fbpx

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o ogrodzeniach…

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że podstawowym zadaniem ogrodzenia jest zapewnienie domownikom poczucia bezpieczeństwa i ochrona domu przed wizytami niepożądanych gości. Okazuje się jednak, że funkcjonalność muru to nie wszystko – równie ważny jest jego wygląd. Mianem „idealnego” można zatem nazwać tylko takie ogrodzenie, które z jednej strony jest odpowiednio zaplanowane i starannie wykonane, z drugiej: doskonale współgra z charakterem budynku i całej posesji.

Odpowiedni materiał to podstawa

Jedną z najważniejszych kwestii, które należy rozważyć podczas projektowania ogrodzenia, jest wybór odpowiednich materiałów. Muszą być one wytrzymałe, odporne na czynniki zewnętrzne i bardzo trwałe, dlatego też pod uwagę zwykle brane są cztery opcje: drewno, metal, kamień i beton. Jeszcze kilka lat temu najpopularniejsze były płoty z drewna, kutego żelaza lub też siatki, jednak obecnie triumfy święci kamień oraz betonowe kostki, palisady czy cegły. Wyroby z betonu nie tylko są trwałe i funkcjonalne, ale również pozwalają na stworzenie ogrodzenia harmonizującego z bryłą budynku i charakterem posesji. Co więcej, są one proste w montażu, łatwe w konserwacji i pielęgnacji, a przy tym można łączyć je z różnorodnymi elementami, np. żelaznymi przęsłami czy drewnianymi sztachetami. Rozwiązaniem wartym polecenia jest dobór produktów z oferty jednego producenta. Asortyment firmy Libet pozwala na tworzenie aranżacji ogrodzeń, nawierzchni i elewacji, które połączone ze sobą tworzą spójną pod względem stylistyki, koloru czy faktury całość.

Forma i kolorystyka

Decyzja o wyborze materiału do budowy to pierwszy krok na drodze do modnego i wytrzymałego ogrodzenia wokół domu. Kolejnym jest opracowanie wizualnej koncepcji muru i dobór konkretnych produktów. Przykładem rozwiązania, które doskonale sprawdzi się jako tworzywo do budowy klasycznych ogrodzeń są bloczki splitowane o fakturze i kolorystyce imitującej naturalny kamień. Elementy te można łączyć bezspoinowo, dzięki czemu zbudowana z nich płaszczyzna będzie równa, zwarta i bardzo elegancka. Proste, stylowe ogrodzenia można stworzyć również wykorzystując cegły lub palisady Split, kamień ogrodowy bądź barwione w masie elementy o nazwie Murja. Wielbiciele nieco bardziej ekstrawaganckich rozwiązań powinni natomiast wziąć pod uwagę ogrodzenie o ażurowej konstrukcji. Budowę takiego muru umożliwią np. wyróżniające się oryginalnym kształtem elementy Cadena, trapezowe gazony lub betonowe kostki Natulit Massimo, które charakteryzują się jednolitym zabarwieniem każdej ze stron. Warto podkreślić, że nowoczesne wyroby betonowe dostępne są w wielu różnych odcieniach, dlatego też umożliwiają stworzenie ogrodzenia, które będzie harmonizowało z budynkiem zarówno pod względem stylistyki, jak i kolorystki.

Skontaktuj się z nami

Dodawanie do schowka...
Produkt został dodany do schowka.
Ten produkt jest już w schowku.
Maksymalna liczba produktów w schowku to 6.