fbpx

ZMIEŃ SWÓJ STANDARD NA PREMIUM

TO SIĘ OPŁACA!

Przy planowaniu kosztów wykonania nawierzchni z kostek brukowych ich cena jednostkowa nie jest dobrym doradcą.

Trzeba pamiętać, iż stanowi ona zazwyczaj jedynie około 30% wszystkich poniesionych wydatków. W perspektywie czasu opłaca się więc kupno szlachetnych kostek Premium, bo są one najlepszym gwarantem nie tylko niebanalnej estetyki, ale przede wszystkim dłuższego i komfortowego ich użytkowania przez wiele lat. Po wnikliwej analizie kosztorysu nowej nawierzchni okazuje się, że cena kostki w ogólnym rozrachunku stanowi tylko około 30% wszystkich wydatków – bez względu na to, ile kosztuje sam produkt. Podobnie pozostałe koszty (materiały na podbudowę, robocizna, transport itp.) stanowią 70% całości inwestycji i muszą zostać poniesione w tej wielkości, niezależne od rodzaju i ceny układanej kostki. Te proporcje wyraźnie pokazują, że o wysokości ostatecznego kosztu inwestycji przesądzają ceny związane z ułożeniem nawierzchni, a znacznie mniejszy wpływ mają ceny samych kostek. Przed podjęciem decyzji warto więc uświadomić sobie, jak cena jednostkowa materiału wpływa na całkowity koszt ułożenia nawierzchni, bo pozwoli to na obiektywną ocenę walorów poszczególnych produktów.

Różnica w cenie między kostkami brukowymi z segmentów Standard i Premium na pierwszy rzut oka wydaje się znaczna i w przypadku niektórych produktów może wynosić nawet około 97%. Wynika ona m.in. z odmiennego wzornictwa oraz parametrów poszczególnych produktów. Kostki Premium powstają ze szlachetnych kruszyw, przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii produkcji i obróbki, co wpływa na ich dodatkowe właściwości, np. antypoślizgowość, ALS (Anti Liquid System), czy oryginalne powierzchnie i kolorystykę. Jednak ta różnica w cenie kostek z różnych segmentów nabiera innego znaczenia, gdy weźmie się pod uwagę całkowity koszt realizacji nawierzchni. Wyższa cena zakupu kostek brukowych powoduje zmianę ostatecznych kosztów inwestycji od 8% do 22%, bo jednostkowa cena kostki nieznacznie wpływa na pozostałe koszty. W praktyce oznacza to, że kupując nawet najdroższy materiał nawierzchniowy Premium, którego cena może być wyższa o 97% od najtańszego Standard, za całościowe wykonanie zaplanowanej nawierzchni zapłacimy tylko 22% – a więc nieznacznie – więcej. Za to najwyższa jakość kostek Premium przekłada się na szlachetny wygląd oraz komfort użytkowania i znacznie dłuższe bezproblemowe funkcjonowanie nawierzchni. Ponadto, dzięki większej antypoślizgowości zwiększa się bezpieczeństwo. Przykładem są np. kostki z grup Libet Decco Aspero i Elegante, które mają wyższy współczynnik odporności na poślizg niż produkty standardowe.

Przy wyborze kostek brukowych błędem jest kierowanie się tylko i wyłącznie ceną jednostkową. Należy raczej poszukiwać produktu, który nie tylko wpisze się w nasze gusta i zaspokoi oczekiwania estetyczne, ale także spełni najwyższe parametry techniczne oraz jakościowe. Nawierzchnia wykonana z kostek Premium na pewno stanie się źródłem większej, niezakłóconej satysfakcji oraz radości z jej użytkowania – i to przez długie lata.

Skontaktuj się z nami

Dodawanie do schowka...
Produkt został dodany do schowka.
Ten produkt jest już w schowku.
Maksymalna liczba produktów w schowku to 6.