fbpx

Prosty sposób na atrakcyjne wykończenie nawierzchni – Libet Bord

Stworzenie estetycznej nawierzchni wymaga zastosowania materiałów, które będą się charakteryzowały nie tylko ciekawym wyglądem, ale też trwałością i funkcjonalnością. Sposobem na szybkie, skuteczne i atrakcyjne wykończenie brukowanych ścieżek są wielofunkcyjne obrzeża Libet Bord.

Wszechstronność zastosowań

Libet Bord to innowacyjny produkt wykonany z tworzywa sztucznego odpornego na działanie środków chemicznych, promieniowania UV i innych czynników atmosferycznych. Stanowią eleganckie i stabilne zwieńczenie powierzchni brukowanych, żwirowych czy trawiastych, sprawdzają się też jako listwy dylatacyjne oraz elementy zabezpieczające np. drzewa. Wysokość całkowita 10 cm, a robocza 8 cm, sprawiają, że świetnie pasują do kostek z kolekcji Libet Decco.

Łatwy montaż i wyjątkowa trwałość

Libet Bord opierają się na prostym mechanizmie, dzięki któremu ich montaż jest wyjątkowo intuicyjny. Poszczególne  elementy są łączone na zasadzie pióro-wpustu i przytwierdzane do podłoża za pomocą dołączonych do zestawu kotew stalowych (także w przypadku podbudowy cementowo-piaskowej). Specjalne „zęby” na dolnej krawędzi zapewniają dodatkową stabilizację boczną, gwarantując prawidłowe ułożenie i trwałość realizacji. Dodatkowo po wycięciu bocznych mostków obrzeża mogą być dowolnie wyginane i instalowane nawet w kompozycjach opartych o kształt łuku czy koła.

Estetyczne zwieńczenie nawierzchni

Libet Bord dostępne są w trzech wariantach kolorystycznych (czarny, zielony i ceglasty), przez co bardzo łatwo wkomponować je w otoczenie. Po zabudowanie pozostają niemal niewidoczne i nie przeszkadzają w pracach na posesji. Umożliwiają przy tym dyskretne przeprowadzenie kabli lub węża ogrodowego pod powierzchnią. Jeśli zależy nam na efektowniejszym dopełnieniu aranżacji, możemy dodatkowo wykończyć je za pomocą nakładki nierdzewnej lub ocynkowanej, będącej doskonałą alternatywą dla droższych obrzeży metalowych.

Więcej informacji na temat właściwości i montażu Libet Bord można znaleźć w filmie instruktażowym, dostępnym TUTAJ.

Skontaktuj się z nami

Dodawanie do schowka...
Produkt został dodany do schowka.
Ten produkt jest już w schowku.
Maksymalna liczba produktów w schowku to 6.