fbpx

Surowe oblicze porcelany – produkty Libet Ceramic inspirowane wyglądem betonu

Oszczędny w wyrazie, surowy beton stał się jednym ze sztandarowych materiałów nowoczesnej architektury i współczesnego designu. Kojarzony z minimalizmem, jest chętnie wykorzystywany przez zarówno we wnętrzach, jak i na elewacjach oraz w otoczeniu budynków. Połączeniem modnej estetyki betonu i zalet gresu porcelanowego są wyjątkowe produkty, dostępne w ofercie firmy Libet.

Officine_Esterno (2)Jeszcze do niedawna powierzchnie wykonane z betonu uznawane były za niewykończone. Dziś zastosowanie tego materiału jako dekoracji przestaje dziwić. Dzięki najnowszym trendom beton architektoniczny, pierwotnie łączony bezpośrednio z industrializmem, „wszedł na salony” i coraz częściej pojawia się w domach prywatnych.

Popularność tej stylistyki zainspirowała projektantów do stworzenia produktów, które estetycznie wpisują się w oczekiwania wymagających inwestorów, a jednocześnie charakteryzują się świetnymi parametrami technicznymi. Kolekcje, które doskonale imitują efekt betonu, posiadając jednocześnie zalety wysokiej klasy gresów porcelanowych, znaleźć można w serii Libet Ceramic. Są to płyty o wyjątkowej trwałości, a także odporności na uszkodzenia, promieniowanie UV, plamy czy działanie środków chemicznych. Można je wykorzystać nie tylko do budowy ścieżek ogrodowych czy tarasu, ale także wykończenia ścian lub przestrzeni wokół basenu. Co więcej, znajdą zastosowanie także we wnętrzach.

Kolekcje Officine, Lab 21 oraz Mashup udowadniają, że beton ma niejedno oblicze. Każda z nich nawiązuje do tego materiału, nadając mu jednak zupełnie inny wyraz. Powierzchnia płyt Officine jest esencją współczesnego designu i przypomina wyglądem przecierany beton. Lab 21, ze swoją charakterystyczną ziarnistą fakturą, przywodzi na myśl historyczną architekturę śródziemnomorską. Natomiast w kolekcji Mashup, oprócz płyt monochromatycznych, odnajdziemy elementy z oryginalnym wzorem (Winter MP 03 i Winter MP 04). Bogata kolorystyka – od odcieni szarości, przez beże, aż do brązów – i różnorodne wykończenie powierzchni sprawiają, że produkty te dobrać można do aranżacji w różnych stylach.

Skontaktuj się z nami

Your compare list

Compare
REMOVE ALL
COMPARE
0
Dodawanie do schowka...
Produkt został dodany do schowka.
Ten produkt jest już w schowku.
Maksymalna liczba produktów w schowku to 6.