fbpx

Urok dawnych czasów – kostki tworzone techniką postarzania

Materiały aranżacyjne, które przywodzą na myśl minione epoki, stanowią bardzo popularny element ogrodów zaprojektowanych w stylu angielskim, rustykalnym, a nawet modernistycznym. Nie musimy jednak wybierać naprawdę starych i zniszczonych produktów, aby osiągnąć zamierzony efekt. Nowoczesne, trwałe i estetyczne kostki z linii Libet Antico wyróżniają się celowo postarzanym wyglądem, który wzbogaci otoczenie naszego domu nutą tajemniczości i niewymuszonej elegancji.

Natulit_newPewien określony efekt stylistyczny możemy osiągnąć jedynie poprzez wykorzystanie materiałów charakteryzujących się unikatowym i dość nonszalanckim wyglądem. Jeśli zależy nam na tym, aby w przydomowym ogrodzie wyczarować sielski i romantyczny klimat, doskonałym wyborem staną się produkty z linii Libet Antico, których wyjątkowy wygląd powstał w wyniku wieloetapowego i ściśle dopracowanego procesu produkcji. Kostki takie jak Durango, Atrio, Merano, Romano i Natulit to najwyższej jakości materiały nawierzchniowe o celowo postarzonej fakturze. Za ich ostateczny wygląd odpowiedzialne są dwa czynniki. Pierwszym z nich jest proces przypadkowego obijania poszczególnych elementów w bębnie, dzięki czemu każda kostka zyskuje w pełni indywidualny wzór stworzony z delikatnych wykruszeń i niewielkich zarysowań. Drugim natomiast jest specjalna mieszanka betonowa, będąca połączeniem kilku różnych barw, pozwalających uzyskać niespotykane melanże kolorystyczne.

Romano_newW przypadku produktów z linii Libet Antico bardzo ważne jest to, że stylizowany wygląd w żadnym wypadku nie wpływa na ich jakość oraz trwałość. Postarzana faktura ma jedynie wywołać odpowiedni efekt wizualny, niemniej sama kostka charakteryzuje się w istocie bardzo solidną i wytrzymałą budową. Aby przez wiele lat cieszyć się pięknem takiej nawierzchni należy przestrzegać kilku kluczowych zasad zarówno podczas układania, jak i w momencie późniejszej pielęgnacji. Dlatego też realizację danego projektu najlepiej powierzyć profesjonaliście, który odpowiednio wymierzając fugi i właściwie poziomując grunt sprawi, że z biegiem lat ułożona nawierzchnia nie ulegnie uszkodzeniom. Z kolei o barwę, czystość oraz estetykę postarzanej kostki możemy zadbać sami, regularnie odchwaszczając i uzupełniając piaskiem spoiny, a także czyszcząc jej powierzchnię myjką ciśnieniową.

Postarzane i pod każdym względem unikatowe materiały wykończeniowe z linii Libet Antico stworzono z myślą o kreowaniu niepowtarzalnej atmosfery wokół naszego domu. Umiejętne dopasowanie do siebie poszczególnych elementów, a także dobór klimatycznej roślinności oraz oświetlenia pozwolą nam z łatwością zaaranżować ogród w dowolnym stylu.

Skontaktuj się z nami

Dodawanie do schowka...
Produkt został dodany do schowka.
Ten produkt jest już w schowku.
Maksymalna liczba produktów w schowku to 6.