fbpx

Wielka mała architektura

Ogrodzenia, murki, osłony, rabaty, grille, meble i dekoracyjne formy – to tylko niektóre elementy małej architektury dedykowane ogrodom. W ich tworzeniu idealnie sprawdzają się materiały nawierzchniowe i uzupełniające Libet, które wyróżnia ponadczasowy design, funkcjonalne i interesujące kształty oraz szeroka paleta kolorów i faktur. Wartością dodaną jest tu spójność kolorystyczna z pozostałymi materiałami nawierzchniowymi z oferty, co pozwala na harmonijną aranżację całej posesji.

OGRODZENIE W DOBRYM STYLU

Wyroby betonowe są idealnym materiałem na trwałe i bezpieczne, a przy tym efektowne ogrodzenie posesji. Posiadają ku temu wszystkie niezbędne cechy – wytrzymałość, wysoką odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne, praktycznie nie wymagają konserwacji, a do czyszczenia wystarczy myjka wysokociśnieniowa. Do tego trzeba dodać także łatwy i szybki montaż oraz aspekt ekonomiczny – ceny elementów betonowych są konkurencyjne wobec innych materiałów stosowanych na ogrodzenia.

Wartym polecenia materiałem do budowy ogrodzenia jest system bloczków splitowanych o fakturze imitującej kamień naturalny. Tworzą go elementy w trzech podstawowych kształtach: płaski prostopadłościan, bloczek połówkowy oraz dwuspadowy daszek, dostępne w czterech kolorach i o różnej liczbie splitowanych boków. Kształty bloczków oraz bezspoinowe łączenie ułatwiają szybkie układanie równych, zwartych płaszczyzn. Ciekawym wyrobem jest również Natulit Massimo, występujący w trzech barwach: torfowym brązie, piaskowo-beżowym i bazaltowym graficie. Dzięki jednolitemu zabarwieniu z każdej strony sprawdza się przy tworzeniu zarówno pełnych, jak i ażurowych murów.

ogrodzenie completto

WOKÓŁ KLOMBÓW I OCZEK WODNYCH

Betonowe produkty uzupełniające z linii Libet Completto, ze względu na duże możliwości przeróżnego wykorzystania, są odpowiednie do tworzenia użytecznych i jednocześnie ozdobnych ogrodowych elementów. Inspiracją ich formy oraz przeznaczenia są z jednej strony potrzeby użytkowników ogrodu, z drugiej – ukształtowanie terenu i warunki panujące na działce. Do wzniesienia prostych lub łukowatych murków oddzielających strefy o różnych funkcjach, wszelkich osłon i przepierzeń, murków oporowych czy zabezpieczenia skarp rekomendujemy splitowane cegły i palisady, jak też gazony trapezowe wypełnione kamieniem o właściwej barwie i frakcji lub obsadzone roślinnością. Z kolei stopnie schodowe, np. Maxima, Split czy Venetia, nie tylko w praktyczny sposób uzupełniają i wykańczają linie tarasów, ale także świetnie spisują się w roli detalu różnicującego poziomy. Warto bowiem wiedzieć, że – zwłaszcza na płaskich oraz niedużych działkach – nawet niewielkie różnice wysokości optycznie powiększają przestrzeń i atrakcyjnie odmieniają wizerunek całej posesji.

Uniwersalnymi produktami do eleganckiego wykańczania brukowanych nawierzchni są systemy Kravento Grande oraz Kravento Alto. Pierwszy z nich idealnie nadaje się m.in. do modelowania dekoracyjnych brzegów ścieżek, również jako oryginalny akcent eksponujący kwietniki i obrzeża rabat czy wykończenie półokrągłych schodów. Drugi – składający się z dwóch elementów o przekroju trapezu i jednego kwadratu – można polecić do wykończenia nawierzchni o zróżnicowanych poziomach, jak np. stopnie schodowe, krawędzie tarasów, kwietników lub oczek wodnych. W ogrodowych zakątkach interesująco prezentują się donice i gazony kwiatowe oraz podwyższone rabaty i klomby zbudowane np. z kamienia ogrodowego. Ten produkt umożliwia również wykonanie gustownego otoczenia drzew czy oczek wodnych, a nawet studni. Poza tym wyroby betonowe Libet dają znaczną swobodę w tworzeniu niepowtarzalnych elementów aranżacji ogrodów, które rodzą się w wyobraźni ich właścicieli.

IMG_9406

MEBLE Z BETONU

Współczesny ogród nie może funkcjonować bez mebli outdoorowych. Stały się one bardzo ważnym elementem aranżacji – przede wszystkim funkcjonalnym, ale również dekoracyjnym. Atrakcyjną alternatywą dla ogólnodostępnych mebli z drewna, metalu czy tworzyw sztucznych są obiekty wykonane z betonowych elementów. Za ich wyborem przemawiają zarówno względy estetyczne – oryginalność, łatwość skomponowania z betonowymi nawierzchniami i otoczeniem (pasują do każdego stylu aranżacji), jak również użytkowe – są trwałe, wytrzymałe, dobrze znoszą wszystkie warunki pogodowe, nie ma więc potrzeby przechowywania ich w specjalnym miejscu w okresie zimowym. Meble z betonu to obiekty niezwykle indywidualne, projektowane i wykonywane na potrzeby konkretnych przestrzeni i inwestorów.

Do tworzenia różnorodnych, czasem nawet zaskakujących mebli outdoorowych świetnie nadają się płyty tarasowe oraz elementy typu palisady, cegły czy stopnie schodowe. Wśród najczęściej spotykanych w ogrodach należy wymienić profesjonalne stanowiska do grillowania, różnorodne ławki i jedno-, dwu- lub wieloosobowe siedziska, oryginalne sofy, stoły i stoliki o różnych kształtach. To także sprawdzone materiały do wybudowania piwniczki na wino, ażurowych półek i regałów, pergoli, ozdobnych cembrowin studni, elementów altanek oraz innych niestandardowych modułów, które będą efektowne wizualnie i praktyczne.

IMG_9408

DOBRA PASSA BETONU ARCHITEKTONICZNEGO

Niebanalnych pomysłów z zakresu małej architektury dostarcza linia produktów Libet Stampo. Tworzą ją zgeometryzowane formy z betonu architektonicznego, który – po latach niebytu i zapomnienia – znowu stał się hitem. Nowoczesna technologia produkcji całkowicie odmieniła oblicze szarego i smutnego niegdyś betonu, zamieniając go w ciekawy materiał budowlanyo niemal nieograniczonych możliwościach kształtowania oraz różnych fakturach. Jego nowa, oryginalna twarz doskonale wpisuje się w trendy wzornicze obowiązujące we współczesnej architekturze.

Najpopularniejsze kształty, jakie przybierają standardowe elementy Libet Stampo, to piłka golfowa wiernie odwzorowująca wygląd mniejszego oryginału, kule o średnicach 30, 60 i 90 cm, sześcian oraz prostopadłościenne donice w różnych wymiarach. Wachlarz możliwości jest jednak bardzo szeroki, gdyż Libet oferuje opcję zamówienia indywidualnych form odlewniczych, według projektu opracowanego wspólnie z inwestorem czy projektantem. Elementy Libet Stampo stanowią efektowne wzbogacenie wyglądu ogrodów czy przestrzeni miejskich. Są charakterystyczne i wyjątkowe, więc od razu przyciągają wzrok i intrygują. Niektóre jedynie dekorują, inne znajdują także praktyczne zastosowanie, np. jako stoliki, siedziska lub długie ławki, sprawdzają się w roli ograniczników wjazdu czy elementów wydzielających strefy użytkowe. Ostateczną funkcję nadają im inwencja i kreatywność architekta krajobrazu oraz inwestora. Ponadto surowa faktura powierzchni betonowych jest interesującym sąsiedztwem dla innych naturalnych materiałów, takich jak drewno czy kamień, nie wspominając o niemal doskonałej symbiozie z ogrodową roślinnością.

Wyrafinowanie prosty design Libet Stampo idealnie współgra z estetycznymi założeniami nowoczesnej i minimalistycznej zabudowy. Stanowi nie tylko intrygujący akcent w przestrzeni, ale i ciekawe podkreślenie brył budynków. W zestawieniu ze szlachetnymi kostkami Libet Decco lub płytami Libet Impressio i Libet Ceramic stworzą kompletne i spójne stylistycznie przestrzenne kompozycje.

Obiekty małej architektury stanowią zarówno użyteczne, jak również estetyczne uzupełnienie i wzbogacenie ogrodu. Są niezbędnymi elementami w przestrzeniach zaaranżowanych w każdym stylu – od klasycznego i rustykalnego, przez angielski i śródziemnomorski, po minimalistyczny oraz eklektyczny.

Skontaktuj się z nami

Dodawanie do schowka...
Produkt został dodany do schowka.
Ten produkt jest już w schowku.
Maksymalna liczba produktów w schowku to 6.