fbpx

Elementy uzupełniające Libet Completto i Libet Patio

Za piękny wygląd ogrodu w dużej mierze odpowiada nie tylko roślinność, ale również nawierzchnia. Jednak, aby w pełni podkreślić piękno całej kompozycji konieczne jest dopełnienie jej odpowiednio dopasowanymi elementami małej architektury. Z pomocą linii Libet Completto i Libet Patio stworzymy harmonijne otoczenie wokół naszego domu, dyskretnie uzupełniając jego wygląd o stylowe i funkcjonalne palisady, gazony oraz murki.

Completto_Gazon trapezowyEstetyka przydomowej nawierzchni w dużym stopniu zależy nie tylko od wybranej kolekcji kostki brukowej i ułożonego wzoru, ale także od tego, w jaki sposób wykończymy jej projekt za pomocą odpowiednich materiałów uzupełniających. Odpowiedzią na tego typu wątpliwości są elementy małej architektury, które pozwalają dowolnie kształtować otaczający nasz dom krajobraz, a także nadać elegancki kształt wymarzonej nawierzchni. Do najbardziej podstawowych rozwiązań należy wyznaczenie jej krawędzi za pomocą palisad, które mogą być identyczne z kostką brukową pod względem faktury i koloru, bądź też odbiegając od niej nieco designem urozmaicić dominującą w ogrodzie paletę barw. Wykorzystując kolekcje takie jak Libet Palladio lub Palisadę Rustykalną możemy przy okazji stworzyć ciekawe miejsce pod uprawę roślinności lub wyrównać poziomy gruntu, jeśli nasza działka charakteryzuje się zróżnicowaną rzeźbą. Innym ciekawym rozwiązaniem jest wprowadzenie do projektu nawierzchni niedużych murków, które pozwolą zarówno w bezpieczny sposób wykończyć schody, jak i precyzyjnie wytyczyć szlaki komunikacyjne prowadzące do domu i garażu. W realizacji tego zadania doskonale sprawdzi się kostka Murja w odcieniu antracytowym, która imitując swoim wyglądem kamień naturalny idealnie dopasuje się zarówno do nowoczesnych, jak i rustykalnych aranżacji ogrodowych. Równie ciekawy efekt osiągniemy wykorzystując Palisadę Split, która dostępna jest w czterech wariantach – bianco carrara, nero, kasztanowym i castello. Jeśli zależy nam na tym, aby domeną naszej posesji stała się wszechobecna zieleń, warto zadbać o to, by z pomocą materiałów uzupełniających stworzyć odpowiednie miejsce dla kwiatów, krzewów oraz klombów. Pozwolą one utrzymać roślinność w ryzach, eksponując zarazem najbardziej okazałe gatunki. Wykorzystując np. Gazony trapezowe możemy szybko i sprawnie zbudować niewielki murek, który stanowić będzie zarazem szereg stylowych i bardzo wytrzymałych donic kwiatowych.

OtoczakiIstnieją jednak sytuacje, gdy dopasowanie odpowiednich materiałów uzupełniających jest znacznie trudniejsze. Dzieje się tak najczęściej wtedy, gdy mamy do czynienia z posesją o bardzo nieregularnym kształcie, lub też taką, która zawiera dużo elementów dekoracyjnych, nagromadzonych na stosunkowo niewielkim terenie. Receptą na tego typu dylematy staną się grysy i otoczaki z kolekcji Libet Patio. Z ich pomocą możemy w bardzo krótkim czasie ujednolicić wygląd otoczenia naszego domu, obsypując ziemię przy ogrodzeniu, rabatach kwiatowych, oczkach wodnych, czy klombach efektownymi odłamkami prawdziwego włoskiego marmuru.

Rozbudowana oferta produktów uzupełniających z kolekcji Libet Completto oraz Libet Patio to rozwiązanie stworzone z myślą o wzbogaceniu wyglądu naszej przydomowej nawierzchni, które pozwoli odkryć tkwiące w niej piękno podnosząc zarazem funkcjonalność oraz estetykę całej aranżacji.

Skontaktuj się z nami

Dodawanie do schowka...
Produkt został dodany do schowka.
Ten produkt jest już w schowku.
Maksymalna liczba produktów w schowku to 6.