fbpx

Projekt dopracowany w każdym calu – elementy uzupełniające Libet Completto i Libet Patio

Za atrakcyjny wygląd ogrodu odpowiada wiele czynników: roślinność, nawierzchnia, dekoracje, ogrodzenie. Aby w pełni podkreślić urok całej aranżacji, należy w przemyślany sposób dobierać rozmaite elementy uzupełniające. Znajdziemy je w kolekcjach Libet Completto i Libet Patio, stanowiących doskonały sposób na harmonijne i bardzo praktyczne otoczenie domu.

Estetyka przydomowej strefy zależy nie tylko od wybranej kostki brukowej i ułożonego wzoru, ale także od tego, w jaki sposób wykończymy cały projekt. Odpowiedzią na tego typu wyzwania jest m.in. wyznaczenie krawędzi nawierzchni za pomocą palisad, dopasowanych pod względem faktury i koloru do materiału zastosowanego na ścieżce czy podjeździe lub przeciwnie – odbiegających od niego stylistycznie, a tym samym urozmaicających dominującą wokół paletę barw. Wykorzystując np. Palisady Split, Madera, Trawertyn czy Rustykalną z łatwością wygospodarujemy ciekawe miejsce dla roślin, wyrównamy poziomy gruntu albo po prostu stworzymy atrakcyjną, nawiązującą do naturalnych motywów dekoracyjnych, oprawę ciągu komunikacyjnego. Innym ciekawym rozwiązaniem jest wprowadzenie na posesję niedużych murków w formie bezpiecznego wykończenia schodów oraz urokliwego akcentu, wytyczającego drogę do domu i garażu. W realizacji tego zadania doskonale sprawdzi się kostka Murja, która imitując swoim wyglądem kamień naturalny idealnie dopasuje się zarówno do nowoczesnych, jak i do rustykalnych aranżacji.

Jeśli chcemy, aby istotną rolę na naszej posesji odgrywała zieleń, zadbajmy o to, by z pomocą materiałów uzupełniających stworzyć odpowiednie miejsce dla kwiatów, krzewów oraz klombów. Pozwolą one utrzymać roślinność w ryzach, eksponując zarazem najbardziej okazałe gatunki. Również w tym przypadku wspomniane Palisady  i kostki o charakterystycznej, nieregularnej fakturze pozwolą szybko zbudować niewielki murek, który stanowić będzie zarazem stylową i bardzo wytrzymałą donicę kwiatową.

Oryginalne elementy dekoracyjne

Aby szybko i skutecznie zagospodarować otoczenie, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z posesją o bardzo nieregularnym kształcie lub też taką, która zawiera dużo elementów dekoracyjnych, nagromadzonych na stosunkowo niewielkim terenie, warto skorzystać z potencjału kreacyjnego grysów i otoczaków z kolekcji Libet Patio. Z ich pomocą możemy w bardzo krótkim czasie ujednolicić wygląd przestrzeni wokół naszego domu, obsypując ziemię przy ogrodzeniu, rabatach kwiatowych czy klombach efektownymi odłamkami prawdziwego włoskiego marmuru w kolorze współgrającym z odcieniem nawierzchni. Efektowną ozdobą ogrodu będą też różnego rodzaju imitacje oczek wodnych, zwykle znacznie tańsze i łatwiejsze w późniejszym utrzymaniu niż ich naturalne odpowiedniki. Sprawdzą się one zwłaszcza w przypadku niewielkich działek o zróżnicowanej rzeźbie lub takich, na których nie można przeprowadzić instalacji wodnej. W ich budowie pomoże Szkło dekoracyjne Libet Patio o głębokiej, turkusowej kolorystyce i nieregularnych kształtach. Odbijające się w nim światło wiernie oddaje efekt promieni słonecznych załamujących się na tafli wody.

Rozbudowana oferta produktów uzupełniających z kolekcji Libet Completto oraz Libet Patio to rozwiązania stworzone z myślą o wzbogaceniu wyglądu przydomowej nawierzchni, które pozwolą odkryć tkwiące w niej piękno, podnosząc zarazem funkcjonalność oraz estetykę całej ogrodowej aranżacji.

Skontaktuj się z nami

Your compare list

Compare
REMOVE ALL
COMPARE
0
Dodawanie do schowka...
Produkt został dodany do schowka.
Ten produkt jest już w schowku.
Maksymalna liczba produktów w schowku to 6.