fbpx

Zróżnicowane metody montażu gresów z kolekcji EVO_2/E™

Płyty gresowe EVO_2/E™ stwarzają nieograniczone możliwości aranżu zarówno ze względu na nowoczesny i elegancki design, jak i uniwersalne zastosowanie. Ponadto ogromnym atutem tej kolekcji są także stałe, regularne i precyzyjne wymiary, które umożliwiają montaż jedną spośród czterech najpopularniejszych metod. Dzięki temu możemy tworzyć dowolne kompozycje bezpośrednio na trawie, żwirze i piasku, poprzez klejenie płyt do podłoża lub układanie ich na wspornikach tarasowych.

Wszystkie materiały budowlane, służące do wykończenia ogrodu, oceniane są wedle dwóch kategorii – pod kątem wyglądu oraz łatwości montażu. Kolekcja innowacyjnych płyt gresowych EVO_2/E™ charakteryzuje się zarówno dostosowaną do zróżnicowanych metod układania budową, jak i efektowną, elegancką oraz nowoczesną stylistyką. Dlatego też bez względu na to, który model wybierzemy, zyskamy pewność, że szybko i skutecznie odmienimy wygląd otoczenia naszego domu.

Najprostszym, lecz zarazem dającym największą swobodę sposobem jest ułożenie poszczególnych płyt bezpośrednio na trawniku. Stworzymy w ten sposób wygodne, stylowe i stapiające się z zielenią szlaki komunikacyjne, które pozwolą nam zadbać o bezpieczeństwo domowników i uchronić roślinność przed zdeptaniem. Ponadto umieszczone w ten sposób płyty mogą być dowolnie przenoszone, stając się częścią coraz to nowych kompozycji ogrodowych. Każdy z gresów powinien być umieszczony w niewielkim zagłębieniu, aby tworzyć równą powierzchnię z pozostałą częścią gruntu. Ponadto przestrzeń pod każdą z płyt należy dokładnie wyrównać, a następnie wysypać uprzednio drobnym żwirem tak, aby zostały one dobrze osadzone na gruncie i nie przemieszczały się w czasie wyjątkowo deszczowych miesięcy. Kolejną popularną metodą jest umiejscowienie gresów na żwirze lub piasku. Tego typu ułożenie dba o odpowiednie odprowadzanie wody z powierzchni do gruntu, przyspieszając jej wysychanie i tym samym potęgując naturalnie antypoślizgowe właściwości płyt z kolekcji EVO_2/E™. Ten sposób montażu powinniśmy poprzedzić odpowiednim przygotowaniem podłoża, czyli stworzeniem wyściółki z geowłókną lub izolacji wodoodpornej, na którą następnie wysypany zostanie dowolny rodzaj żwiru oraz piasku. Dodatkowo wykorzystanie przezroczystych przekładek zadba o równą i pozbawioną wypukłości nawierzchnię oraz zapewni regularne przestrzenie pomiędzy płytami. W miejscach intensywnie eksploatowanych, takich jak place, parkingi i podjazdy, najlepsze efekty uzyskamy mocując gresy przy pomocy kleju. Zapewni to dużą odporność powierzchni na uszkodzenia mechaniczne oraz wzmocni jej naturalną wytrzymałość na obciążenia. W takim wypadku płyty układane są na warstwie betonu zbrojonego pokrytej uszczelnieniem cementowym i następnie klejem. Ważne jest by na koniec uważnie wypełnić wszystkie fugi zaprawą cementową, która stanie się gwarancją mocnej i jednolitej nawierzchni. Ostatnią z możliwości jakie pojawiają się przy wyborze kolekcji EVO_2/E™ jest mocowanie płyt na wspornikach tarasowych. Metoda ta sprawdza się szczególnie przy aranżowaniu przydomowej strefy wypoczynkowej oraz otoczenia basenu. Umieszczenie płyt na niewielkim podwyższeniu pozwala na łatwy dostęp do poprowadzonych pod ich powierzchnią rur i przewodów instalacji elektrycznej. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na wsporniki stałe, regulowane lub samopoziomujące ważne jest, aby zapewnić całej konstrukcji stabilne i trwałe oparcie na położonych wcześniej płytach betonowych o grubości minimum 15 cm.

Płyty gresowe z kolekcji EVO_2/E™ są niezwykle proste nie tylko w montażu, ale i w demontażu, przez co możemy w dowolnym momencie, szybko i bez obaw zmieniać ogrodową aranżację w zależności od tego, jak zmieniać się będą aktualne trendy oraz nasze osobiste preferencje.

Zróżnicowane systemy układania gresu porcelanowego z kolekcji EVO_2/E™ to gwarancja w pełni unikatowej i idealnie dopasowanej do otoczenia naszego domu nawierzchni, która zapewni estetykę, elegancję oraz bezpieczeństwo całej naszej posesji.

1 2 3 4

Skontaktuj się z nami

Dodawanie do schowka...
Produkt został dodany do schowka.
Ten produkt jest już w schowku.
Maksymalna liczba produktów w schowku to 6.