, a umiejętnie wkomponowane w otoczenie mogą przybierać wielorakie i niebanalne oblicza. Ta tonacja kolorystyczna, obejmująca barwy od bieli przez jasne i ciemne szarości, po czerń w różnych wariantach, tworzy uniwersalny zestaw sprawdzający się w niemal każdej realizacji, harmonijnie współgrając z architekturą zarówno minimalistyczną, jak i nawiązującą do klasycznych, historyzujących rozwiązań. Szarości, akcentując ponadczasowy charakter domu i posesji, są jednocześnie doskonałym tłem dla precyzyjnie zaprojektowanego ogrodu. W stylu industrialnym stają się natomiast barwami pierwszego planu, dominującymi, które określają jego surową i niemal pozbawioną dekoracyjnych elementów stylistykę.

ELEGANCKA SPÓJNOŚĆ

Chłodne i eleganckie szarości efektownie prezentują się zarówno na zewnątrz – na elewacjach budynków i brukowanych nawierzchniach, jak również wewnątrz domu. Te dwie sfery bowiem pod względem założeń aranżacyjnych coraz częściej zaczynają się przenikać i nawzajem uzupełniać. Dzięki temu powstaje harmonijna przestrzeń, spójna ze względu na swój charakter, styl, faktury oraz barwy.

SONY DSC
ROZMIAR MA ZNACZENIE

Odcienie szarości szczególnie dostojnie wyglądają w duecie z dużymi formami. Powstające z nich nawierzchnie są nie tylko praktyczne, ale i bardzo atrakcyjne wizualnie. Idealnie wkomponowują się w otoczenie, dodając mu oddechu i przestronności. Warto tutaj zwrócić uwagę na System Maxima – złożony z płyt tarasowych Maxima (80x80x8 cm), Maxima Grande (120x40x10 cm), oryginalnego dekoru Maxima Trio (3 płyty 40x80x8 cm) i stopnia schodowego Maxima. Kolorystyka Systemu bazuje na antracycie, popielu i pergaminowej bieli. Eleganckie tarasy podkreślą płyty Trawertyn (79,5x20x5 cm) w odcieniach bianco i grigio, płyty gresowe Aristoni (60x60x2 cm i 90x90x2 cm) w wyrazistej barwie corrente, odwzorowującej melanż szarości, oraz płyty Tierra (60x40x4,4 cm) w odcieniach jasnoszarym i antracytowym, wzbogaconych dodatkowo świetlistym refleksem. Wśród ogrodowej zieleni pięknie prezentować się będą nowe płyty Innovatio (80x20x8 cm) o charakterystycznej fakturze czesanego betonu.

MNIEJSZY KALIBER

Swój niepowtarzalny urok mają również nawierzchnie w chłodnych tonacjach szarości utworzone z kostek brukowych o mniejszych wymiarach. Różne formaty oraz barwy kostek umożliwiają tworzenie zarówno prostych, nienarzucających się rysunków, jak również skomplikowanych i zaskakujących układów. Takie możliwości stwarzają np. kostki z kolekcji Quadra w wersji Monocolor (antracyt oraz alabastrowa biel), bądź Elegante (bianco carrara, nero, granito), czy kolekcje śrutowano-szczotkowanych kostek Via Trio i Imola z grupy Aspero o ciemno lub jasnoszarej barwie.

Produkty z inspiracji:

Skontaktuj się z nami

Your compare list

Compare
REMOVE ALL
COMPARE
0
Dodawanie do schowka...
Produkt został dodany do schowka.
Ten produkt jest już w schowku.
Maksymalna liczba produktów w schowku to 6.